Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Kompozycje z wrzosów na cmentarz

Kompozycje z wrzosów na cmentarz

Aranżacje kwiatowe, które zanosimy zwykle na cmentarz i na groby swoich bliskich zmarłych, muszą mieć określone cechy. Tego rodzaju bukiety czy wiązanki będą zmuszone poradzić sobie w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Dopasować należy nie tylko gatunek roślin, ale również ich formę. Aby podkreślić naszą pamięć o tych, którzy odeszli, często wybieramy kompozycje z wrzosów na cmentarz. Mają one wiele uroku i dobrze radzą sobie na zewnątrz, nawet wtedy gdy pogoda jest kapryśna i mało przyjazna. Co jeszcze warto wiedzieć o tych roślinach? Jak wykonać z ich udziałem elegancką aranżację pasującą do okoliczności?

Wrzos — roślina pełna uroku i klasy

Wrzosów nie trzeba nikomu przestawiać. To znane i hodowane w Polsce od dawna. Choć goszczą one na naszych rabatach już od jakiegoś czasu, warto wiedzieć, że coraz częściej zaczynają występować w nowych rolach. Na przykład jako składnik bukietów czy innych kompozycji ozdobnych. Ich popularność bierze się przede wszystkim z faktu, że te mają w sobie wiele naturalnego uroku, dzięki czemu doskonale prezentują się w różnego rodzaju florystycznych aranżacjach.

Wykorzystuje się je między innymi w bukietach ślubnych, w kompozycjach dekoracyjnych umieszczonych w koszach czy naczyniach, ale również jako część stroika czy wiązanki, którą postawimy na grobie kogoś bliskiego. Ogromnym atutem wrzosów jest także to, że występują one w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można z nich stworzyć wyjątkową aranżację. Co więcej, dobrze prezentują się zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie innych gatunków kwiatów. Dlaczego jeszcze warto zastosować je do stworzenia eleganckich kompozycji na cmentarz?

Kompozycje z wrzosów na cmentarz1

Dlaczego warto wykorzystać do kompozycji na cmentarz?

Wrzosy to roślina kwitnąca późnym latem i wczesną jesienią. Właśnie dlatego tak silnie kojarzy się nam ona ze schyłkiem i sprawami ostatecznymi. Bardzo często wykorzystuje się je więc jako element kompozycji, które kładziemy na grobach swoich bliskich zmarłych, z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Kwiaty te są bowiem wystarczająco eleganckie i pasujące do okoliczności, aby z ich pomocą podkreślić pamięć o tych, których już z nami nie ma. Ważną zaletą wrzosów jest również to, że można je wykorzystać zarówno jako samodzielną aranżację, ale jednocześnie połączyć je z innymi gatunkami, na przykład z liliami czy eustomą.

Warto także zwrócić uwagę, że dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, między innymi w różnych odcieniach fioletu i różu. Dzięki temu możemy wybrać taką odmianę, jaka najbardziej nam odpowiada. Powstały z ich udziałem bukiet czy inna kompozycja z wrzosów florystyczna z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem, aby podkreślić naszą pamięć o bliskich zmarłych.

Na tym jednak nie kończy się lista zalet wrzosów jako elementu kompozycji na cmentarz. Bardzo ważną ich cechą jest również to, że są to dość odporne na kapryśne warunki atmosferyczne. Dlatego z powodzeniem można je postawić na nagrobku, gdzie wytrzymają nawet mało sprzyjającą aurę. Wrzosy na długo zachowają doskonałą formę nawet przy niskich temperaturach czy intensywnych opadach deszczu, czy śniegu. Z ich pomocą można także stworzyć trwałą kompozycję z wrzosów na cmentarz, która utrzyma swój kształt nawet przez kilka tygodni. O ile tradycyjny bukiet szybko zwiędnie, o tyle wiązanka umocowana na stelażu czy aranżacja w koszu, czy ozdobnej donicy przetrwa w nienaruszonych kształcie jeszcze długo po wizycie na cmentarzu. W jaki jeszcze sposób wykorzystać wrzosy we florystycznej kompozycji?

Kompozycje z wrzosów na cmentarz2

Pomysły na kompozycje z wrzosów na cmentarz

Nie można zaprzeczyć, że wrzosy to świetne rozwiązanie. Z ich pomocą wykonasz elegancką i stylową kompozycję z wrzosami na cmentarz. Warto jednak wcześniej zastanowić się, jaką konkretnie formę powinna przyjąć nasza aranżacja. Należy w tym przypadku wziąć pod uwagę specyfikę miejsca, w którym kwiaty będą musiały wytrzymać przez dłuższy czas.

Bukiet czy wiązanka ze świeżych roślin, umieszczone na nagrobku, powinna przetrwać w mało sprzyjających warunkach przez wiele tygodni. Niskie temperatury, intensywne opady albo mocne słońce to faktyczne realia, z którymi kompozycja z wrzosów będzie musiała sobie poradzić. Należy więc zadbać nie tylko o to, aby same kwiaty wytrzymały jak najdłużej. Muszą one również zachować swoją pierwotną formę. W praktyce oznacza to, że choć wrzosy mają ogromny potencjał, nie wszystkie warianty sprawdzą się w tych okolicznościach.

Kompozycje z wrzosów na cmentarz powinny być trwałe i odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne. W związku z tym faktem klasyczne bukiety raczej nie będą najlepszym rozwiązaniem. Znacznie lepiej sprawdzą się kwiaty te jako element stroika, który można bez przeszkód umieścić na nagrobku. Na wszelki wypadek można go także dodatkowo przymocować, aby nie zwiał go porywisty wiatr. Dobrym pomysłem mogą okazać się również wszelkiego rodzaju kosze dekoracyjne czy kompozycje z wrzosów w donicach. Będą one nie tylko eleganckie, ale również wystarczająco trwałe. Nawet bez dodatkowej pielęgnacji zachowają swoją pierwotną formę na dłużej.

Aby przygotować estetyczną kompozycję z wrzosami na cmentarz, zapraszamy do naszej kwiaciarni. Podpowiemy, jakie rozwiązanie będzie dla Państwa najlepsze. Wykonujemy różnego rodzaju aranżacje florystyczne z udziałem kwiatów ciętych oraz doniczkowych. Korzystamy wyłącznie z najlepszej jakości materiałów dekoracyjnych oraz z roślin ze sprawdzonych źródeł. Nasze bukiety i stroiki idealnie pasują do danej okazji.