Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiet ślubny eustoma

Bukiet ślubny eustoma – symbolika, wygląd, z czym łączyć

Jeszcze do niedawna bukiety Panien Młodych wyglądały zwykle bardzo podobnie. Korzystano z utartego kanonu rozwiązań, który bardzo mocno wpisywał się w aktualne trendy. Na szczęście jednak sytuacja diametralnie się zmieniła i obecnie oprawa florystyczna ceremonii zaślubin stała się bardziej różnorodna i pełna ciekawych odmian i gatunków kwiatów. Jedną z cieszących się w ostatnich latach dużą popularnością opcji jest bukiet ślubny – wyjątkowy kwiat, który może stanowić świetną ozdobę przyszłej Panny Młodej.

Eustoma w bukiecie – wyrazisty dodatek na wyjątkową okazję!

Bukiet ślubny to dodatek jedyny w swoim rodzaju. Stanowi integralną część całej stylizacji Panny Młodej, dlatego nie może to być przypadkowa kompozycja. Zwykle dobiera się go do samej sukni ślubnej, która jest przecież najważniejszym elementem. W zależności od jej barwy, formy oraz ogólnego wyrazu, dopasowuje się pozostałe dodatki, takie jak .

Ponieważ oprawa florystyczna to składnik, bez którego trudno wyobrazić sobie idealny ślub i wesele, wybór poszczególnych elementów musi być starannie przemyślany. Najczęściej to Panna Młoda podejmuje decyzję w oparciu o własny gust, ale także na podstawie własnych oczekiwań i preferencji. Czasami dopasowuje się do wybranego motywu przewodniego. Ważne jest jednak to, aby kompozycja kwiatowa była spójna i pasowała do ogólnej stylistyki zaplanowanej przez Państwa Młodych.

Wybór gatunków kwiatów do bukietu ślubnego podlega także zmieniającym się modom i trendom. Jeszcze do niedawna bardzo chętnie wybierano . Obecnie do kanonu wchodzą także inne rozwiązania, na przykład . To piękne rośliny, które idealnie sprawdzą się jako dopełnienie ślubnej stylizacji.

Eustoma – łagodniejsza siostra róży

Porównanie z różą bynajmniej nie jest przypadkowe. Popularnie nazywa się ją bowiem chińską różą. Jej kwiatostany przypominają nieco tak dobrze nam znany na polskim gruncie kwiat. Podobnie jak świetnie nadaje się również do ślubnych kompozycji. Pięknie się prezentuje i ma wiele naturalnego uroku.

Eustomy cieszą się coraz większą popularnością nie tylko podczas ślubnych uroczystości. Ich ogromną zaletą jest fakt, że choć pokrojem przypominają różę, nie mają kolców, dzięki czemu można bez obaw wpleść je do bukietu Panny Młodej. Co więcej, mają one bogatą symbolikę związaną z miłością oraz głębią pozytywnych uczuć. Dostępne są także w różnych kolorach, co sprawia, że bez problemu można dopasować gatunek ten do różnych stylizacji.

bukiet ślubny eustoma

Bukiet ślubny – symbolika kwiatów eustomy

W kwiatowym słowniku eustoma znajduje bardzo ważne miejsce. Dzięki swojej dostojności i elegancji często wykorzystuje się ją podczas różnych uroczystości, głównie podczas ceremonii zaślubin. Z uwagi jednak na charakter wydarzenia, Panny Młode decydują się częściej na wybór jaśniejszych odcieni, przede wszystkim bieli, delikatnego różu czy beżu. Te pastelowe odcienie mają głębokie znaczenie, przez co idealnie oddają powagę uroczystości.

Biała eustoma oznacza czułość i podziw. Różowa to z kolei wyraz elegancji i zachwytu. Dzięki tak bogatej symbolice kwiaty te mogą stanowić doskonały element oprawy florystycznej tego najważniejszego dnia w życiu. Warto także pamiętać, że to rośliny o doskonałej prezencji, z których pomocą można wyczarować jedyny w swoim rodzaju .

Bukiet ślubny eustoma – pomysły na wykorzystanie eustomy w bukiecie ślubnym

Ważnym atutem eustomy jest fakt, że dostępna jest ona w różnych wariantach kolorystycznych. Obecnie można nawet spotkać wersje dwukolorowe, które będą spełnieniem marzeń dla tych Panien Młodych, które lubią florystyczne eksperymenty i niestandardowe rozwiązania.

Eustomę można łączyć z powodzeniem z innymi gatunkami kwiatów, ale można także uczynić ją jedyną bohaterką ślubnego bukietu. Dobrze będzie się prezentować z dodatkiem gipsówki, piwonii, jak również z gałązkami eukaliptusa. Można z niej wykonać zarówno długi bukiet, jak i niewielką wiązankę, a nawet pełen uroku wianek ślubny. Warto przy tym pamiętać, że są to kwiaty dość wytrzymałe, dzięki czemu bez przeszkód przetrwają w idealnym stanie przez cały ślubny dzień. Co więcej, jeśli zadbamy o nie odpowiednio, będziemy mogli wykorzystać je także na ślubny plener.

Eustomy i wesele w stylu boho

W Polsce z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się wesela w stylu boho. Warto przy tym wiedzieć, że eustomy to jedne z ważniejszych kwiatów dla tej stylistyki. Dlatego, jeśli wybór Państwa Młodych padnie właśnie na to rozwiązanie, kwiaty te będą strzałem w dziesiątkę.

Eustomy są pełne naturalnego uroku. Są eleganckie, a jednocześnie proste w formie. Mają bogate znaczenie i piękne kolory, które można dopasować do idealnej ślubnej oprawy. Dużą zaletą jest również to, że możemy bez przeszkód dopasować ich rozmiar. Inne kwiaty będą bowiem potrzebne do wykonania samego bukietu, a inne do butonierki czy do kompozycji na weselny stół. W każdej z tych ról eustoma sprawdzi się świetnie.

Po więcej inspiracji warto zajrzeć do Internetu. Można również poprosić o pomoc wykwalifikowanego florystę. W naszej kwiaciarni znajdziecie Państwo moc pomysłów, a także fachową poradę. Tworzymy kompleksowe oprawy ślubnych uroczystości. Podpowiadamy również, jak zestawić ze sobą poszczególne elementy, aby były spójne i prezentowały się idealnie w tak ważnym dla Państwa dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *