Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiet ślubny kalia

Bukiet ślubny kalia – symbolika, wygląd, z czym łączyć

Wybór kwiatów odpowiednich na uroczystość zaślubin to jedna z kluczowych decyzji podczas przygotowań. Wynika on w dużej mierze z naszych florystycznych sympatii i antypatii, ale ważne jest jednocześnie, aby dany gatunek pasował do okoliczności i spełniał wszystkie wymogi tego dnia. Dlatego właśnie dla wielu Panien Młodych jest to taki ciężki do zgryzienia orzech. Wiele z nich stawia więc na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Inne, zamiast róż czy goździków, decydują się na mniej oczywiste opcje. Jednym z przykładów jest bukiet ślubny kalia — pomysł nietuzinkowy — otwierający pole do aranżacyjnych popisów.

Kalia — kwiat pełen dostojności i klasy

Zastanawiając się nad wyborem kwiatów do ślubnego bukietu, bierzemy zwykle pod uwagę różne opcje. Każdej Pannie Młodej zależy przecież na wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju stylizacji. Wiązanka ślubna jest bowiem jej nieodłącznym elementem, dlatego wszystkie wybrane składniki mają tworzyć spójną i stylową całość. Wybór okazuje się tym trudniejszy, że z każdym rokiem przyszłe mężatki mają coraz szerszą paletę możliwości do dyspozycji.

Obok nieśmiertelnej klasyki, takiej jak czy , dostępne w kwiaciarniach przez cały rok, do głosu dochodzą inne możliwości, na przykład . Choć do niedawna kojarzyły się bardziej z nieco innymi okolicznościami, dziś coraz chętniej sięgają po nie przyszłe Panny Młode. Bukiet ślubny kalia jest to rozwiązanie nie tylko oryginalne, ale gwarantuje również elegancką i stylową kompozycję. Co jeszcze warto wiedzieć o tych urokliwych kwiatach? W jaki sposób można je zaaranżować w ślubnym bukiecie?

Nowe oblicze kalii — bukiet ślubny z kalii przesądy

Kalie, znane także jako cantedeskia lub kalla, przez wiele lat były uznawane za pogrzebowe. Co więcej, z uwagi na swoją wysoką cenę, rezerwowano je także raczej dla bardziej majętnych osób. Z tych więc przyczyn, nie spotykało się ich na weselszych uroczystościach. Na szczęście jednak świat się zmienia i dziś mniej ulegamy, często krzywdzącym, stereotypom. Kalie są bowiem pełnymi uroku kwiatami, które z powodzeniem uzupełnią bukiet Panny Młodej.

Kalie są dostojne i pełne klasy. Ich kwiatostany przypominają wysokie i smukłe kielichy. Jeśli dodamy do tego fakt, że dostępne są w różnych odmianach kolorystycznych, między innymi w białym, różowym czy beżowym, szybko okaże się, że będzie to doskonały wybór na ślubną kompozycję. Mają one ponadto dostojną i bardzo elegancką formę, dzięki czemu idealnie wpisują się w atmosferę i klimat dnia zaślubin.

bukiet ślubny kalia

Jaki kolor kalii wybrać do ślubnego bukietu?

Cantedeskia dostępna jest w szerokiej palecie kolorystycznej. Do wyboru mamy zarówno delikatną biel, jak i kilka odcieni różowego oraz beże. Jednak fanki bardziej wyrazistych barw również znajdą coś dla siebie. Co prawda, ciemniejsze warianty nadal kojarzą się ze smutnymi okolicznościami, nie ma tu jednak ściśle ustalonych zasad. Dawna symbolika tych kwiatów dziś odchodzi powoli w zapomnienie, dlatego kalia konkretnego koloru zależeć będzie w dużej mierze od gustu przyszłej Panny Młodej.

Oczywiście białe czy różowe mają bardzo klasyczną wymowę, która ściśle wiąże się z okolicznościami dnia zaślubin. Co więcej, będą także doskonałym uzupełnieniem ślubnej stylizacji. Odmiany beżowe i różowe świetnie będą prezentować się z koronkową suknią w kolorze ecru’ czy w odcieniu złamanej bieli.

Bukiet ślubny kalie długie lub krótkie

Oprócz dopasowania koloru bardzo istotne jest również wybranie formy bukietu ślubnego. Warto wiedzieć, że kalie dostępne są w dwóch wariantach — klasycznym długim oraz w wersji miniaturowej.

Długie łodygi cantedeskii z pewnością warunkują kształt bukietu. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wówczas uczynienie z niej jedynej bohaterki finalnej kompozycji. Dzięki swojej wydłużonej formie można je łatwo nieść w rękach, a po uroczystości w kościele, można bez przeszkód włożyć je do wazonu, aby dłużej zachowały świeżość. Co więcej, kalia nie wymaga dodatkowych ozdób. Jest pełny klasycznej elegancji i wystarczy uzupełnić go satynową lub koronkową wstążką.

Z kolei miniaturowe odmiany tworzą niewielki bukiet ślubny kalie, który można uzupełnić o różne gatunki kwiatów. Dobrze będą prezentować się z kontrastującymi kolorami, na przykład intensywnym różem lub wyrazistą czerwienią. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także zielone gałązki z owocami jagód lub czarnego bzu. Dobrze będą wyglądać także ze storczykami.

Kalie bukiet ślubny i pomysły na ślubne aranżacje z udziałem kalii

Cantedeskia jest doskonałym pomysłem na stworzenie wyjątkowego bukietu ślubnego. Kwiaty te mają w sobie tak wiele uroku, że same w sobie stanowią najpiękniejszą ozdobę. Cechuje je dostojność i elegancja, tak pożądane podczas tej niezwykłej uroczystości. Co więcej, gatunek ten nie wymaga żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych. Wystarczy odrobina koronki lub wstążka, którą można dla lepszego efektu obwiązać poszczególne łodygi.

Warto jednak pamiętać, że kalie można wykorzystać także do innych celów. Jeśli znalazły już swoje miejsce w bukiecie Panny Młodej, można ich użyć także do butonierki Pana Młodego. Doskonałym rozwiązaniem będzie również uczynienie z nich motywu przewodniego ślubu i wesela. Dobrze będą się prezentować jako dekoracja kościoła lub sali weselnej.

Po więcej inspiracji zapraszamy Państwa do naszej kwiaciarni. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu wspólnie zaplanujemy idealną oprawę florystyczną tego wyjątkowego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *