Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiet ślubny boho

Bukiet ślubny boho – z jakich kwiatów?

Sezon ślubny w pełni. Bardzo wiele par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w okresie letnim. Wynika to z wielu przyczyn. Jedną z nich jest z pewnością pogoda, która zwykle jest łaskawa i pozwala na wiele ciekawych aranżacji całej ceremonii. Druga to fakt, że w tym czasie wszystkie ogrody i przestrzenie zielone uginają się od kwiatów. Zachwycają nas one swoim zapachem i kolorami, zapraszając tym samym, by po nie sięgnąć. Taki stan rzeczy stwarza również ogromne pole do popisu dla kwiaciarzy i florystów, którzy przygotowują oprawę kwiatową na ten niezwykły dzień. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się styl boho w ślubnych stylizacjach. Z czego najlepiej wykonać bukiet ślubny boho? Jakie kompozycje najlepiej sprawdzą się w tej stylistyce?

Styl boho dobry na każdą okazję!

W naszych wnętrzach styl boho święci triumfy już od jakiegoś czasu. Jego największą zaletą jest to, że wykorzystując jego cechy, zyskujemy przestrzeń pełną uroku i niezwykłego klimatu. Od niedawna stylistykę tę stosuje się także w innych sferach życia, na przykład jako oprawę ceremonii ślubnej.

Swojsko brzmiące boho to tak naprawdę potoczne tłumaczenie francuskiego określenia boheme oznaczające „cyganerię”. Jest to słowo klucz, ponieważ od razu w naszej głowie zaczynają pojawiać się konkretne obrazy. Stylistyka ta ściśle wiąże się z naturą i swobodą. Znajdziemy w niej liczne odniesienia do elementów folkowych i etnicznych. Taki klimat, według niektórych, doskonale pasuje do wesela idealnego – najlepiej zorganizowanego w plenerze, gdzieś w wiejskim dworku lub na farmie i koniecznie w otoczeniu pięknych, sezonowych kwiatów.

Modne wesela w plenerze

Styl boho to w pewnym sensie powrót do natury. Wykorzystuje on wiele elementów ściśle związanych z przyrodą oraz z naturalnymi dekoracjami. Bukiety ślubne, jako integralna część całej oprawy, również wpisują się w ten klimat.

Coraz modniejsze są także wesela w plenerze, które pozwalają poczuć się, zarówno gościom, jak i Młodej Parze, w pełni swobodnie. To idealna przestrzeń na nieskrępowaną zabawę do białego rana – koniecznie w otoczeniu kwiatowych girland, naturalnych bukietów i innych ozdób wykonanych własnoręcznie z pomocą darów matki natury.

Wesela w stylu boho zyskują z roku na rok coraz większą popularność. To zainteresowanie bierze się nie tylko z faktu, że okazują się one zwykle bardzo urokliwymi imprezami, ale również ze względu na to, że taką uroczystość bardzo przyjemnie się organizuje.

Ze względu na swój charakter są to zwykle imprezy plenerowe czy częściowo odbywające się na świeżym powietrzu. W obawie przed deszczem można rozstawić namioty, które w razie potrzeby można nawet ogrzać. Obecnie coraz więcej firm pośredniczy w organizacji tego typu nietypowych opraw weselnych. Jako dekoracje można zastosować wiele łatwo dostępnych dodatków. Często imprezy ślubne w klimacie boho odbywają się w okresie letnim i wczesno – jesiennym, jako że wtedy pogoda jest najbardziej łaskawa i łatwiej uniknąć przykrych niespodzianek w tym względzie. Dla uzyskania wyjątkowego efektu wystarczy pójść na łąkę i zebrać polne, dziko rosnące . Można także skorzystać z aktualnej oferty dostępnej w kwiaciarniach. Należy jednak pamiętać, że powinny to być rozwiązania proste, sezonowe i jak najbardziej naturalne. Co więcej, styl boho nie wymaga od nas skomplikowanych kompozycji. Wystarczą minimalistyczne bukiety przewiązane konopnym sznurkiem lub subtelną wstążką.

Do stworzenia oprawy florystycznej wesela w stylu boho można także użyć jakiegoś motywu, na przykład jednego gatunku kwiatów lub konkretnego koloru. Większość ozdób można wykonać samodzielnie, co będzie nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na oszczędności, potrzebne czasem przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Ważne, aby całość była spójna i przemyślana. Lepiej przy tym zachować umiar i większą prostotę, a finalny efekt będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jak jednak zaaranżować bukiet Panny Młodej w stylu boho?

bukiet ślubny boho

Bukiet ślubny w stylu boho

Kwiaty dla stylistyki boho stanowią bardzo niezwykły element. Często są obecne w każdym aspekcie ślubnej oprawy, od stylizacji Młodej Pary, aż po wystrój sali czy prezenty dla gości.

Bukiety ślubne w stylu boho powinny nawiązywać do możliwie prostych i sezonowych kompozycji. W kanonie znajdziemy z pewnością , czy . Doskonałym rozwiązaniem będą również polne, takie jak jaskry, margerytki, a także . Aranżacja dla Panny Młodej powinna być prosta i nieskomplikowana w formie. Najlepiej, aby kwiaty miały różną długość i były ułożone w pozornie „niesforny” sposób. Dobrze jest zadbać również o różnorodność kolorystyczną. Do wykonania bukietu można wykorzystać także

Bukiet ślubny boho z suszonych kwiatów

Suszone kwiaty to również ważny element stylistyki boho. Można je wykorzystać zarówno jako część dekoracji, jak i jednocześnie można wpleść w ślubny bukiet. Doskonale będzie się w tym celu prezentować , pędy traw albo popularne , które zasługują na uwagę nie tylko ze względu na ciekawą formę, ale także na piękne kolory.

Bukiet z suszonych kwiatów może być doskonałym rozwiązaniem jako ważna część imprezy w stylu boho. Oprócz swojej prostoty i naturalnego uroku ma on jeszcze tę zaletę, że będzie trwalszy niż . Dzięki temu z powodzeniem wytrzyma przez kolejne dni. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcemy go wykorzystać także na poprawinach lub podczas ślubnej sesji. Co więcej, może on nawet postać w wazonie kilka dni po uroczystości, aby przypominał o tych wyjątkowych chwilach.

Ślubny wianek w stylu boho

Wiele Panien Młodych decyduje się często na zastąpienie tradycyjnego bukietu wiankiem. To rozwiązanie idealnie wpisuje się w stylistykę boho. Wianek sam w sobie to nawiązanie to sielskiego, rustykalnego klimatu. Ma także tę zaletę, że uwalnia ręce i zdejmuje z nas obowiązek nieustannego pamiętania o nim. Jest piękną ozdobą, którą możemy mieć przy sobie przez całą uroczystość.

Aby przygotować piękną oprawę florystyczną w stylu boho, warto odwiedzić naszą kwiaciarnię. Podpowiemy, jakie dodatki wybrać, aby pasowały do tej stylistyki. Na życzenie klientów wykonujemy również kompleksowe dekoracje, w tym także bukiety i wianki ślubne. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów, w oparciu o sezonowe dary natury. Wszystko po to, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *