Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Dekoracje - Wianki z żywych kwiatów — dawna tradycja powraca!

Powoli polne i dawno zapomniane gatunki znane z ogródków naszych babć wracają na salony. Pojawiają się w formie bukietów, a ostatnio także jako piękne wianki. To świetna ozdoba na różne okazje, na przykład zamiast bukietu ślubnego lub dla dziewczynek jako dodatek do komunijnej sukienki. Z pewnością dodadzą one uroku każdej stylizacji, dzięki swojej prostocie i naturalnemu pięknu.

Wianki od zawsze wpisywały się w polską tradycję. Rzucały je panny, aby dowiedzieć się, która pierwsza wyjdzie za mąż, zdobiły głowy przyszłych żon, a także były dekoracją domów. Dziś wracają, aby na powrót zagościć w naszej kulturze i obrzędach.

Coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się obecnie na zamianę bukietu ślubnego na wianek. Szczególnie w przypadku wesel stylizowanych, w sielankowym wiejskim stylu. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ uwalnia nasze ręce, co stanowi duże udogodnienie w czasie ceremonii oraz wesela. Wianki to również piękne uzupełnienie stylizacji ślubnej. Jest naturalną i idealną w swojej prostocie ozdobą.