Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Czy mężczyźnie wypada dać kwiatyCzy mężczyźnie wypada dać kwiaty

Czy mężczyźnie wypada dać kwiaty?

Piękne bukiety i kojarzą się z płcią piękną, ponieważ to przede wszystkim mężczyźni wręczają paniom wyjątkowe kompozycje kwiatowe. Czy może być jednak odwrotnie? Czy mężczyźnie wypada dać ? Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i jest to, jak najbardziej na miejscu. Dowiedz się, przy jakich okazjach można pokusić się o taki właśnie gest.

Czy mężczyźnie wypada dać i kiedy można to zrobić?

Czy mężczyźnie wypada dać kwiaty? Oni także kochają kwiaty i doceniają ich cudowne walory. Co więcej, coraz więcej panów pielęgnuje w swoim życiu pasję polegającą na uprawie i pielęgnacji darów Matki Natury. Mają ogrody, działki, a także dbają o zdobiące ich mieszkania, balkony czy też tarasy. Dlatego dla nich prezent w formie niezwykłej kompozycji kwiatowej z pewnością będzie dużym szczęściem i przyniesie wiele przyjemności. Oczywiście znacznie bardziej elegancko wygląda sytuacja, w której mężczyźnie przekazuje kobieta. Nie oznacza to jednak, że nie może tego zrobić przedstawiciel tej samej płci. Taka procedura bardzo dobrze widziana jest przy okazji takich wydarzeń jak odejście pracownika z zespołu, awans lub udanie się na zasłużoną emeryturę. W kwiatowym savoir-vivrze duże znaczenie ma również to, jaką pozycję społeczną zajmuje konkretna osoba. Dlatego kompozycję z pięknych i ozdobnych roślin wręcza się starszym panom, ojcom, dziadkom, nauczycielom czy profesorom.

Czy mężczyźnie wypada dać kwiaty1

W jakich sytuacjach wręczenie bukietu mężczyźnie może wywołać skutek przeciwny do oczekiwanego?

Kiedy zastanawiasz się, czy mężczyźnie wypada dać kwiaty, w pierwszej kolejności sprawdź, czy taki podarek będzie przez niego dobrze przyjęty. Zatem staraj się dowiedzieć, w jaki sposób do takiego gestu podchodzi osoba, której chcesz dać kwiaty. Pamiętaj o tym, że wszelkie prezenty są po to, aby zrobić drugiemu człowiekowi przyjemność, a nie doprowadzać do zawstydzenia, a nawet złości. Istotne jest też to, że wiele młodych mężczyzn, którzy nie odbiegają wiekiem od Ciebie, może nie przyjąć dobrze takiego podarku. Ponadto, mogą oni nawet zrozumieć, że w tym wszystkich chodzi o jakieś uczucie z twojej strony. A tego przecież byś nie chciała! Dlatego wymaga się tutaj delikatności i ostrożności.

Bukiet kwiatów dla mężczyzny, czyli z jakich okazji można wręczyć facetowi kwiaty?

Istnieją okazję i sytuację, w których podarowanie facetowi kwiatów wzbudzi wyłącznie pozytywne emocje. Do takich wydarzeń należą imieniny, a także Dzień Dziadka czy Dzień Ojca. Mężczyzna często zostaje obdarowany kwiatami na urodziny. Możesz także wybrać kompozycję kwiatową, jako sposób na podziękowanie za wsparcie swojemu profesorowi czy promotorowi pracy magisterskiej lub innego projektu naukowego. Piękny bukiet dla mężczyzny będzie również odpowiedni w sytuacji, w której będziesz chciała przekazać uznanie szefowi za lata współpracy.

Czy mężczyźnie wypada dać kwiaty2

Jakie kwiaty dla mężczyzny cieszą się dużą popularnością?

W tym temacie warto również powiedzieć o tym, jakie kwiaty są często przekazywane dla mężczyzny. Dużą popularnością cieszą się , ponieważ są zawsze odpowiednie i podobają się każdemu. Dlatego z pewnością będą one tak zwanym bezpiecznym wyborem. Co więcej, nieco męskiego charakteru mają w sobie również , orchidee czy piękne egzotyczne dary Matki Natury. W tym przypadku duże znaczenie ma także kolorystyka. Kobietom podobają się delikatne kwiaty o stonowanych barwach, które przywołują najwspanialsze marzenia. Z kolei mężczyźni preferują raczej kompozycje kwiatowe w mocnych i zdecydowanych kolorach. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą rośliny o płatkach w odcieniach granatu, fioletu, czerwieni czy niebieskiego. Z pewnością nie zachwycisz mężczyzny, gdy przygotujesz dla niego bukiet, w którym dominującym motywem będzie kolor różowy.

Czy mężczyźnie wypada dać kwiaty? Jakie dla mężczyzny?

Kwiaty dla mężczyzny mogą być cięte, ale również doniczkowe. Taki prezent sprawdzi się w przypadku miłośnika ogrodnictwa i przyrody. Bardzo dobrym pomysłem będzie wręczenie rośliny o nazwie skrzydłokwiat. Jest ona naprawdę efektowna i nie ma dużych wymagań, jeśli chodzi o uprawę. Kwiat potrzebuje półcienia, wilgotnej ziemi, a także zraszania. Jego zaletą jest to, że bardzo dobrze oczyszcza on powietrze. Roślina bardzo szybko też się regeneruje. Innym kwiatem doniczkowym, który można podarować facetowi, jest gloksynia fioletowa. Ma ona duże kwiaty i bardzo pięknie zakwita. Jednakże w jej przypadku ważne jest to, że po kwitnieniu wymaga ona zimowego spoczynku.

Kolejnym rodzajem kwiatów, które sprawdzą się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn są doniczkowe. Występują one w wielu zachwycających barwach, dlatego dają duże możliwości, jeśli chodzi o wybór. Co więcej, dostępne są one również w różnych odmianach. Mają jednak dość duże wymagania. Stanowisku musi być dobrze oświetlone. Roślina nie preferuje kontaktu z nadmiernym słońcem, ponieważ może to skończyć się poparzeniem liści. Najlepiej, gdy światło będzie lekko rozproszone. Natomiast w przypadku podlewania zaleca się przeprowadzenie tego zabiegu, gdy podłoże będzie całkowicie przesuszone. Sprawdzą się również specjalne nawozy do orchidei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *