Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiet dla świadkowej

Bukiet dla świadkowej

Świadkowa jest bardzo ważną postacią zarówno na ślubie, jak i podczas wesela. Udziela wsparcia podczas przygotowań do tego jedynego, wyjątkowego dnia oraz jest częścią orszaku ślubnego. Towarzyszy również nowożeńcom podczas składania przysięgi małżeńskiej. W jaki sposób wybrać odpowiedni bukiet dla świadkowej, który będzie prezentował się dostojnie i elegancko? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów na wesele dla pierwszej druhny?

Jak powinien wyglądać bukiet dla świadkowej?

Bardzo często jest tak, że wszystkie kwiatowe dekoracje, czyli miejsce ceremonii i wystrój sali na wesele inspirowane są i dopasowywane do kwiatów weselnych panny młodej. To właśnie ma największe znaczenie i od niego wszystko się zaczyna.

Konkretny styl i kolor całego wesela mają największy wpływ na to, jak będzie wyglądała oraz pozostałe dodatki weselne. Dlatego też istotne jest, aby bukiet świadkowej doskonale pasował do bukietu panny młodej. Nie może go jednak przyćmić.

Wiązanka ślubna dla świadkowej nie może być również większa niż bukiet Panny Młodej. Panna Młoda nie powinna mieć żadnej konkurencji, jeśli chodzi o , zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Świadkowa w wielu przypadkach decyduje się na bukiet podobny, ale w pomniejszonej wersji.

Jak dobiera się kolor kwiatów do wiązanki ślubnej?

Najczęściej pod barwę sukienek panny młodej i świadkowej dobiera się odpowiedni kolor kwiatów. Można udać się do kwiaciarni, żeby porozmawiać z florystką tworzącą bukiety i inne dekoracje na ślub, aby zaprojektowała idealne wiązanki. Dobrze jest pokazać na zdjęciach kreacje obu kobiet, co będzie inspiracją do znalezienia złotego środka i stworzenia niepowtarzalnych bukietów.

Kolory kwiatów w wiązance ślubnej nie powinny być w idealnie takim samym kolorze jak sukienki, ponieważ wtedy wszystko się ze sobą zleje i bukiet będzie mało widoczny. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zróżnicowanie tonów, dzięki czemu fantastycznie wyeksponowane będą zarówno ślubne wiązanki, jak i suknie.

Ciekawym pomysłem jest również wykonanie bukietu dla panny młodej i świadkowej na zasadzie odwrócenia barw. Można by na przykład wybrać dla Panny Młodej pudroworóżową wiązankę z dodatkiem bieli. Natomiast dla świadkowej dobrać taką z białymi kwiatami z elementami delikatnego różu.

Co zrobić w przypadku gdy bukiet dla świadkowej nie współgra z suknią panny młodej?

Jeżeli zajdzie taka sytuacja, w której na ślub świadkowej nie będą pasowały do sukni ślubnej panny młodej, to wtedy warto zamówić bukiet w neutralnym kolorze, takim jak np. kremowy. Wiązanka posiadająca taki odcień idealnie będzie komponować się w całość.

Jeśli w orszaku ślubnym będą pojawiać się także inne druhny oprócz świadkowej, to warto wtedy pamiętać o tym, aby bukiety wszystkich kobiet były tej samej barwy lub tego samego gatunku. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, w której zaproszeni goście zauważą efekt niedopasowania, a w niektórych przypadkach nawet przesytu.

Jakie kwiaty warto wybrać do bukietu dla świadkowej?

Kwiaty do wiązanki ślubnej dla panny młodej i świadkowej, powinny pasować do ich gustów oraz podkreślać urodę kobiet. Nadal najczęściej wybieranymi kwiatami do bukietu weselnego są oczywiście .

Jednak coraz więcej par młodych decyduje się na to, aby wykorzystać takie kwiaty jak: , , chabry, , anemony, , , , jaskry albo . Można także postawić na bardziej elegancką wersję i zdecydować się na wiązanki z mieczyków, lilii albo kalii.

Ważne jest również to, aby podczas zamawiania ślubnych dekoracji dowiedzieć się, czy florystka będzie w stanie zaoferować nam konkretny rodzaj kwiatów, który nas interesuje. Trzeba także pamiętać o tym, że kwiaty do bukietów ślubnych dobierane są nie tylko według indywidualnych upodobań, ale także do konkretnego rodzaju bukietu. Zupełnie inne kwiaty będzie trzeba wybrać do artystycznych bukietów kaskadowych niż do klasycznych wiązanek typu biedermeier.

bukiet dla świadkowej

Czy alternatywą dla bukietu świadkowej może być korsarz?

Korsarze kwiatowe coraz częściej zastępują tradycyjne bukiety świadkowej, głównie ze względów funkcjonalnych i praktycznych. Czym w ogóle jest ? To niezwykle efektowna bransoleta z kwiatów, która zakładana jest nie tylko na rękę świadkowej, ale także pozostałych druhen.

W ciągu ostatnich lat ozdoba ta zdobyła dużą popularność i obecnie jest bardzo modnym dodatkiem do stylizacji ślubnych. Najczęściej projektuje się ją na specjalnych stelażach z rzepami. Dzięki temu można bardzo łatwo i szybko założyć, jak i zdjąć.

Warto pamiętać o tym, że pierwsza druhna musi być „w gotowości” na ślubie, aby zawsze wypełniać swoje obowiązki świadkowej. Bardzo pomocna jest więc zamiana bukietu na niewielkich rozmiarów korsarz.

Zrezygnowanie z wiązanki kwiatów pozwoli świadkowej, kiedy będzie to konieczne poprawić pannie młodej podwijający się tren sukni czy niesforny welon. Będzie mogła ona również w każdym momencie odebrać od przyszłej mężatki jej ślubną wiązankę bez konieczności odkładania własnego bukietu.

Kwiatowy stroik na rękę najlepiej prezentuje się wtedy, gdy jest wykonany z żywych kwiatów. Taka bransoletka dla świadkowej musi być zaprojektowana podobnie jak tradycyjny bukiet, czyli nawiązywać do wiązanki panny młodej. Jeżeli więc jej bukiet składa się z białych róż i margarytek to korsarz świadkowej powinien być podobny, jednak w mniejszej wersji, czyli zawierać np. jedną różę i jedną margarytkę w tych samych barwach.

Serdecznie zapraszamy do naszej kwiaciarni oraz na naszą stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *