Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Dekoracje - Las w szkle — dzika natura w Twoim domu!

W ostatnich latach prawdziwym hitem okazały się lasy w słoiku. To miniaturowa próba przeniesienia fragmentu dzikiej natury do własnego domu! Nic dziwnego, że cieszą się taką popularnością. Te aranżacje prezentują się doskonale i przyjmują niejednokrotnie bardzo ciekawe formy.

Las w szkle to wyjątkowa dekoracja, która zamyka niezwykłość przyrody w niewielkim szklanym naczyniu. Dzięki temu możemy mieć życiodajną zieleń blisko siebie. Te niezwykłe ozdoby mogą przybierać najróżniejsze formy. Wykonujemy je w naczyniach o różnych kształtach i rozmiarach. Każda jest inna, a przez to jeszcze bardziej wyjątkowa. W środku mogą znaleźć się różne gatunki roślin, w zależności od oczekiwań klienta. Każdy projekt jest tworzony indywidualnie, aby był jedyny w swoim rodzaju. Dzięki temu stanowi świetny pomysł na prezent na każdą okazję. Jest tym atrakcyjniejszy, że nie wymaga  skomplikowanej pielęgnacji, zachowując przy tym swój świeży wygląd przez długi czas.

Szklane lasy mają tę przewagę nad tradycyjnymi roślinami doniczkowymi, że są bardzo mało wymagające. Jedyne, o czym należy pamiętać, to systematyczne sprawdzanie stanu wilgotności. Zbyt suche tracą bowiem swoją barwę i wiotkość. Z kolei, jeśli podłoże jest zbyt mokre, rośliny będą gnić. Większość kompozycji nie wymaga dodatkowego podlewania. Dobrze wykonany las potrafi samodzielnie regulować wilgotność we wnętrzu naczynia i potrzebuje jedynie delikatnego zroszenia od czasu do czasu. Jest to więc świetny sposób na obecność zieleni w naszym domu!