Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

kwiaty na rocznicę ślubu

Kwiaty na rocznicę ślubu

W naszym życiu ważnych jest wiele rocznic i każda z nich zasługuje na to, aby ją odpowiednio uczcić. Najczęściej obchodzimy rocznicę ślubu, ale także znajomości lub innego ważnego wydarzenia jak np. założenia firmy. W zależności od tego, co się zbliża, powinniśmy do takiej uroczystości odpowiednio się przygotować. Zastanowić także nad tym, jaki prezent wybrać. Kwiaty na rocznicę ślubu są obecnie uniwersalnym rozwiązaniem, który podoba się każdej małżonce. Zachodzi tylko pytanie, jakie gatunki kwiatów podarować z tak ważnej okazji?

Dlaczego na rocznicę ślubu są wspaniałym pomysłem?

Wręczanie bukietu na rocznicę ślubu to wspaniały pomysł na to, aby pokazać partnerce, jak bardzo nam na niej zależy. Wyrażamy również w ten sposób swoją miłość i uznanie, a dodatkowo kontynuujemy tą piękną i długoletnią tradycję.

Każda kobieta uwielbia otrzymywać , zwłaszcza jeśli chodzi o tak istotny dzień, jak rocznica ślubu. Jest to jedna z najpiękniejszych form podarunku, który można wręczyć swojej ukochanej. Świeże kwiaty zawsze wywołują w ludziach pozytywne emocje. Nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ jest to najszczerszy wyraz prawdziwej miłości.

Bukiet dla ukochanej dobry na każdą okazję

Kwiaty dla ukochanej osoby sprawdzają się na każdą okazję. Nadal każdego roku miliony osób zarówno w kraju, jak i na całym świecie decyduje się na to, aby kupić piękny bukiet i podarować go bliskiej osobie samemu albo za pośrednictwem kwiaciarni internetowej.

Rocznica zawarcia związku małżeńskiego jest najpopularniejszą, a zarazem bardzo ważną okazją, kiedy to mąż powinien wręczyć swojej ukochanej piękny bukiet kwiatów. Najczęściej są to czerwone . Na taką okazję jednak mogą być różnorodne kwiaty i nie trzeba ograniczać się wyłącznie do jednego gatunku.

Dla wielu mężczyzn wybór odpowiedniego bukietu na rocznicę ślubu może być dość kłopotliwy. Po wejściu do kwiaciarni przytłoczeni jesteśmy szerokim wyborem różnych rodzajów kwiatów. Dlatego bardzo dobrym pomysłem przed dokonaniem zakupu, jest zapoznanie się z poszczególnymi roślinami i ich symboliką. Pomoże to dopasować odpowiednie kwiaty do konkretnej okazji.

kwiaty na rocznicę ślubu

Kwiaty na rocznicę ślubu – czy są obowiązkowe?

Rocznica ślubu dla każdej kobiety jest dniem bardzo ważnym, który często chce spędzić w nieco inny sposób niż zwyczajne dni. Mimo tego, że małżonka nigdy nie mówi o tym, jakie ma oczekiwania co do tego dnia, to jednak kwiaty na rocznicę ślubu są wpisane w jej wizję przeżycia tej chwili. Dlatego istotne jest to, aby mężczyzna nie zapomniał o tym drobnym szczególe.

Wręczany kwiat na rocznicę ślubu wcale nie musi być bardzo dużym wydatkiem, ponieważ najistotniejszy jest odpowiedni gest. Nawet jeżeli mężczyzna kupuje jakiś prezent dla swojej ukochanej, to i tak dobrze jest, gdy zdecyduje się na mały dodatek w postaci skromnego bukietu ze świeżych kwiatów, najlepiej czerwonych róż. W ten sposób wywoła uśmiech na twarzy swojej żony i sprawi jej wielką radość.

Dla kobiet, które nie są miłośniczkami ciętych kwiatów, bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się . Może to być w doniczce albo specjalna kompozycja roślin w koszu. Kwiaty takiego gatunku znacznie dłużej będą cieszyć oczy ukochanej, a jeśli będą systematycznie pielęgnowane, to przetrwają w domu przez kilka długich lat.

Które kwiaty na rocznicę ślubu podarować?

Zanim zdecydujemy się na zakupy w kwiaciarni, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jakie kwiaty lubi nasza ukochana. Bukiety można wykonać z różnych gatunków, więc małżonek ma duże pole do popisu.

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na klasykę, czyli czerwone . Jednak przy obecnej dostępności różnych rodzajów kwiatów i bogactwie ich kolorów, bardzo fajnym pomysłem są bukiety mieszane w żywej kolorystyce.

Fantastycznie prezentują się także kompozycje zaprojektowane z alstromerii, gerberów, lilii i goździków w połączeniu z różami. Bukiet na rocznicę ślubu może być również wykonany z sezonowych kwiatów, które akurat dostępne są o danej porze roku. Na pewno będzie to ciekawa odmiana, zwłaszcza w sytuacji, kiedy małżonce znudziły się już klasyczne .

Małżonkowie obdarowują się również kompozycją kwiatów ułożoną w koszu. Jest to bardzo bezpieczna forma prezentu. Kobieta nie musi wtedy martwić się o wazon na kwiaty, gdyż są one umieszczone w specjalnej gąbce florystycznej.

Jaki kolor róż wybrać na rocznicę ślubu?

Mimo tego, że w kwiaciarni mamy do wyboru wiele wspaniałych gatunków kwiatów, to nadal najczęściej wybieranymi są ponadczasowe róże. Najpopularniejsze są oczywiście czerwone, które kojarzą się ze szczerą i namiętną miłością.

Bukiet z czerwonych róż podarowany żonie na rocznicę ślubu jest wyrazistym znakiem miłości. W ten sposób mąż może bez żadnych słów przekazać żonie, co do niej czuje.

Na nieparzystą rocznicę ślubu bardzo często wręcza się bukiet z liczby róż, która odpowiada liczbie lat, jakie już upłynęły od zawarcia związku małżeńskiego. Pozwala to zapobiec niepotrzebnemu nieporozumieniu ze strony partnerki, jeśli wierzy ona w różnego rodzaju przesądy.

Kolor róż dobrze jest dopasować do rodzaju rocznicy, ponieważ każda barwa ma własną symbolikę. Oczywiście na rocznicę ślubu warto postawić tradycyjnie na . Oprócz klasyki dostępne są inne piękne kwiaty, które także mogą być świetnym pomysłem na prezent.

Na rocznicę znajomości z przyjacielem najlepszym pomysłem jest bukiet z różowych róż, ponieważ barwa ta wyraża sympatię i przyjaźń, jaką darzymy drugą osobę. Na rocznicę ślubu lub związku nie warto wręczać żółtych róż, ponieważ kojarzą się one z negatywnymi emocjami, takimi jak zdrada albo zazdrość.

Jakie kwiaty podarować na rocznicę ślubu rodziców?

Bardzo często dzieci zastanawiają się nad tym, jaki prezent podarować rodzicom na rocznicę ślubu. Kwiaty okazują się najrozsądniejszym rozwiązaniem, ponieważ można nimi obdarowywać zarówno partnerkę, jak i inne najbliższe nam osoby.

Jeśli chodzi o kolor kwiatów, które warto wybrać na rocznicę ślubu dla swoich rodziców, to odpowiednim wyborem jest kolor herbaciany. Symbolika tego koloru wskazuje na przyjaźń oraz miłość, więc świetnie sprawdza się wśród najbliższej rodziny.

Zawsze oprócz bukietu róż można także postawić na pełną i piękną kompozycję różnorodnych kwiatów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się jako prezent na rocznicę ślubu dla rodziców.

Czy na rocznicę ślubu co roku wręcza się inne kwiaty?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale każda rocznica ślubu ma swoją osobistą nazwę i dlatego na poszczególne rocznice wręcza się inne kwiaty. Oczywiście nie są to z góry narzucone zasady, którymi zawsze trzeba się kierować. Jest to natomiast bardzo dobra sugestia, którą można wykorzystać przy obchodzeniu konkretnej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.

Kwiat, który wręcza się na konkretną rocznicę ślubu to:

  • – wręczane na pierwszą rocznicę ślubu, ponieważ kojarzą się one z niewinną miłością, która trwa pomiędzy młodymi małżonkami,
  • stokrotka – wręczana na piątą rocznicę ślubu. Przypisuje się jej łagodność, czystość i niewinność,
  • – wręcza się na pierwszą dekadę małżeństwa. Ich zadaniem jest przypomnienie miłych wspomnień, jakie łączą partnerów,
  • – można podarować na 20. rocznicę ślubu. Oznaczają one mądrość i wiedzę, więc idealnie nadają się do tego, aby wyrazić miłość tak długiego małżeństwa,
  • – są świetnym rozwiązaniem na celebrację 40. rocznicy ślubu,
  • kompozycja fiołków i żółtych róż – jest polecana na uwiecznienie chwili obchodzenia 50 rocznicy ślubu.

Dostawa kwiatów na rocznicę ślubu

Bukiet na rocznicę ślubu najlepiej jest wręczać osobiście, gdyż może być to świetny początek całego romantycznego dnia. Nie zawsze jednak jest to możliwe, ponieważ jedno z małżonków może w tym dniu przebywać daleko od miejsca zamieszkania z powodu aktualnie wykonywanego zawodu. Wtedy też z pomocą przychodzi wysyłkowa.

W internetowej kwiaciarni możemy zamówić dowolną wiązankę ze świeżych kwiatów, która zostanie dostarczona pod wskazany przez klienta adres. Dostawca dołoży również wszelkich starań, aby przesyłka trafiła do ukochanej w konkretnym dniu rocznicy ślubu i o dogodnej godzinie.

Taka forma prezentu będzie wspaniałą i ciekawą niespodzianką dla małżonki. Do wybranych kwiatów warto dołączyć specjalne życzenia na rocznicę ślubu, które zostaną umieszczone na bileciku przez florystkę i przekazane razem z bukietem.

Zapraszamy serdecznie do naszej kwiaciarni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *