Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Kwiaty doniczkowe na Dzień Matki

Kwiaty doniczkowe na Dzień Matki

Dzień Matki to dla wielu z nas wyjątkowa uroczystość. Święto to najczęściej wiąże się dla nas z wizytą w kwiaciarni, w której wybieramy najpiękniejsze na prezent dla ważnej w naszym życiu osoby. Warto dopasować takie rozwiązanie, które będzie podobało się obdarowanej osobie. Rośliny to zawsze dobry pomysł na upominek,  na przykład na Dzień Matki, należy jednak odpowiednio dobrać konkretny gatunek, aby wywołać uśmiech na twarzy mamy. Warto wiedzieć, że w ostatnich latach coraz częściej, obok tradycyjnych bukietów, decydujemy się na na Dzień Matki. To świetna alternatywa dla kompozycji, która szybko traci swój pierwotny blask. Zamiast tego zyskujemy prezent, który zostanie z obdarowaną na dłużej. Jakie najlepiej wybrać na tę okazję? Jak je pielęgnować, aby pięknie się prezentowały?

Kwiaty doniczkowe na Dzień Matki — świetny pomysł na prezent

Niezaprzeczalną prawdą jest stwierdzenie, że to zawsze dobry pomysł na prezent. Szczególnie dla kobiety, która lubi delikatne i pełne naturalnego piękna rozwiązania. Warto jednak wiedzieć, że w ostatnich latach coraz większą popularnością, obok klasycznych bukietów i wiązanek, cieszą się na Dzień Matki. Nie da się ukryć, że mają one w sobie tyle samo uroku, co tradycyjne rozwiązanie. Ich przewaga polega jednak na tym, że przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymają znacznie dłużej i dłużej także będą przypominać o wyjątkowym dniu.

Kwiaty doniczkowe to ozdoba sama w sobie. Trudno znaleźć dom lub mieszkanie, w którym brakuje tych naturalnych dekoracji. Dobra wiadomość jest również taka, że obecnie nie trzeba być wykwalifikowanym ogrodnikiem, aby pielęgnować rośliny w skrzynkach czy w donicach. Oferta w kwiaciarniach jest tak szeroka, że nie tylko każdy znajdzie tu coś dla siebie, ale także dopasuje wariant adekwatny do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Rośliny doniczkowe — łatwe w uprawie i miłe dla oka

Większość z nas pewnie pamięta babcine parapety uginające się od paprotek, papirusów i geranium. Wydawało nam się wtedy, że ta dżungla to efekt żmudnych godzin poświęconych na pielęgnację tych wyjątkowych roślin. Tymczasem, w większości przypadków, wystarczyło pamiętać o systematycznym podlewaniu oraz o zapewnieniu odpowiedniej dawki promieni słonecznych. W rzeczywistości bowiem kwiaty doniczkowe nie wymagają aż tyle uwagi, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Rośliny doniczkowe to nasi zieloni domownicy, którzy w pierwszej kolejności potrzebują odpowiedniego stanowiska, sprzyjającego rozwojowi i wzrostowi. W następnym kroku należy zadbać o ich nawodnienie oraz ewentualne nawożenie. Obecnie jednak w kwiaciarniach oraz w sklepach ogrodniczych znajdziemy szeroki wybór preparatów pielęgnacyjnych i odżywek, z których pomocą nasze kwiaty będą doskonale rosły. Co więcej, gatunki i odmiany dostępne obecnie są dostosowane do warunków klimatycznych panujących w naszym kraju. Dzięki temu, w większości przypadków, nie wymagają one żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i stosunkowo łatwo utrzymać je w dobrej formie. Dlatego kwiaty doniczkowe na Dzień Matki to świetny pomysł.

Kwiaty doniczkowe na Dzień Matki

Jakie kwiaty doniczkowe na Dzień Matki wybrać?

Jeśli zależy nam na prezencie na Dzień Matki, który przetrwa dłużej niż kilka dni, będą znacznie lepszym rozwiązaniem. Zanim jednak udamy się do kwiaciarni, warto zasięgnąć porady wykwalifikowanego florysty, który podpowie nam, jaki gatunek wybrać na tę okazję.

Idealne kwiaty doniczkowe na prezent to takie, które pięknie się prezentują, a przy tym nie wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Nie każdy bowiem jest zapalonym ogrodnikiem. Nie zawsze ma także czas, aby się zajmować swoimi roślinami. Na szczęście w kwiaciarniach znajdziemy szeroki wybór gatunków, którym nie potrzeba wiele, aby zdrowo i okazale rosły.

Najpopularniejszym wyborem kwiatów doniczkowych na Dzień Matki jest z pewnością . To bardzo okazała i elegancka roślina, która idealnie pasuje do tej okazji. Co więcej, dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Jest także dosyć łatwa w pielęgnacji. Należy przede wszystkim pamiętać o jego systematycznym, ale oszczędnym podlewaniu oraz o zapewnieniu mu jasnego stanowiska.

Na kwiatowy prezent na Dzień Matki nadaje się także geranium lub pelargonia. Należą one do tej samej rodziny, ale pelargonie można w sezonie wiosenno-letnim z powodzeniem hodować w skrzynkach na tarasie lub balkonie. Obie odmiany, oprócz tego, że świetnie wyglądają, wymagają obfitego podlewania. Należy także zapewnić im sporą dawkę słońca.

Dobrym rozwiązaniem na Dzień Matki będzie także zielistka. Uznaje się ją za świetną opcję dla osób, które nie mają czasu, aby zajmować się swoimi kwiatami. Ma ona bowiem bardzo małe wymagania, a przy tym bardzo dobrze wygląda.

Kwiaty doniczkowe na Dzień Matki 3

Ciekawe aranżacje doniczkowe jako pomysł na kwiaty na Dzień Matki

Pomysłów na doniczkowy prezent na Dzień Matki jest naprawdę wiele. Większość gotowych kompozycji bez trudu kupimy w kwiaciarni lub w sklepach ogrodniczych. Tymczasem, jeśli sami lubimy zabawić się we florystę, możemy stworzyć samodzielną aranżację, na przykład niezwykle popularny las w szkle.

Aby go wykonać, należy wybrać estetyczne szklane naczynie lub koszyk czy elegancką osłonkę na doniczkę, a następnie dopasować do niej kilka gatunków roślin. W kwiaciarniach znajdziemy nie tylko odpowiednie naczynia, ale również niewielkie sadzonki, które będą do nich pasować. Taka kompozycja będzie świetnym pomysłem na prezent. Co więcej, wykonana własnoręcznie będzie tym piękniejszym podarunkiem na Dzień Matki.

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej kwiaciarni. Znajdziecie w niej wiele pomysłów na florystyczny prezent na Dzień Matki. W oparciu o preferencje i oczekiwania podpowiemy również, jakie gatunki oraz odmiany kwiatów doniczkowych wybrać. Nasze rośliny z pewnością sprawią każdej mamie mnóstwo radości.