Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz

Dzień Wszystkich Świętych jest pięknym dniem zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. W tym dniu staramy się oddać zmarłym cześć. Jednym ze sposobów jest wiązanka lub stroik. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej zainwestować w sztuczne, czy . Zapraszamy Cię do lektury artykułu, z którego dowiesz się, że jak żywe na cmentarz są dobrym wyborem.

Sztuczne jak żywe na cmentarz

Przychodzenie na cmentarz w dniu 1 listopada wynika z naszej tradycji. Co więcej, podczas wizyty w tym miejscu każdego roku przynosimy na groby znicze i przeróżne wiązanki. Żywe wyglądają pięknie i wspaniale pachną, jednak niestety mają taką wadę, że szybko więdną. Natomiast mają wiele atutów, które warto docenić.

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz, czyli dlaczego warto wybrać wiązanki z takich właśnie kwiatów?

Ważną cechą jest to, że stroiki ze sztucznych kwiatów wyglądają naprawdę bardzo pięknie. Bardzo często prezentują się niemal jak naturalne. Bardzo ważną zaletą sztucznych kwiatów jest ich trwałość. Takie wiązanki mogą wytrzymać nawet cały rok. Ponadto niezwykle łatwo można także wyjąć poszczególne elementy, oczyścić je i utworzyć całkiem nową kompozycję. Stroiki ze sztucznych kwiatów są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają cmentarz daleko od miejsca zamieszkania i nie mogą za często odwiedzać grobów.

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz 3

Najważniejsze zalety sztucznych kwiatów na cmentarz

Sztuczne kwiaty wytrzymują w pierwotnym stanie przez dłuższy czas. Co więcej, takie rośliny mogą też do złudzenia przypominać kwiaty naturalne. Są one również odporne na niskie temperatury i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto w ten sposób zyskujemy też możliwość tworzenia niezliczonych kompozycji. Kwiaty takie są łatwe w pielęgnacji i nie wywołują alergii.

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz, czyli jakie gatunki należy wybrać?

Obecnie istnieje bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o rodzaj sztucznych kwiatów na cmentarz. Mogą to być , , i wiele innych. W stroikach powinny znaleźć się , które są symbolem miłości lub mocnego uczucia. Co więcej, żółte będą mówiły o wielkiej przyjaźni lub sympatii. Natomiast białe stanowią symbol przebudzenia się do wiecznego życia. Najczęściej umieszcza się je na grobach dzieci lub młodych osób.

Jakie dodatki do stroików ze sztucznych kwiatów na cmentarz?

Sztuczne kwiaty nie są jedynymi elementami stroików na cmentarz. W takich kompozycjach często znajdują się suche, pomalowane gałązki, lub mech. Mogą to być również , trawy lub inne elementy. Dzięki temu można stworzyć kompozycję na każdą okazję. Co więcej, warto także samodzielnie wykonać wiązankę i zyskać większą satysfakcję oraz radość niż przy zakupie gotowego rozwiązania.

Jakie nowoczesne stroiki ze sztucznych kwiatów na cmentarz?

Na grób dla bliskich warto poszukać niebanalnych i do tego eleganckich kompozycji. W obecnym sezonie warto postawić przede wszystkim na złoto. Świetnym pomysłem będzie połączenie różnych i bordowych piwonii, a także złotych listków eukaliptusa. Co więcej, można także pokusić się o wybór mieszanych kompozycji na cmentarz. W takim stroiku powinny znaleźć się przede wszystkim najpiękniejsze sztuczne kwiaty z gałązkami jodły nobilis. Zaletą tej rośliny jest to, że nie gubi ona igieł i tym samym nie rozsypuje się, a zamiast tego zasycha. W efekcie razem ze sztucznymi kwiatami tworzy trwałą kompozycję na grób.

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz 2

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz, czyli połączenie stylu i harmonii

Osoby, które stawiają na wybór wiązanki lub stroika ze sztucznych kwiatów powinny zdecydować się na takie, które pasują do pomnika. Co więcej, elementy w wiązance muszą tworzyć styl, a także harmonię. Warto zauważyć również to, że podczas wyboru należy kierować się nie tylko tym, co nam się podoba. Istotne znaczenie ma także gust osoby zmarłej. Wiązanka powinna w pewien sposób nawiązywać do bliskiej osoby, która odeszła.

Współczesne stroiki ze sztucznych kwiatów na cmentarz są naprawdę bardzo piękne. Zapewnia to ogromne możliwości dla osób, które pragną stworzyć na nagrobku wyjątkową atmosferę. W wiązankach mogą znaleźć się takie sztuczne kwiaty jak: , , , , storczyki, czy . Co więcej, nie tylko rodzaj kwiatów ma znaczenie, ale także i kolorystyka. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że każda barwa ma pewne znaczenie. Na przykład kolor czerwony symbolizuje miłość i gorące uczucie, zielony nadzieję, a żółty oznacza przyjaźń i sympatię. Gdy wybierzemy kwiaty w kolorze białym, będą one oznaczały czystość i niewinność.

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz – z kwiaciarni czy homemade?

Stroiki można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i inwencji twórczej. Dzięki temu uda się zyskać dużą satysfakcję. Ogromną zaletą wiązanek ze sztucznych kwiatów jest ich trwałość, a także możliwość reorganizacji, czyli stworzenia zupełnie nowej kompozycji. Wystarczy wyjąć elementy, oczyścić je i ułożyć według własnego uznania. Wiązanki ze sztucznych kwiatów mogą na nagrobku prezentować się jak żywe.

Gdy nie masz jednak takich zdolności manualnych lub po prostu brakuje Ci czasu, zapraszamy do kwiaciarni Dzika Orchidea. Trafimy w każdy gust.