Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Wiązanki na Wszystkich Świętych z żywych kwiatów

Wiązanki na Wszystkich Świętych z żywych kwiatów

Na 1 listopada na grobach umieszcza się nie tylko znicze, ale również ozdoby. Dużą popularnością cieszą się z żywych kwiatów i oczywiście , ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Dowiedz się zatem, jakie sprawdzą się w stroikach z tej okazji.

Wiązanka z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych, czyli jakie są najlepsze do ozdoby grobu?

Od wielu lat w tym dniu królują . Jednak wiele osób wybiera również inne opcje. Warto na przykład zrobić lub kupić wiązankę z udziałem pięknych lilii. Co więcej, należy usunąć z nich pylniki, ponieważ dzięki temu kwiaty dłużej pozostaną świeże. Kolejnym przykładem są . Wracają one do łask, a ich zaletą jest również duża wytrzymałość. Trzeba jednak usunąć liście z dolnej łodygi. W takich wiązankach mogą znaleźć się też , które są symbolem miłości lub mocnego uczucia. Dobrym pomysłem jest wybór kwiatów, które nie są za bardzo rozwinięte. Innym rozwiązaniem mogą być , klasyczne i . Oczywiście w wiązankach na grób powinny znaleźć się nie tylko kwiaty, ale również dodatkowe elementy. Są to przede wszystkim gałązki świerku, trawy i suszone gałązki, a także kokardki i inne ozdoby.

Wiązanka z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych, czyli jakie kolory będą odpowiednie?

Decydując się na wiązankę z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych, należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj kwiatów, ale również kolorystykę. Barwa czerwona symbolizuje miłość lub mocne uczucie. Natomiast kolor biały stosowany jest w wiązankach dla dzieci lub młodych osób. Fioletowy oznacza żałobę, zielony nadzieję, natomiast niebieski wiarę w spotkanie zmarłej osoby po śmierci. Warto również powiedzieć o kolorze żółtym, który symbolizuje przyjaźń i sympatię.

Wiązanki na Wszystkich Świętych z żywych kwiatów 2

Wiązanka z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych z chryzantem

Oczywiście najczęstszym wyborem, jeśli chodzi o , są chryzantemy. Bardzo dobrze pasują one do suchych gałązek i iglaków. Dodatkowo w takim stroiku warto umieścić czerwone, różowe lub białe oraz drobne .

Wiązanki z kwiatów na Wszystkich Świętych

Wiązanki z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych z pewnością prezentują się bardzo ładnie. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, ze mimo różnych zabiegów świeże kwiaty szybko więdną. Dlatego świetną alternatywą są kwiaty sztuczne, ponieważ takie stroiki posłużą przez kilka sezonów. Najważniejsze jest tylko to, aby odpowiednio przechowywać takie kwiaty przez pozostałą część roku.

Wiązanka z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych, czyli jak zrobić taki stroik?

Wiązankę z żywych kwiatów na Wszystkich Świętych można kupić w kwiaciarni, ale można również wykonać samodzielnie. Do zrobienia tego zadania potrzebny będzie stelaż, do którego należy przymocować ozdoby i inne dodatki. Warto zadbać także o takie elementy jak: suche gałązki, iglaki, trawy i . Zaprezentowane składniki uda się połączyć za pomocą cienkiego sznurka dekoracyjnego lub nitki. Świetną bazą do przygotowania takiej wiązanki będzie wiklinowa podstawa lub kawałek drewna.

 

Żywe , czyli jakie elementy należy wziąć przede wszystkim pod uwagę?

Kwiaty na Wszystkich Świętych muszą nam się podobać. Co więcej, powinny również w jakiś sposób nawiązywać do gustu osoby zmarłej. Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, ile czasu będziemy poświęcać na pielęgnację grobu w listopadzie. Istotne jest to, że wiele gatunków kwiatów ciętych nie poradzi sobie z pierwszymi poważnymi spadkami temperatur. Dlatego sporą popularnością cieszą się chryzantemy. Mają one bowiem wiele zalet. Ważną cechą jest to, że prezentowane dary Matki Natury mają odporność na niskie temperatury i niestraszneWiązanki na Wszystkich Świętych z żywych kwiatów 23 są dla nich pierwsze przymrozki. Ponadto wyróżniają się także różnorodnością, ponieważ dostępne są w bogatej palecie kolorów i odmian. Dużą popularnością w tym czasie cieszą się również . Wyglądają pięknie i wystarczy odpowiednia pielęgnacja, aby przetrwały do następnego sezonu.

Jakie zatem kwiaty wybrać do wiązanki na Wszystkich Świętych, żywe czy sztuczne?

Żywe kwiaty wyglądają pięknie i nic nie jest w stanie się z nimi równać. Jednakże nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Dlatego sztuczne wiązanki będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają daleko i ich wizyta na cmentarzu ogranicza się do kilku razy w roku. Sztuczne kwiaty są też  idealną opcją dla osób, których czeka długa podróż, na przykład autem lub samochodem. Warto zauważyć, że w kwiaciarniach znaleźć można wysokiej jakości stroiki i wiązanki przygotowane ze sztucznych kwiatów, które także wyglądają niezwykle efektownie.

Żywe są naprawdę wyjątkowym rozwiązaniem. Co więcej, jest to opcja, która jest bardziej ekologiczna, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie wiązanki. Ponadto dużą popularnością cieszą się też . Warto przede wszystkim postawić na minimalizm i wybierać stroiki ozdobione mchem, korą, czy szyszkami, a także jarzębiną i suchymi gałązkami.