Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Bukiet ślubny wrzos – symbolika, wygląd, z czym łączyć

Bukiet ślubny wrzos – symbolika, wygląd, z czym łączyć

Wybór kwiatów do bukietu ślubnego to kluczowy element przygotowań. Jedne Panny Młode stawiają w tym względzie na klasykę, inne szukają alternatywnych, mniej oczywistych rozwiązań. Kompozycja florystyczna na dzień zaślubin ma stanowić bowiem wyraz charakteru oraz gustu przyszłej mężatki. W ostatnich latach coraz częściej do głosu dochodzą opcje nietuzinkowe i niestosowane wcześniej w tej roli. Przykładem mogą być — pełne uroku i naturalnego piękna. Bukiet ślubny to ciekawy pomysł na stworzenie wyjątkowej oprawy tego dnia.

Bukiet ślubny — prosto z wrzosowisk do ślubnego bukietu!

Wrzosy to piękne rośliny, które od dawna goszczą w naszych ogrodach i na tarasach. Do tej pory jednak kojarzyły nam się bardziej z plenerowymi dekoracjami, tymczasem obecnie coraz częściej wykorzystuje się je także do innych celów. Pary pragnące wstąpić w związek małżeński szukają obecnie nowych, mało eksploatowanych rozwiązań, dzięki którym ich wyjątkowy dzień zachwyci wszystkich zebranych i na długo pozostanie w pamięci. Wrzosy w bukiecie ślubnym będą z pewnością taką kompozycją, która doda całej uroczystości rumieńców i wyrazistości.

Bukiet ślubny z wrzosami — sielski powiew jesieni

Warto wiedzieć, że to idealne rozwiązanie na jesienny ślub i wesele. Roślina ta właśnie wtedy kwitnie, dzięki czemu jest łatwo dostępna w przystępnej cenie. Z jej udziałem można stworzyć wyjątkowe kompozycje. Doskonale prezentuje się zarówno w jednolitej aranżacji, jak i w towarzystwie innych gatunków kwiatów. Wrzosy mają same w sobie tak wiele uroku, że nie wymagają dodatkowych ozdób. Bukiety ślubne z nich wykonane będą idealnym uzupełnieniem stylizacji Panny Młodej.

Jako jesienne, idealnie wpisują się one w stylistykę schyłku lata. Poleca się je szczególnie na uroczystości odbywające się we wrześniu i październiku. Wtedy są najpiękniejsze i najbardziej okazałe. W tym okresie również pogoda jest jeszcze dość łaskawa, dzięki czemu nasz wrzos poradzi sobie nawet z mniej sprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Należy jednak pamiętać, że rośliny te nie tolerują bardzo niskich temperatur ani przymrozków, dlatego nie sprawdzą się podczas zimowych miesięcy.

Wrzosy, obok lawendy, piwonii czy , znajdują się w ścisłym kanonie stylistyki boho. Motyw ten zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność, stąd też możemy zaobserwować duże zainteresowanie właśnie tymi gatunkami w ślubnych kompozycjach. Z ich pomocą możemy wykreować nie tylko wyjątkowy bukiet Panny Młodej, ale również inne florystyczne dodatki. Wrzosy zasługują na uwagę nie tylko dzięki swojemu naturalnemu urokowi, ale także za sprawą licznych zalet praktycznych.

Bukiet ślubny wrzos – symbolika, wygląd, z czym łączyć

Kwiaty na ślub — zalety wrzosowych bukietów

Bukiet z wrzosów na uroczystość zaślubin jest świetnym pomysłem. Choć jeszcze do niedawna nie brano ich w ogóle pod uwagę, dziś coraz częściej możemy spotkać je w tej roli. Jest to rozwiązanie niezwykle oryginalne i przyciągające wzrok. Co więcej, gatunek ten można wykorzystać także w innych elementach oprawy florystycznej ślubu i wesela, na przykład w formie dekoracji kościoła i sali weselnej albo jako dodatek do prezentów dla gości.

Wrzosy dobrze prezentują się samodzielnie, ale i w większej całości. Można je zestawić z eustomą, gipsówką, a nawet z gałązkami traw czy zbóż. Taka kompozycja będzie harmonijna i pełna naturalnego piękna. Co więcej, będzie także trwała i odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Należy przy tym pamiętać, że jeśli odpowiednio zadbamy o nasz wrzos, wytrzyma on przez kilka dni, na przykład do ślubnego pleneru.

Kwiaty te otwierają przed nami szerokie pole do aranżacyjnych popisów. W sezonie dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, od pudrowych różów po ciemne fiolety. Dzięki temu każda para przyszłych małżonków będzie mogła dopasować opcję idealną do swoich potrzeb i gustów. Co więcej, zyska również gotowy motyw kolorystyczny do wykorzystania w innych aspektach uroczystości. Barwy te kojarzą się bowiem z jesienią, są ciepłe i wprawiają w doskonały nastrój nie tylko świeżo upieczonych małżonków, ale również ich gości. Wrzosowe odcienie idealnie uzupełnią ponadto ślubne stylizacje.

Wrzosy — co oprócz bukietu ślubnego?

Bukiet ślubny Panny Młodej to najważniejszy florystyczny akcent całej uroczystości. Często zdarza się, że stanowi on punkt wyjścia dla pozostałych elementów oprawy. Wykorzystany w nim motyw stosuje się później w dekoracjach sali weselnej, tortu, a nawet prezentów dla gości. Dobór poszczególnych składowych kompozycji kwiatowej musi pasować do całej stylizacji, a także stanowić przedłużenie charakteru oraz gustu Panny Młodej.

Wrzosy mogą być świetnym rozwiązaniem. Są delikatne w wyrazie i pełne subtelnego uroku, dzięki czemu można z ich udziałem stworzyć wyjątkową i spójną kompozycję. Co więcej, dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że każdy znajdzie w tej palecie coś dla siebie. Inspiracji i pomysłów możemy poszukać w Internecie i w ślubnych magazynach. Zapraszamy również do naszej kwiaciarni. Wspólnie dobierzemy rozwiązanie idealne na wykonanie ślubnego bukietu oraz innych elementów florystycznych. Korzystamy tylko z najświeższych kwiatów oraz najwyższej jakości materiałów. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która doradzi i podpowie, jak uczynić ten dzień jedynym w swoim rodzaju.