Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Przepis na najpiękniejsze bukiety ślubne

Przepis na najpiękniejsze bukiety ślubne

Kwiaty towarzyszą nam od zawsze podczas podniosłych i ważnych chwil w naszym życiu. Ich moc bierze się nie tylko z faktu, że są one pełne naturalnego uroku, ale również dlatego, że niosą one w sobie istotny przekaz na temat naszych uczuć i najgłębszych emocji. Ślub i wesele to jedne z tych wydarzeń, które na zawsze zapadają nam w pamięć. Nic dziwnego więc, że podczas organizacji tego dnia starannie planujemy każdy szczegół. Bardzo ważnym elementem przygotowań jest oczywiście oprawa florystyczna, a wśród nich bukiet Panny Młodej. Jak wybrać idealną kompozycję? Jaka jest recepta na najpiękniejsze ?

Najlepsza kompozycja florystyczna dla Panny Młodej

Kwiaty są naszymi najwierniejszymi towarzyszami. Niemal od zawsze były ważną ozdobą, zarówno na co dzień, jak i od święta. Oprócz tego, że pomagają nam one wyrażać emocje, których czasem nie potrafimy lub wstydzimy się ubrać w słowa, zawsze doskonale się prezentują. Dzięki nim każde wyjątkowe wydarzenie będzie odpowiednio udekorowane z ich pomocą.

Każdy chyba zgodzi się ze stwierdzeniem, że jedną z najważniejszych kompozycji florystycznych jest bukiet Panny Młodej. Nie tylko jest on integralnym elementem stylizacji przyszłej mężatki, ale również podkreśla wyjątkowość uczuć łączących dwoje ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby ta kwiatowa aranżacja była jedyna w swoim rodzaju. Powinna zachwycać i zapadać w pamięć nie tylko przyszłym małżonkom, ale także zgromadzonym na uroczystości gościom. Jaki jest więc przepis na najpiękniejszy ? Co warto wiedzieć, aby dopasować rozwiązanie idealne do potrzeb?

Najpiękniejsze — cechy idealnego bukietu ślubnego

Bukiet ślubny jest zupełnie innego rodzaju kompozycją niż tradycyjna wiązanka czy zwykła ozdoba, którą wstawiamy w domu do wazonu. Aranżacja ta jest przede wszystkim odzwierciedleniem najgłębszych uczuć oraz wyjątkowych emocji, które towarzyszą nam podczas ślubu i wesela. Powinna być także skrojona na miarę potrzeb oraz gustu przyszłej mężatki. To tyle i aż tyle, jeśli chodzi o teorię. W praktyce każda z nas marzy o tym, aby jej bukiet był jedyny w swoim rodzaju. Ma przyciągać uwagę i zapadać w pamięć.

Niestety zadanie to wydaje się w pierwszej chwili bardzo trudne, ponieważ każdego roku powstają tysiące niezwykłych bukietów ślubnych. Co więcej, cały czas zmieniają się także trendy i moda w tym zakresie. Jedne znikają z kanonu, inne się w nim pojawiają. W ten sposób stworzenie bukietu idealnego może się jawić jako misja niemożliwa.

Aby jednak sprawa nie wyglądała aż tak beznadziejnie, warto spojrzeć na nieco inaczej. Oczywiście bardzo ważne jest, żeby kompozycja wyszła spod sprawnych i wykwalifikowanych rąk florysty, jednak jeszcze istotniejsze jest to, że musi być ona odzwierciedleniem naszych marzeń i wizji. Jeśli jesteśmy na przykład fankami minimalizmu i prostoty, taki powinien być też nasz bukiet. Zwolenniczki stylu boho z kolei, wybiorą zupełnie inne rozwiązanie niż te, które kochają klasykę. Wybierając więc idealny dla siebie bukiet ślubny, musimy zastanowić się, co lubimy i jakie składniki powinny się w nim znaleźć.

Przepis na najpiękniejsze bukiety ślubne

Bukiet ślubny jako integralna część stylizacji Panny Młodej

Planując swój ślub i wesele, warto uświadomić sobie, że poszczególne elementy całego przedsięwzięcia muszą ze sobą współgrać. Wszystkie składniki uroczystości, takie jak wygląd Państwa Młodych, dekoracja kościoła i sali weselnej oraz pozostałe detale muszą tworzyć spójną i harmonijną całość. A sam bukiet ślubny jest właśnie jedną z części aranżacji tego wyjątkowego dnia.

W jaki sposób dopasować kompozycję, aby była spójna z pozostałymi elementami? Na początek dobrze jest zintegrować ją z suknią oraz z dodatkami Panny Młodej. Najpiękniejsze bukiety ślubne są oczywistym uzupełnieniem kreacji. Powinien współgrać z nią kolorystycznie, ale także pasować do ogólnej stylistyki, rozmiaru i formy. Główna zasada mówi bowiem, że im strojniejsza suknia, tym skromniejsza kompozycja florystyczna. I na odwrót, jeśli stylizacja jest bardziej minimalistyczna, to bukiet może być bardziej wyrazisty. Tylko w takim zestawieniu efekt będzie odpowiednio stylowy i elegancki. Warto także wziąć pod uwagę pozostałe dodatki, takie jak makijaż Panny Młodej oraz jej biżuterię.

Najpiękniejsze bukiety ślubne — pomysły na wyjątkowy bukiet ślubny

Wśród ogólnych zasad, które obowiązują podczas ślubnych przygotowań, z pewnością nie znajdziemy takiej, która narzucałaby nam ściśle określoną stylistykę. Bukiet ślubny wręcz powinien być odzwierciedleniem naszego gustu oraz indywidualnych wyobrażeń na temat takiej kompozycji. Co więcej, ślubna moda nieustannie się zmienia i niemal co roku pojawiają się zupełnie nowe trendy, wśród których czasem trudno się odnaleźć.

Bez względu na to, jakie są nasze preferencje, warto postawić na stylowe i eleganckie rozwiązania. Okazja jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego nie jest dobrze zostawiać czegokolwiek przypadkowi.

Kwiaty mają w sobie wiele naturalnego uroku. Są piękne same w sobie i czasem nie potrzeba do nich żadnych dodatkowych ozdobników. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się bukiety minimalistyczne, tworzone w oparciu o sezonowe, proste gatunki, na przykład o różne odmiany kwiatów polnych czy o ponadczasowe peonie. W kwestii wyboru konkretnych opcji najlepiej postawić na to, co nam w duszy gra. Tylko w ten sposób uzyskamy ciekawy i oryginalny efekt. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej kwiaciarni. W oparciu o Wasze wytyczne stworzymy wyjątkowy bukiet ślubny, a także podpowiemy, jak stworzyć jedyną w swoim rodzaju oprawę florystyczną na dzień ślubu i wesela.