Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

wianek komunijny dopasowany do fryzury

Wianek komunijny dopasowany do fryzury

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu okazja związana z licznymi przygotowaniami. Dzieci oraz ich rodzice chcą wtedy wyglądać idealnie. To przecież ważny moment, chwila pełna emocji, kiedy niemal wszystkie spojrzenia są skierowane właśnie na młodych katolików przyjmujących po raz pierwszy ważny Sakrament. Nie dziwi więc wcale fakt, że najmłodsi, zwłaszcza dziewczynki, chcą wyglądać wyjątkowo. Co więcej, podczas tej uroczystości liczy się każdy szczegół – idealnie biała alba lub sukienka oraz dodatki. Nieodłącznym elementem jest także wianek komunijny dopasowany do fryzury.

Wianek komunijny – nieodłączny dodatek dziewczęcej stylizacji

Wianek na Komunię Świętą to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Jako kompozycja florystyczna oddaje on w pełni urok naturalnych kwiatów, a przy tym nie krępuje ruchów. Nie ma także obawy, że go gdzieś zostawimy czy zgubimy. Jest to bardzo ważne podczas uroczystości kościelnych, kiedy emocje wokół sięgają zenitu i o drobiazgach (takich jak bukiecik trzymany w ręku) bardzo łatwo zapomnieć. Co więcej, dodatek ten wpisuje się idealnie w stylistykę oraz charakter tego wydarzenia. Delikatny wianek komunijny podkreśla jednocześnie dziecięcą niewinność oraz czystość.

Istotną kwestią pozostaje jednak ustalenie szczegółów, takich jak rodzaj materiałów do wykonania kompozycji oraz konkretna stylistyka dodatku. Jego ważną cechą jest bowiem ta, że musi on stanowić spójny element całości. Bez względu na to, czy dziewczynka przystępująca do Pierwszej Komunii Świętej będzie miała na sobie sukienkę czy albę, wianek musi pasować do ogólnego wyglądu. Co więcej, dobór konkretnego rozwiązania będzie w dużej mierze zależeć od fryzury zaplanowanej na ten wielki dzień. Wszystko po to, aby każdy składnik stylizacji był przemyślany oraz idealnie dopasowany.

Fryzury na Pierwszą Komunię Świętą – Czy wianek komunijny musi być dopasowany do fryzury?

Moda komunijna podlega trendom w takim samym stopniu jak galanteria ślubna. Małe dziewczynki (chłopcy w znacznie mniejszym stopniu, choć również chcą wyglądać elegancko) przykładają wielką wagę do każdego, nawet najmniejszego detalu. Stąd też potrzeba idealnego dopasowania wszystkich elementów jest tak ważna. Każdego roku w sklepach pojawiają się nowe wzory i kroje sukienek komunijnych oraz pasujących do nich dodatków. Dzieci oraz ich rodzice mają w związku z tym ciężki wybór. Wśród tak bogatej oferty można się czasem zagubić. Pewną pomocą może okazać się zaplanowanie całej stylizacji wcześniej, aby na etapie zakupów wybierać tylko takie elementy, które okażą się spójne.

Wianek komunijny to pojęcie bardzo ogólne. Mimo że jest to dość prosta ozdoba, w sklepach z dodatkami na Komunię Świętą i w kwiaciarniach znajdziemy ogromny wybór tego rodzaju dodatków. Nie chodzi tu tylko o styl tego drobiazgu, ale również o kształt, formę, a nawet o możliwość upięcia go na głowie. Dla pełnego komfortu noszenia oraz zachowania spójności stylizacyjnej przyjmuje się najczęściej, że wianek komunijny dopasowuje się do fryzury mającej go nosić dziewczynki. Tu możliwości mamy naprawdę sporo, od koków, poprzez loki, aż po proste, rozpuszczone włosy.

wianek komunijny dopasowany do fryzury

Jaką fryzurę wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?

Możliwości upięcia włosów z okazji Pierwszej Komunii Świętej jest naprawdę dużo. Oczywiście w tej kwestii kluczowa jest długość włosów. Wiadomo przecież, że im krótsze, tym lista rozwiązań staje się krótsza. Tak się jednak szczęśliwie składa, że uroczystość przyjęcia Sakramentu Komunii odbywa się zawsze o tej samej porze. Dlatego właśnie jest dużo czasu, aby się do niej właściwie przygotować. Jest go na tyle dużo, że bez problemu zdążymy zapuścić włosy, aby uzyskać taką fryzurę, jaką chcemy.

Rodzaj upięcia należy także dopasować do kształtu twarzy, preferencji oraz całościowej stylistyki stroju oraz dodatków przeznaczonych na ten dzień. Warto także wybrać taką opcję, aby pasowała do okoliczności oraz wieku dziecka. Wiadomo przecież, że inne uczesanie pasuje do ośmiolatki a inne do dojrzałej kobiety wychodzącej za mąż.

Bardzo wiele mam oraz ich córek decyduje się na pozostawienie rozpuszczonych włosów na uroczystość Komunii Świętej. Dla lepszego efektu można zrobić loki lub wykorzystać prostownicę, aby wykonać eleganckie fale. Do wyboru są także różne rodzaje upięć, na przykład warkocz, kok, a nawet jeszcze bardziej skomplikowane stylizacje. Dobrze jest poradzić się fryzjera, który dobierze rozwiązanie pasujące do konkretnej osoby. Warto przy tym wziąć pod uwagę długość oraz moc włosów. Nie każda kompozycja będzie pasowała do każdej dziewczynki. Kiedy zaplanujemy i ustalimy wszystkie szczegóły w salonie fryzjerskim, czas dopasować do nich odpowiedni wianek komunijny.

Wianek komunijny dopasowany do fryzury

Wybór wianka do Pierwszej Komunii Świętej zależy w dużej mierze od rodzaju fryzury, na który się zdecydujemy. Jest to ważne, aby nie tylko dobrze się prezentować, ale także móc prawidłowo i stabilnie umocować całą kompozycję. W tej kwestii z powodzeniem możemy zwrócić się do wykwalifikowanego florysty. Warto spotkać się z nim wcześniej, aby ustalić i zaplanować wszystkie szczegóły. Pozwoli to stworzyć taki dodatek, które będzie idealnie leżał i dobrze się trzymał przez cały czas trwania uroczystości.

Wianek można upinać na różne sposoby. W zależności od rodzaju fryzury można go umieścić na czubku głowy, przesunięty bardziej na czoło, jeśli dziewczynka nie ma grzywki, lub nieco za linią włosów, jeśli uczesanie uwzględnia grzywkę. Z kolei w przypadku upięcia w formie koka lub warkocza, można zastosować tylko częściowy wianek, który montuje się z tyłu głowy poniżej lub powyżej upięcia. Niekiedy stosuje się także wianki w formie opasek na włosy, które nie wymagają żadnego dodatkowego mocowania. Najlepiej jednak odpowiednio wcześnie zasięgnąć porady doświadczonego florysty, który zaproponuje idealne rozwiązanie dopasowane do konkretnej osoby. Dzięki temu wszystkie szczegóły w tym ważnym dniu będą dopięte na ostatni guzik.

Jeśli chcesz zobaczyć nasze realizacje wianków komunijnych, zapraszamy do galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *