Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Najpiękniejszy stroik wielkanocny na świąteczny stół

Najpiękniejszy stroik wielkanocny na świąteczny stół – inspiracje

Święta Wielkanocne to cudowny czas, któremu towarzyszy najpiękniejsza pora roku, czyli wiosna. Wszystko budzi się do życia i wprawia każdego z nas w doskonały nastrój. Ludzie mają więcej energii do działania i uśmiechają się częściej. Taka aura sprawia, że nieodzowną częścią tych Świąt są fantastyczne i barwne kompozycje kwiatowe. Na każdym stole muszą zatem znaleźć się niezwykłe stroiki wielkanocne ręcznie robione złożone z barwnych i niezwykłych wiosennych kwiatów. Dlatego dzisiaj specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wpis, z którego dowiesz się jak zrobić najpiękniejszy stroik wielkanocny na świąteczny stół.

Jak zrobić stroik wielkanocny z wiosennych kwiatów?

Stroik wielkanocny z kwiatów w łatwy sposób wykonasz na podstawie wytworzonej ze słomianego lub wiklinowego wieńca. Wystarczy, że obłożysz go mchem i przymocujesz do powierzchni rzymskimi haftkami. Gdy ta część będzie już gotowa, przychodzi czas na . Cebule darów Matki Natury przytwierdź do podłoża również za pośrednictwem wskazanego wcześniej rozwiązania. W zależności od Twoich preferencji rozmieść dolną część kwiatów równomiernie lub w konkretnym miejscu. W dalszej kolejności przychodzi czas na pozostałe symbole Świąt Wielkanocnych. Może to być wydmuszka jako motyw odrodzenia, zajączek, baranek, bądź kurczaczki. Warto zdecydować się na kilka elementów, ale pamiętaj o tym, aby nie przytłoczyć całej kompozycji.

Najpiękniejszy stroik wielkanocny na świąteczny stół1

Jakie sprawdzą się w stroiku wielkanocnym?

Stroik wielkanocny na świąteczny stół z żonkilami w roli głównej

Świąteczne dekoracje na Wielkanoc pięknie prezentują się, gdy podstawowy element stanowią świeże dary Matki Natury. Kwiaty ożywiają projekt i wprawiają w doskonały nastrój. Rośliny, które bardzo żywo kojarzą się z tym okresem w roku to . Jest tak dlatego, ponieważ piękny żółty kolor przywodzi na myśl wyjątkową energię i prawdziwą radość, a to przecież są najważniejsze czynniki towarzyszące Wielkanocy. Dlatego stroik wielkanocny udekorowanym żonkilami zachwyci nawet najbardziej oporną osobę.

Po jakie inne kwiaty warto sięgać przy przygotowywaniu kompozycji kwiatowej na świąteczny stół?

Kompozycję kwiatową na stół świąteczny można zrobić również z innych pięknych roślin. Wiosną jest ich pod dostatkiem. Cudownie nadają się do tego celu , , , , czy . Zdecyduj się na jeden gatunek lub pomyśl o ciekawym połączeniu tych kwiatów. Rośliny możesz umieścić w koszyczku i położyć obok kurczaczki, jajeczka czy zajączka. Dzięki temu do Twojego wnętrza podczas Świąt Wielkanocnych zawita ogrom pozytywnej energii.

Stroik na świąteczny stół i aromatyczne zioła

W wielkanocnym stroiku świetnie spełnią swoją rolę także aromatyczne zioła, na przykład tymianek, rozmaryn czy też mięta. Sięgaj również po jadalne kiełki, czyli rzeżuchę i inne dary Matki Natury, ponieważ w ten sposób zapewnisz swojej kompozycji oryginalność. Ciekawy efekt osiągniesz przez wprowadzenie do tworzonego projektu leśnych patyków i gałęzi. W stroiku mogą znaleźć się również bazie. Tak naprawdę to w tym przypadku ograniczeniem jest wyłącznie Twoja wyobraźnia. Najważniejsze jest to, aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło wyjątkową całość.

Najpiękniejszy stroik wielkanocny na świąteczny stół2

Gdzie kupić elementy niezbędne do zrobienia stroika świątecznego?

Dekoracje do stroika świątecznego, takie jak zajączki, kurczaczki, baranki i inne elementy bez trudności kupisz w sklepach florystycznych. Co więcej, gdy uważasz, że nie masz talentu do tworzenia małych dzieł sztuki, z powodzeniem możesz też nabyć w kwiaciarniach gotowe stroiki wielkanocne nowoczesne przygotowane zarówno z żywych, jak i sztucznych kwiatów.

Stroik wielkanocny, czyli jak dbać o kompozycję kwiatową przygotowaną na świąteczny stół

Samo przygotowanie projektu to nie wszystko, ponieważ o stroik wielkanocny na stół należy w odpowiedni sposób dbać, aby jak najdłużej zachował swoją przydatność. Pamiętaj o tym, że są to , które potrzebują wody. Dlatego spryskuj codziennie zraszaczem z wodą korzonki roślin, a także mech. Co więcej, wstaw kompozycję do chłodniejszego miejsca przed umieszczeniem ozdoby na wielkanocny stół. Dzięki temu Twoje dzieło będzie prezentować się świeżo i pięknie oraz wprowadzi do Twojego domu niezwykłą atmosferę, która będzie towarzyszyła Wam jeszcze długo po zakończeniu świętowania.

Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o przygotowanie pięknej kompozycji kwiatowej na wielkanocny stół. Jako podstawę możesz wykorzystać wiklinowy koszyczek, plaster drewna, słomiany wieniec, a nawet doniczkę. Co więcej, możesz zrobić stroiki wielkanocne z sezonowych kwiatów, bukszpanu, mchu, kiełków, gałązek brzozy czy bazi. Nie powinno również zabraknąć tam pomalowanych wydmuszek, zajączka lub baranka. Pamiętaj, że w tym przypadku liczy się przede wszystkim stylistyka i końcowy efekt, dlatego nie przesadź z nadmiarem użytych elementów. Samodzielnie przygotowany stroik wielkanocny na stół to nie tylko sposób na piękne i uroczyste wnętrze, ale także ogromna satysfakcja z własnej pracy. Dlatego, gdy masz trochę czasu, a przede wszystkim chęci do podjęcia takiej inicjatywy to spróbuj, a z pewnością efekt końcowy będzie zachwycający. Zaangażuj do tego zadania również dzieci i innych członków rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *