Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Kwiaty na cmentarz do sadzenia

Kwiaty na cmentarz do sadzenia

Wiosna to dobry moment, aby przeprowadzić wokół siebie niezbędne porządki. Dotyczą one nie tylko domu czy mieszkania. Często przy tej okazji sprzątamy także groby bliskich zmarłych, aby je odświeżyć i zapewnić im estetyczny wygląd. Podczas tych zabiegów możemy również uzupełnić wybraną stylizację o nowe elementy, na przykład do sadzenia. Jest to nie tylko ciekawe rozwiązanie, ale również praktyczna opcja, która zapewni nam piękne miejsce wiecznego spoczynku na długi czas.

Nowe pomysły na aranżację nagrobka

W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczone możliwości działania. Możemy kupić niemal każdy przedmiot, z dowolnego zakątka świata. W Internecie z kolei znajdziemy niezliczone ilości pomysłów na wykorzystanie różnych akcesoriów. W praktyce oznacza to między innymi, że można bez przeszkód samemu wykonać na przykład dekoracje czy estetyczne stylizacje nagrobka.

Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić środki finansowe, ponieważ wykonaniem eleganckiej kompozycji możemy zająć się sami. Z kolei, wykorzystując do tego rodzaju aranżacji to, co akurat mamy w domu, pomoże nam również zmniejszyć ilość odpadów. Warto rozważyć taki wariant, ponieważ obecnie coraz większą popularnością cieszą się do sadzenia, które później umieszcza się na nagrobku. Jest to nie tylko piękna opcja, ale jest ona jednocześnie znacznie trwalsza niż tradycyjne bukiety czy wiązanki. Zamiast zmieniać kompozycję co kilka tygodni, możemy wybrać takie rośliny, które dobrze poradzą sobie na zewnątrz przez dłuższy czas.

Kwiaty na cmentarz do sadzenia

Kwiaty do sadzenia na cmentarz – co warto wiedzieć na początek?

Nowe możliwości aranżacyjne wynikają między innymi z naszego podejścia do wyglądu nagrobka. Jeszcze do niedawna większość grobów wykonywano w jeden określony sposób. Uwarunkowania kulturowe sugerowały, aby miejsce wiecznego spoczynku zwieńczone były kamiennym nagrobkiem z informacjami, kto tam spoczywa, a także kiedy urodził się i zmarł. Dodatkowym uzupełnieniem była fraza z Pisma Świętego lub zdjęcie tego, który odszedł. Należy mieć jednak świadomość, że takie rozwiązanie, choć bardzo eleganckie, jest jednocześnie bardzo drogie. Ceny kamieni, szczególnie tych uważanych za bardziej szlachetne, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Tymczasem w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się prostsze warianty kompozycyjne.

Z wielu różnych powodów coraz większa ilość konsumentów rezygnuje z tradycyjnych nagrobków na rzecz prostszych konstrukcji. Przykładem może być zbita z desek forma, która ma podobny kształt, ale jednocześnie nie wymaga stosowania drogich materiałów wykończeniowych. Co więcej, można ją uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak sadzonki kwiatów czy estetyczne znicze. Taka kompozycja jest znacznie trwalsza i tańsza, ponieważ rośliny do sadzenia mają większą żywotność i pozostaną na nagrobku w nienaruszonym stanie przez dłuższy czas. Jakie możliwości mamy do wyboru?

Jakie do sadzenia sprawdzą się na cmentarzu?

Bliscy zmarłej osoby aranżują miejsce wiecznego spoczynku zgodnie z preferencjami tych, którzy odeszli. Kierują się również własnym gustem, aby całość była harmonijna i estetyczna. Warto jednak brać pod uwagę jednocześnie kwestie praktyczne. Sadzonki kwiatów, bez względu na to, czy umieścimy je bezpośrednio w gruncie, czy w donicy, będą ciekawą i trwałą odmianą dla tradycyjnych rozwiązań. Takie rośliny wytrzymają bowiem znacznie dłużej w swojej nienaruszonej pięknej formie.

Jest to opcja, którą warto wziąć pod uwagę także z tego względu, że do wyboru mamy bardzo wiele możliwości. Istnieje bowiem wiele pasujących odmian, które będą nie tylko adekwatne do okoliczności, ale również odpowiednio trwałe i odporne na różne warunki pogodowe. Co więcej, możemy je również dopasować do aktualnej pory roku.

Kwiaty na cmentarz do sadzenia

Cebulkowe na cmentarz do sadzenia

Wiosną, kiedy wszyscy jesteśmy już spragnieni zieleni, można więc sięgnąć po różne . Bez względu na to, czy umieścimy je w estetycznym naczyniu, czy bezpośrednio w gruncie, wybierać możemy spośród szerokiej gamy możliwości. Przykładem mogą być oczywiście , czy . To piękne kwiaty na cmentarz do sadzenia, które wprowadzą wiosenny klimat do nagrobnych stylizacji. Co więcej, występują one w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można je dopasować do konkretnej kompozycji.

Bomby kwietne – czy to dobra opcja na cmentarz?

Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, na przykład fragmentem ziemi pod wysiew, możemy spróbować jeszcze innego rozwiązania. Łąki kwietne cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Można je wykorzystać zarówno w ogródku, na tarasie w skrzynce, a nawet na nagrobku. Będzie to estetyczna kompozycja, która przez cały sezon będzie nam dostarczać ciekawych wrażeń. W bombach kwietnych występują bowiem gatunki, które wzrastają i kwitną w różnych okresach w roku. Nie mają także zbyt wysokich wymagań glebowych, dzięki czemu poradzą sobie niemal na każdym stanowisku.

Kwiaty na cmentarz do sadzenia – jakie warunki muszą spełnić?

Analizując wybór konkretnych kwiatów do sadzenia na cmentarzu, należy kierować się nie tylko stroną wizualną, ale również potrzebami, jakie ma dana roślina. Musimy więc uwzględnić takie aspekty, jak zapotrzebowanie na słońce czy mrozodporność. Część z nich z pewnością nie sprawdzi się w okresie jesiennym czy wczesnowiosennym. Inne można z powodzeniem sadzić do gruntu nawet przy zmiennej i kapryśnej pogodzie. W razie wątpliwości i problemów z wyborem zapraszamy do naszej kwiaciarni. Otrzymacie tu fachową pomoc w zakresie dopasowania kwiatów na cmentarz, a także szeroką paletę możliwości.