Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Niebieski kwiaty polne

Niebieski kwiaty polne

Niebieski polne należą do bardzo rzadkich, jednak są to rośliny niezwykle pożądane. Prezentowane dary Matki Natury wnoszą spokój do . Co więcej, wspaniale upiększają działkę. Wyglądają intrygująco i przyciągają wzrok. Kolor jest naprawdę odświeżający. Warto więcej dowiedzieć się na ten temat.

Niezapominajka leśna, czyli piękne polne

Niezapominajka leśna najczęściej jest rośliną dwuletnią. Czasami zdarza się, że może przeżyć jeden dodatkowy rok. Może kwitnąć też na biało i różowo. Nie ma dużych wymagań, jeśli chodzi o podłoże. Jednakże gleby powinny być żyzne i lekko wilgotne. Cechą wyróżniającą jest to, że niezapominajka nie potrzebuje dodatkowego dokarmiania. Dlatego można zostawić ją samem sobie. Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku jest usuwanie chwastów.

Niebieskie polne, czyli ułudka wiosenna

Jest to roślina, która ma kwiaty podobne do niezapominajek. Ułudka wiosenna jest rośliną łatwą w uprawie. Ma ona sercowate, jajowate liście. Są one niezwykle dekoracyjne. Natomiast kwiaty są niebieskie z białym oczkiem. Rozwijają się one od marca do maja. Roślina nie sprawia trudności, jeśli chodzi o uprawę. Preferuje półcień lub cień. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, raczej próchnicze.

Niebieskie kwiaty polne, czyli chaber górski

Chaber górski pięknie uzupełni bylinową rabatę. Świetnie nadaje się na skalniak. Cechą wyróżniającą jest to, że kwitnie krótko, ale szybko, ponieważ już w maju. Jest to roślina, która preferuje glebę przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną. Potrzebuje dużo wody szczególnie w okresie kwitnienia. Później tej wody może być dużo mniej. Świetnie nadaje się do tworzenia rabat w stylu angielskim. Co więcej, chaber można rozmnażać przez wysiew nasion.

Niebieski kwiaty polne

Niebieskie kwiaty polne, czyli dzwonek karpacki

Dzwonek karpacki może mieć różne kolory. Kwiaty są nie tylko niebieskie, ale także białe, czy też fioletowe. Jest to roślina, która nie ma dużych wymagań uprawowych. Gleba powinna mieć przeciętną wilgotność, a także musi być żyzna. Stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione. Prezentowany dar Matki Natury jest bardzo mrozoodporny. Roślina zapewnia długie i obfite kwitnienie.

Niebieski kwiaty polne, czyli tojad mocny

Kolejną rośliną należącą do kategorii polne jest tojad mocny. Roślina pięknie kwitnie i stanowi wspaniałą ozdobę , działki, czy rabatu. Jednakże należy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to roślina trująca. Stanowisko uprawowe musi być dobrze nasłonecznione, a podłoże wilgotne.

Przegorzan kulisty, czyli niebieskie kwiaty polne

Przegorzan kulisty jest rośliną leczniczą. Owoce zawierają bardzo dużo alkaloidów. Rośnie na nieużytkach, miedzach, terenach kolejowych, zaroślach, czy też murawach. Co więcej, jest to przede wszystkim roślina miododajna. Stanowisko musi być dobrze nasłonecznione, a gleba sucha lub umiarkowanie wilgotna. Odczyn glebowy powinien być obojętny lub zasadowy. Ziemia dobrze przepuszczalna, mineralno-próchnicza i żyzna.

Niebieskie kwiaty polne, czyli przylaszczka pospolita

Przylaszczka pospolita jest rośliną, która występuje na całym wyżu i w pasie nizin. Co więcej, rośnie w lasach i zaroślach. Prezentowany dar Matki Natury potrzebuje gleb gliniastych, umiarkowanie wilgotnych i próchniczych. Ponadto ziemia powinna być też zasobna w wapń. Roślina kwitnie wczesną wiosną, to znaczy od marca do kwietnia. Przylaszczki są niezwykle chętnie uprawiane w ogrodach, w miejscach cienistych i wilgotnych.

Niebieski kwiaty polne

Niebieskie kwiaty polne, czyli mekonops bukwicolistny

Mekonops bukwicolistny jest to inaczej niebieski mak. Roślina bardzo dobrze rośnie w miejscach nasłonecznionych. Co więcej, gleba powinna być sucha i piaszczysto-gliniasta. Jest to dar Matki Natury, który sadzimy wiosną. Ponadto koniecznie trzeba zastosować odstępy w sadzeniu na poziomie od 40 do 50 cm. W uprawie amatorskiej należy rozmnażać bylinowe przez oddzielenie odrostów korzeniowych po kwitnieniu. Najlepiej dokonać tego procesu w środku lata. Mak niebieski wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. Przed sadzeniem ziemia powinna być dobrze przekopana. Należy również pamiętać o usunięciu chwastów.

Niebieski kwiaty polne, czyli ogrodowa

Ostatnią rośliną z kategorii niebieskie kwiaty polne, o której wspomnimy, jest ogrodowa. Ma ona piękne kwiatostany, które można oglądać przez całe lato. Ma owalne liście, które są gęsto rozmieszczone na łodydze. Kwiaty zebrane są w kuliste baldachogrona. Hortensja ogrodowa może również występować o odcieniach bieli, fioletu i różu. Najlepszym stanowiskiem dla tego daru Matki Natury będzie półcień, ponieważ w ten sposób łatwiej można utrzymać właściwą wilgotność gleby. Na obfitość kwitnienia rośliny wpływ ma nawożenie. Gdy w glebie zbyt mało jest azotu, fosforu, magnezu i żelaza wzrost oraz zawiązywanie pąków jest słabe. Ciekawe jest to, że na kolor hortensji ogrodowej wpływ ma kwasowość ziemi. Zatem można uzyskać konkretną barwę przez regulowanie odczynu gleby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *