Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

nalewka z malin

Dramatyczna i rozgrzewająca nalewka z malin

Nalewka z malin jest bardzo wartościowa, dlatego warto ją przyrządzić w zaciszu własnego domu. Do przygotowania napoju należy wybierać zdrowe i pięknie wyglądające owoce. Dzięki temu wartość trunku będzie największa. Dowiedz się, jak zrobić nalewkę z malin i jakie zawiera ona właściwości.

Jakie składniki odżywcze zawiera nalewka z malin?

Nalewka z malin, czyli malinówka zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych. W jej składzie znajdują się między innymi witaminy z grupy B, witamina C, a także sole mineralne: wapń, magnez, potas i żelazo. Na liście ważnych składników jest też błonnik.

Jakie cenne właściwości ma nalewka z malin?

Malinówka reguluje przede wszystkim właściwą pracę układu nerwowego. Co więcej, dzięki zawartości witaminy C wzmacnia odporność. Przyspiesza gojenie się ran. Poprawia pamięć i bierze udział w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-elektorlitowej. Maliny to też dobre źródło błonnika. Spożywając te owoce w ilości 123 g, można dostarczyć do organizmu człowieka aż 8 g tego składnika. Nalewka z malin chroni przed anemią, obniża ciśnienie tętnicze krwi, działa też uspokajająco i wyciszająco. Okazuje się także, że skutecznie łagodzi bóle menstruacyjne. Wykazuje też działanie antynowotworowe.

Jakie składniki potrzebne są do jej wykonania, czyli nalewka na spirytusie z malin

Do wykonania nalewki potrzeba około 1 kg malin. Co więcej, wśród potrzebnych składników trzeba także wymienić: 0,5 l spirytusu, 0,5 l wódki i 0,4 kg cukru.

nalewka z malin3

Jak zrobić malinówkę krok po kroku, czyli przepis na nalewkę z malin?

Jak się robi nalewkę z malin? W pierwszej kolejności maliny należy umyć i oczyścić z szypułek. W dalszej kolejności owoce zalewamy spirytusem i wódką. Istotne jest to, aby maliny były przykryte trunkami w całości. Później trzeba zamknąć słoik i odstawić w ciepłe miejsce na około 5 do 6 dni. Należy pamiętać o tym, aby raz na dzień wstrząsnąć słoikiem. Po upływie tego czasu maliny zasypujemy cukrem. Gdy powstanie syrop należy zlać płyn. Warto również dodatkowo odcisnąć maliny. Na końcu syrop łączymy z przygotowanym wcześniej nalewem i rozlewamy nalewkę do butelek. Trunek należy odstawić w chłodne miejsce.

Dlaczego warto pić nalewkę z malin?

Maliny bardzo dobrze łagodzą zapalenie stawów. Co więcej, te wyjątkowe owoce są skarbnicą kwasów organicznych, a dokładniej jabłkowego, cytrynowego i salicylowego. Dlatego maliny lub nalewka malinowa, czyli popularna malinówka pobudzają gruczoły potowe i doskonale zbija wysoką temperaturę ciała. Malinówka ma przede wszystkim działanie przeciwzapalne. W owocach zawarty jest kwas elagowy, który wyróżnia się działaniem przeciwnowotworowym. Substancje zawarte w malinach skutecznie przyspieszają też metabolizm i termogenezę. Dlatego maliny cudownie wspomagają proces odchudzania.

Nalewka z malin bardzo dobrze radzi sobie z bolesnymi miesiączkami

Nalewka z malin jest to wspaniałe remedium na bolesne miesiączki. Dlatego jest to doskonała alternatywa dla preparatów przeciwbólowych. W efekcie można skutecznie poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi w trakcie menstruacji. Warto podkreślić również to, że nalewka z malin ma działanie uspokajające i wyciszające.

nalewka z malin2

Nalewka z malin i jej działanie odchudzające, co warto na ten temat wiedzieć?

Tak, jak to zostało wspomniane wcześniej, nalewka z malin może mieć działanie odchudzające. Jest to spowodowane tym, że w owocach znajdują się związki, które nazywane są ketonami malinowymi. Wpływa to na aktywność noradrenaliny, która pomaga spalać tłuszcz. Jednakże każda osoba, która pragnie osiągnąć ten efekt, powinna raczej sięgnąć po maliny niż nalewkę, ponieważ w napoju znajduje się alkohol i cukier.

Na, co najlepiej stosować nalewkę z malin?

Nalewka z malin, jak i same owoce jest bardzo pyszna. To trunek, który ma wiele cennych właściwości leczniczych. W głównej mierze pomaga ona przy przeziębieniu. Zmniejsza też prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu, a także doskonale wspomaga układ krążenia. Warto po nią sięgać w okresie jesienno-zimowym, jako środek profilaktyczny. Nalewkę można bez kłopotu wykonać w zaciszu swojego domu.

Maliny są bardzo pysznymi owocami, które skradły serca niejednej osoby. Można z nich wykonać cudowną nalewkę, która ma wiele cennych właściwości leczniczych. Taka nalewka zawiera w swoim składzie bardzo dużo witamin i składników mineralnych. Stanowi skarbnicę witaminy C, dlatego warto po taką nalewkę sięgać w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienia. Do wykonana nalewki potrzeba niewielu składników, jednak trzeba się za to wykazać większą cierpliwością.

Zanim trunek będzie nadawał się do spożycia, musi odczekać swoje. Jednakże warto podjąć działanie, aby cieszyć się smakiem tak wyjątkowej nalewki, która nie ma sobie równych. Taka nalewka przyda się także na różnego rodzaju imprezy rodzinne, przyjęcia, a także wieczorem, gdy ma się ochotę na coś pysznego, co jeszcze dodatkowo poprawi sen. Nalewka malinowa, czyli malinówka to prawdziwy rarytas, któremu nie można się po prostu oprzeć. Dlatego warto przygotować taki trunek w zaciszu własnego domu i zapewnić sobie coś pysznego oraz do tego zdrowego!