Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów

Piękny i duży bukiet nie jest już tak powszechnym podarunkiem, jak jeszcze kilka lat temu. Jaki więc oryginalny prezent na ślub, zamiast kwiatów wybrać? Niektóre pary młode na zaproszeniu weselnym informują o tym, co chcieliby dostać zamiast standardowego bukietu kwiatów. Czasami jest to wino, kupon totolotka, książka albo karma dla zwierząt, którą przekazuje się do schroniska. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy na zaproszeniu nie ma bilecika z życzeniem, co zamiast kwiatów na ślub.

Dlaczego na ślub nie są już tak popularnym prezentem, jak kiedyś?

Niezależnie od tego, czy idziemy na ślub i wesele, czy tylko na sam ślub, to zawsze wypada wręczyć parze młodej jakiś drobny, symboliczny upominek, który będzie dla nich pamiątką na wiele lat. Mimo tego, że są piękne, to jednak bardzo szybko więdną, a nowożeńcy otrzymują ich najczęściej tyle, że w domu brakuje miejsca oraz wazonów do ich przetrzymywania.

Wiele par młodych prosi swoich gości o praktyczne prezenty albo o wsparcie datkiem organizacji charytatywnych. Jest wiele pomysłów, o co poprosić albo co wręczyć zamiast kwiatów na ślubie. Możliwości jest dość sporo. Poniżej znajdziesz przykładowe propozycje.

oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów to karta upominkowa

Karta upominkowa jest doskonałym i oryginalnym pomysłem na prezent, jeśli nie do końca znamy upodobania pary młodej. W ten sposób nowożeńcy mogą samodzielnie zdecydować o tym, czego potrzebują i w jaki sposób mogą wykorzystać takie pieniądze.

Jedną z najważniejszych zalet kart upominkowych jest to, że mają bardzo długi okres ważności, dzięki czemu para młoda nie musi szybko podejmować decyzji. Do takiego prezentu należy dołączyć kartkę ślubną z życzeniami oraz zapakować wszystko w torebkę albo ślubny papier, aby wyglądało to elegancko.

Kreatywnym prezentem może być zakup specjalnej ślubnej kolekcji

Bardzo dobrym pomysłem na upominek ślubny zamiast kwiatów jest specjalna kolekcja ślubna. Można zamówić dla nowożeńców zestaw filiżanek z datą ślubu oraz napisami mąż i żona. Taki prezent młode małżeństwo będzie wspominać przez długi czas i zawsze będą pamiętać o Tobie, gdy będą pić herbatę czy kawę.

Kreatywnym rozwiązaniem jest także album na zdjęcia. Jest to praktyczny prezent, dzięki któremu nowożeńcy będą mieć miejsce do trzymania wszystkich swoich pamiątek ze ślubu i wesela.

Można pomyśleć również o zakupie ręczników, które będą miały wyhaftowane napisy „Mąż idealny” i „Żona idealna”. Natomiast jeśli chodzi o śmieszny prezent na ślub zamiast kwiatów, to najlepiej sprawdzają się koszulki z oryginalnymi napisami.

Czy gry planszowe i płyty z filmami mogą być prezentem na ślub zamiast kwiatów?

Jeśli chcemy jako prezent, zamiast kwiatów na ślub podarować płyty z filmami, to najlepsze okażą się komedie romantyczne i filmy o miłości. W tym wyjątkowym czasie nowożeńcy chętnie będą je oglądać wieczorami przy wspólnej kolacji.

Oryginalnym prezentem na ślub zamiast kwiatów są również różnego rodzaju gry planszowe. Jest to nie tylko świetna okazja do poznania się bliżej pary młodej, ale również wspaniała zabawa dla wszystkich zaproszonych gości na imprezie.

Dobrym pomysłem są również płyty z muzyką. Można tutaj pokusić się o CD albo elegancki winyl. Bardzo dobrze sprawdza się muzyka relaksacyjna albo ulubiony zespół młodej pary.

Czy książka jest idealnym pomysłem na ślubny prezent?

Książka na prezent ślubny to bardzo ciekawy pomysł. Wspólne czytanie jest doskonałym sposobem na spędzanie wieczornych chwil razem. Jeśli dobrze znamy nowożeńców, to bez problemu będziemy mogli trafić w gusta literackie. Natomiast jeśli nie wiemy, jaką książkę kupić to warto postawić na bestsellery oraz nowe publikacje, ponieważ w ten sposób mamy pewność, że młodzi nie mieli jeszcze okazji czytać takich pozycji.

Trafionym prezentem jest także książka kucharska albo podróżnicza. Podróżowanie w nowe miejsca albo wspólne gotowanie to bardzo fajny sposób na spędzenie razem czasu. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także kultowe poradniki z różnych dziedzin życia.

Jaki jeszcze prezent można podarować na ślub zamiast kwiatów?

Istnieje jeszcze kilka, a nawet kilkanaście pomysłów na prezent zamiast kwiatów. Bardzo dobrymi upominkami są:

  • wino – alkohol najbardziej uniwersalny i elegancki,
  • kieliszki do wina – może to być gotowy zestaw z nadrukowanymi napisami,
  • słodycze – ładnie prezentujące się pudełko ozdobione okolicznościowymi napisami świetnie sprawdza się na prezent zamiast kwiatów,
  • bukiet z kuponów lotto – wiele par młodych prosi o kupony lotto, więc można z nich stworzyć piękny bukiet,
  • ozdobne kosmetyki – jest to podarunek zarówno praktyczny, jak i ozdobny, ponieważ będzie wykorzystany i świetnie będzie prezentował się w łazience,
  • kwiaty w doniczce – alternatywą dla bukietu kwiatów może być kwiat doniczkowy, który efektownie zapakowany będzie fajnym prezentem i na długi czas zamieszka z nowożeńcami,
  • prezent dla przyszłego dziecka – teoretycznie nie powinno dawać się na ślub prezentu dla przyszłego dziecka, ale jeżeli dobrze znamy parę młodą i wiemy, że szybko chcą założyć rodzinę, to można podarować coś dla noworodka.

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu pary młodej, więc warto podarować im wyjątkowy prezent zamiast kwiatów. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się upominek, który będzie z nimi przez długie lata.

Zapraszamy Państwa do naszej kwiaciarni po wyjątkowe ślubne stylizacje. Mimo wszystko kwiaty zawsze pozostaną na czasie jako wyjątkowy upominek ślubny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *