Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz 2

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz

Ekskluzywne na cmentarz z pewnością stanowią bardzo dobre rozwiązanie. Wyglądają wspaniale i do tego wytrzymują bardzo długo. Wybierając takie rozwiązanie, zyskujemy też różne możliwości kombinacji, ponieważ kwiaty w stroiku można dowolnie zmieniać. Dowiedz się, jakie rośliny będą odpowiednie na cmentarz.

Ekskluzywne na cmentarz, które będą odpowiednie do stroików?

Przed przygotowaniem stroiku lub zakupem gotowej wiązanki w kwiaciarni warto zastanowić się, jakie kwiaty będą odpowiednie na grób. Dużą popularnością cieszą się następujące dary Matki Natury: , , , , , i . Warto dowiedzieć się więcej na temat zaprezentowanych roślin.

Chryzantemy – ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz

Wiele osób nie wyobraża sobie stroika na grób bez kwiatów, jakimi są . Jest to niezwykle uniwersalna roślina. W sztucznych wiązankach dominują w kolorach: białym, żółtym, fioletowym, różowym i pomarańczowym. W takim stroiku mogą znaleźć się też i , ponieważ właśnie z tymi roślinami chryzantemy tworzą udaną kompozycję. Warto pokusić się też o takie dodatki jak , , czy też wysuszone gałązki.

Róże jako piękne, ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz – co warto o nich wiedzieć?

Róże są symbolem miłości lub silnego uczucia. Dlatego warto wybrać je dla osób, które darzyliśmy takimi właśnie uczuciami. Świetnie łączą się one też z innymi kwiatami, na przykład chryzantemami. Floryści zalecają jednak, aby decydować się na róże innego koloru niż czerwony. Na taką okazję sprawdzą się prezentowane dary Matki Natury w czarnym kolorze, który pięknie przełamuje pastele.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz

Dlaczego kalie sprawdzą się jako ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz?

Innym polecanym wyborem, jako sztuczne kwiaty na cmentarz są kalie. Najczęściej występują one w kolorach: białym, różowym, czy też fioletowym. Bardzo dobrze pasują one do większych kompozycji, a więc raczej do wiązanek niż do stroików. Warto zauważyć, że prezentowany dar Matki Natury jest interesujący, egzotyczny i elegancki zarazem.

Lilie – odpowiednie kwiaty do ekskluzywnych wiązanek na cmentarz

Lilie bardzo dobrze pasują do różnych stroików, na różne okazje, na przykład na Wszystkich Świętych. Najczęściej występują w kolorze białym i écru, ale także w odważnych barwach, na przykład czerwonej. Ich ogromną zaletą jest bez wątpienia delikatność. Co więcej, są to też rośliny niezwykle subtelne. W stroikach świetnie łączą się one z różą i chryzantemą. Można również dodać pomalowane gałązki, lub i wtedy będą dobre na Boże Narodzenie.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz, czyli co warto wiedzieć na temat hortensji?

Ciekawym rozwiązaniem na cmentarz będą również bukiety ze sztucznych hortensji. Warto wybrać te rośliny w kolorach: fioletowym, czerwonym, czy zielonym. Kompozycje stworzone przy udziale tych kwiatów są eleganckie i delikatne. Ponadto zaleca się dodanie do takich wiązanek lub stroików suszonych gałązek bądź innych ciekawych dodatków.

Czy sprawdzi się w kompozycji ze sztucznych kwiatów na cmentarz?

Kwiatem, który będzie odpowiedni do stroików, czy wiązanek na cmentarz jest bez wątpienia . Do takich kompozycji zaleca się przede wszystkim rośliny w kolorze przybrudzonego różu lub écru. Co więcej, sprawdzą się głównie w niewielkich stroikach. Floryści zalecają ozdobić takie kompozycje ratanem, suchymi gałązkami, sztucznymi ziołami i korą. Istotne jest to, że takie stroiki mają naprawdę bardzo duży potencjał.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz 3

Popularne jako ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz

Każdy się z pewnością zgodzi, że storczyki są bardzo efektywnymi kwiatami. Dużą popularnością, jeśli chodzi o kompozycje na cmentarz, cieszą się storczyki w kolorach białym, różowym, czy liliowym. Co więcej, storczyki pasują świetnie do róż i chryzantem.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz – jaka kolorystyka będzie odpowiednia?

Warto zastanowić się nie tylko nad kwiatami, ale również nad kolorystyką, ponieważ ma ona pewne znaczenie. Barwa czerwona oznacza miłość lub silne uczucie. Z kolei biały kolor to niewinność, dlatego często stosowana jest w bukietach dla dzieci lub młodych osób. Natomiast kolor zielony oznacza nadzieję, a żółty jest symbolem sympatii lub przyjaźni.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty na cmentarz, czyli podsumowanie najważniejszych informacji

W kompozycji na cmentarz świetnie spiszą się różne rodzaje kwiatów. Z powyższej listy widać, że nawet egzotyczne dary Matki Natury doskonale sprawdzą się w wiązankach ze sztucznych kwiatów na cmentarz. Trzeba zwrócić oczywiście uwagę na dobór odpowiednich dodatków i kolorów, ponieważ dzięki temu można stworzyć piękną kompozycję. Przy wyborze odpowiedniego bukietu duże znaczenie ma także wygląd grobu, ponieważ chodzi głównie o to, aby wszystko do siebie pasowało i ładnie wyglądało. Rodzaj kwiatów zależy też od uczuć, jakie łączyły nas z konkretną osobą. Na koniec warto podkreślić, że sztuczne kwiaty to dobry wybór, ponieważ wyglądają naturalnie i wytrzymują dłuższy czas.