Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

kwiaty na boże narodzenie

Kwiaty na Boże Narodzenie

Każda pora roku ma swoje znaki i symbole. Każde święta związane są z konkretnymi dekoracjami i ozdobami. Nie inaczej jest w przypadku Bożego Narodzenia. To bardzo niezwykły okres w roku, który zaczyna się już wraz z początkiem grudnia i trwa aż do stycznia nowego roku. W tym czasie ozdabiamy nasze domy i miejsca pracy, używając do tego sezonowych dodatków oraz roślin. Mimo niesprzyjającej pory także Gwiazdka ma swoje na Boże Narodzenie, które uświetniają i dekorują przestrzeń na tę wyjątkową okazję.

Kwiaty na Boże Narodzenie – piękne i odporne

Zima to czas niesprzyjający wzrostowi. O tej porze roku przyroda już dawno położyła się do zimowego snu, a ta część, która tego nie zrobiła, zwalnia tempo i ogranicza swoje działania do niezbędnego minimum. Nie inaczej jest z roślinami, które w dużej części jedynie wegetują, by na wiosnę rozkwitnąć na nowo ze zdwojoną siłą. Na szczęście nie jesteśmy skazani wyłącznie na szarość gołych gałęzi i biel śniegu (o ile w ogóle spadnie). Istnieje bowiem wiele gatunków roślin zimozielonych lub kwitnących pod koniec roku. Dzięki nim okres przedświąteczny i Gwiazdka stają się bardziej kolorowe i weselsze.

Zieleń jako sposób na zimową chandrę

Zima to pod niektórymi względami czas magii i niezwykłej atmosfery Świąt. Niestety okres ten to zaledwie kilka tygodni, a w pozostałym czasie często odczuwamy spadki nastroju i poczucie ogólnej niechęci do wszystkiego. Doskonałym antidotum na gorsze samopoczucie są rośliny. Najlepsze świąteczne to tak zwane rośliny krótkiego dnia, które rozkwitają właśnie pod koniec roku. Z powodzeniem osłodzą one wszechobecną szarość i brak słońca. Gwiazda betlejemska, araukaria czy to tylko niektóre z możliwości. Będą one ozdobą nie tylko w czasie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, ale również w całym okresie zimowym.

Kwiaty na Boże Narodzenie – radosny czas oczekiwania na Święta

Boże Narodzenie to czas szczególny. Wiąże się nie tylko z samym okresem Świąt, ale również z oczekiwaniem na nie. To chwile, które upływają nam głównie na refleksji, ale i na aktywnościach w gronie rodzinnym. Często wtedy przygotowujemy dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe. Wykorzystujemy do nich sezonowe produkty, takie jak , , , a nawet rośliny. Które z nich najlepiej postawić w domu w czasie Adwentu? Które najsilniej kojarzą się z oczekiwaniem na narodziny Jezusa?

Najpiękniejsze kwiaty na Boże Narodzenie

Mimo mało sprzyjającej pory roku także i zimą możemy cieszyć się pięknem kwiatów. Choć za oknem dominuje szarość i szybko zapadające ciemności, we własnych czterech ścianach możemy cieszyć się niezwykłą atmosferą, którą tworzą rośliny dnia krótkiego. Warto poznać je wszystkie i nauczyć się, jak je pielęgnować, aby co roku móc cieszyć się wyjątkową aurą, jaką roztaczają wokół siebie.

kwiaty na boże narodzenie

Bożonarodzeniowy kaktus – szczypta koloru w białej rzeczywistości

To popularna roślina doniczkowa, która coraz częściej gości w polskich domach. Potocznie nazywa się ją także grudnikiem. Ma płaskie, ostro zakończone listki. Kwitnie na intensywny różowy, czerwony lub biały kolor. Należy ją systematycznie, ale umiarkowanie podlewać, tak aby cały czas miała wilgotne podłoże. Warto postawić ją w miejscu dobrze nasłonecznionym, ale raczej nie w bezpośrednim sąsiedztwie okna, ponieważ zbyt intensywne promienie słoneczne, mogą wywołać opadanie kwiatów.

Poinsencja, gwiazda Bożego Narodzenia

Ta roślina jest szerzej znana pod nazwą gwiazda betlejemska. Gości w polskich domach od wielu lat. Często obdarowujemy nią bliskich, aby wszyscy mogli cieszyć się jej pięknem. Nie da się bowiem ukryć, że to kwiat, który robi wrażenie. Kwitnie w grudniu. Choć same kwiatostany osiągają niewielkie rozmiary, na uwagę zasługują za to intensywnie czerwone, duże przykwiatki. To one sprawiają, że roślina ta zyskuje tak reprezentacyjny charakter.

Przy odpowiedniej pielęgnacji poinsencja będzie się pięknie prezentować przez cały rok, należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim o tym, że gwiazda betlejemska lubi ciepło. Postawiona w domu musi mieć zapewnioną stałą, dość wysoką temperaturę. Pochodzi ona z Ameryki, stąd te wysokie wymagania. Należy unikać sytuacji, w których mogłaby przemarznąć. Z tego względu nie poleca się kupowania jej na otwartych przestrzeniach, ponieważ może się okazać, że nie dotrwa nawet do Świąt. Nie wolno jej również stawiać w przeciągu lub przy samym oknie, które może okazać się nieszczelne. Dodatkowo trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Korzenie nie mogą jednak stać w wodzie. Nieprzestrzeganie tych zasad może doprowadzić do wysychania i opadania liści. Warto także mieć świadomość, że biały, lepki sok wydzielany przez rośliny, może uczulać, dobrze jest więc zawsze umyć ręce po kontakcie z nim.

Cyklamen perski – nieznana gwiazda Świąt

To popularna roślina doniczkowa, chociaż mało kojarzona z Bożym Narodzeniem. Tymczasem jest to jedna z roślin dnia krótkiego, przez co idealnie nadaje się na ten okres. Choć nie jest kwiatem sezonowym, trudno jest go utrzymać dłużej. Cyklamen należy systematycznie podlewać, ale trzeba przy tym pilnować, żeby nie stał bezpośrednio w wodzie, ponieważ może to uszkodzić korzenie. Najlepiej postawić ją w miejscu jasnym, ale nie narażonym bezpośrednio na promienie słoneczne. Nie można go również przegrzać, jako że nie lubi wysokich temperatur. To bardzo ozdobna roślina, która z pewnością będzie stanowić świetną dekorację świąt Bożego Narodzenia.

Azalia w doniczce – czar i urok Bożego Narodzenia

Wybierając kwiaty na Boże Narodzenie, warto rozważyć również odmianę azalii, którą można hodować w doniczce. Kiedy jej ogrodowe siostry wegetują na świeżym powietrzu, ona ma swoje pięć minut. Potrafi kwitnąć od jesieni nawet do wczesnej wiosny. Należy ją jednak bardzo starannie pielęgnować, ponieważ jest dość trudna w uprawie. Lubi umiarkowaną temperaturę, jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione stanowiska i stale wilgotne, ale nie nazbyt mokre podłoże. W zamian za to odwdzięczy się pięknym wyglądem i niezwykłymi barwami.

Świąteczne kwiaty to sposób na ożywienie wnętrza i stworzenie niezwykłej atmosfery. Rośliny łagodzą obyczaje i niezauważenie wprawiają nas w doskonały nastrój. Warto umieścić je w swoim domu i cieszyć się magią Bożego Narodzenia. W ofercie naszej kwiaciarni znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin doniczkowych oraz ciętych, które będą się świetnie prezentować w zaciszu domowego ogniska.