Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Kwiaty dla Basi na imieniny

Kwiaty dla Basi na imieniny

Imieniny to w polskiej tradycji bardzo ważna okazja. Choć większość z nas obchodzi to święto mniej lub bardziej hucznie, nie da się ukryć, że są takie imiona, których dzień celebruje się bardziej niż inne. Wynikać to może z faktu, że jeszcze 10 czy 15 lat temu uroczystość taka plasowała się znacznie wyżej niż urodziny. Solenizanci tacy jak Barbara obchodzili swoje imieniny z ogromną pompą, a świętowanie trwało czasem dłużej niż jeden dzień. Także obecnie okazja ta nie traci na znaczeniu. Warto więc zadbać o odpowiednie dla Basi na imieniny. Jakie gatunki najlepiej wybrać i jak przygotować wyjątkową kompozycję florystyczną na to święto?

Imieniny Barbary — ważny dzień w kalendarzu!

Ten dzień ma w polskiej kulturze miejsce szczególne, ponieważ na 4. grudnia przypada również Barbórka, czyli Święto Górników. Do dziś jest to bardzo ważna uroczystość zarówno dla osób, które wykonują ten zawód, jak i dla członków ich rodzin. Zbieżność tych okazji jest nieprzypadkowa, jako że patronką dobrej śmierci oraz trudnej pracy jest święta Barbara z Nikomedii. Swoje zajęcie tak właśnie traktują górnicy. Codziennie są oni bowiem narażeni na niebezpieczeństwo, ale uważają swoją pracę za ważną i potrzebną.

Święta Barbara zajmuje ważne miejsce w polskiej tradycji i kulturze, dlatego dzień jej imienin należy do szczególnie celebrowanych. Nawet w innych częściach kraju solenizantki obchodzą tę uroczystość z odpowiednim namaszczeniem. Jakie wybrać dla  Basi na imieniny? Które rozwiązania najlepiej się sprawdzą?

Kwiaty dla Basi na imieniny1

Jakie wybrać kwiaty dla Basi na imieniny?

Wybór kwiatów na imieniny Barbary może być nie lada wyzwaniem. Najważniejsze jest przecież dla nas, aby gotowa kompozycja sprawiła radość obdarowanej i wywołała na jej twarzy uśmiech. Dlatego tak istotne jest, aby bukiet z kwiatów ciętych czy inna aranżacja w pełni trafiła w konkretny gust.

Czy są jakieś kwiaty dla Basi na imieniny, które pasują bardziej niż inne? W czasach PRL-u były to najczęściej klasyczne , czy , często w kolorach bieli i czerwieni odnoszących się do barw flagi narodowej. Popularność tych gatunków brała się niejako z charakterystyki epoki. Kiedyś odmiany te były najczęściej i najchętniej stosowane. Warto jednak zauważyć, że święto Barbary przypada w grudniu, przez co liczba możliwości jest nieco bardziej ograniczona. Obecnie mamy jednak szersze pole manewru i możemy zaskoczyć znaną nam solenizantkę i sprawić jej tego dnia przyjemność.

Jakie przygotować bukiet imieninowy dla Barbary?

Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach oferta kwiaciarni jest znacznie szersza niż dekadę czy dwie temu. Oznacza to, że nawet mimo niesprzyjających warunków pogodowych, dostępność poszczególnych gatunków jest większa. Dzięki temu, w razie potrzeby, możemy kupić różne odmiany roślin nawet poza sezonem. Oczywiście w takim wypadku będziemy musieli zapłacić więcej, ale sprawienie radości Barbarze z pewnością będzie tego warte. Co więcej, mimo niesprzyjającego okresu roku, puszczając nieco wodze fantazji, możemy także zdecydować się na alternatywne kompozycje florystyczne, które cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością.

Co więc mamy do wyboru? Przede wszystkim tradycyjny bukiet imieninowy dla Barbary. Z czego go wykonać? Choć oferta nie jest tak szeroka jak wiosną i latem to i tak mamy spore pole manewru. Jeśli wiemy, że znana nam Barbara lubi klasyczną elegancję, bez obaw możemy zdecydować się na tradycyjne czy . Wystarczy dopasować ulubione odmiany kolorystyczne i już mamy gotową idealną kompozycję. Inną opcją może być wykorzystanie mniej oczywistych hortensji czy orchidei, która jest zresztą przyporządkowana imieniu Barbara.

Jeśli chodzi o kolorystykę kompozycji, warto postawić na stonowane barwy. Intensywną czerwień lepiej zostawić dla wybranki serca, a w przypadku solenizantki koleżanki dobrze sprawdzą się pastele i delikatne odcienie fioletu. Co więcej, oprócz bukietów z kwiatów ciętych, możemy także postawić na zupełnie inny florystyczny prezent.

Kwiaty dla Basi na imieniny2

Co wybrać, jeżeli nie Barbary?

Kompozycje z kwiatów ciętych mają swój niezaprzeczalny urok, ale z pewnością nie wszystkim Basiom się spodobają. Zamiast nich można zdecydować się również na roślinę w doniczce. W tej roli często występuje — kwiat bardzo elegancki i stylowy. Nie tylko pięknie się on prezentuje, ale jednocześnie dostępny jest w różnych odmianach kolorystycznych, dzięki czemu możemy lepiej dopasować dany wariant do konkretnej osoby. Na tym jednak nie kończy się lista możliwości. Kwiaty doniczkowe mogą być bowiem doskonałym prezentem na imieniny, o ile wiemy, że solenizantka lubi tego rodzaju naturalne dekoracje. Można wówczas pokusić się o zakup bardziej egzotycznych gatunków, takich jak monstera czy skrzydłokwiat.

Wśród dobrych pomysłów na florystyczny prezent znaleźć można także kompozycje, takie jak flower boxy czy las w szkle. Takie rozwiązanie może być równie eleganckie, co klasyczny bukiet. Co więcej, ma ono jeszcze tę przewagę, że postoi znacznie dłużej niż kwiaty cięte. Tego rodzaju aranżacje, przy minimum pielęgnacji, wytrzymają wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Po więcej inspiracji zapraszamy do naszej kwiaciarni. Znajdą tu Państwo szeroki wybór zarówno kwiatów ciętych, jak i różnych kompozycji florystycznych. Chętnie pomożemy Państwu wybrać rozwiązanie skrojone idealnie na miarę potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *