Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Prezenty na Dzień Matki - oryginalne i z serca

Prezenty na Dzień Matki – oryginalne i z serca

Prezenty na Dzień Matki to doskonały sposób na podziękowanie rodzicielce za miłość, opiekę i wspólnie spędzone lata. Oryginalne podarunki od serca z pewnością wywołają uśmiech na twarzy i sprawią, że święto na długo zapisze się w pamięci mamy. Co kupić na Dzień Matki? Jaki upominek bez wątpienia przypadnie rodzicielce do gustu?

Dzień Matki prezenty od serca

Powieści i poradniki

Książki świetnie wypełniają wolny czas i pozwalają na relaksujące oderwanie się od rzeczywistości. Z tego powodu znakomicie sprawdzają się w roli podarunków okolicznościowych. Przed zakupem książek jako prezent na Dzień Matki, zdecydowanie warto poświęcić chwilę na staranne dobranie ich do zainteresowań rodzicielki. Miłośniczkom powieści z pewnością spodoba się najnowszy tytuł spod pióra ich ulubionego autora lub nowa lektura z najchętniej czytanego gatunku literackiego. Mamie, która posiada wyjątkowe hobby, można zaś podarować ściśle związany z nim poradnik.

Prezenty na Dzień Matki — Album na zdjęcia

Album to prosty sposób na uporządkowanie wszystkich leżących luzem fotografii. Zdjęcia z dzieciństwa można ułożyć w dowolnej kolejności i za ich pomocą przypomnieć mamie o najszczęśliwszych rodzinnych momentach. Każdą stronę fotoalbumu warto uzupełnić naklejkami, odręcznie napisanymi ciepłymi słowami lub suszonymi kwiatami. Tak wykonany oryginalny prezent na Dzień Matki bez wątpienia wzruszy każdą rodzicielkę.

Świeczki zapachowe

Przeglądanie rodzinnego albumu lub czytanie powieści wymagają stworzenia wyjątkowej, relaksującej atmosfery. W tym celu prezenty na Dzień Matki warto uzupełnić o dekoracyjne świeczki w dowolnym rozmiarze. Ich zapach i kolor dobrze jest dopasować do gustu rodzicielki. Wielbicielkom plaż i podróżowania bez wątpienia spodobają się niebieskie świeczki pachnące morzem. Słodka woń kwiatów lub owoców z pewnością zachwyci zaś każdą miłośniczkę spacerów i kontaktu z naturą.

Prezenty na Dzień Matki - oryginalne i z serca

Własnoręcznie uszyty pled, szalik lub sweter

Najlepsze prezenty na Dzień Matki to te, w które wkłada się czas i serce. Takie upominki pozostają w pamięci na dłużej i nawet po wielu latach wciąż wywołują uśmiech na twarzy. Z tego powodu warto samodzielnie wydziergać na drutach kolorowy sweter, szalik lub pled z ciepłej wełny do okrycia w mroźne wieczory. Podarunek tego typu bez wątpienia spodoba się każdej mamie i pomoże ochronić ją przed chorobami czy przeziębieniem.

Gadżety związane z posiadanym hobby

Pasje wyróżniają ludzi na tle innych osób. Dają pole do samorozwoju, a także umożliwiają proste poszerzenie horyzontów. Dzień Matki to doskonały moment na docenienie indywidualności rodzicielki. Rozmaite drobiazgi związane z hobby mamy umilą jej wolny czas i pozwolą na doskonalenie posiadanych przez nią umiejętności. Prezenty na Dzień Matki można również wykorzystać do spełnienia ukrytych marzeń rodzicielki. Mamie, która zawsze chciała się czegoś nauczyć, ale nigdy nie miała na to okazji, można na przykład sprezentować karnet na związane z tematem zajęcia.

Kwiat na Dzień Matki

Szykując się do obchodów święta, nie można zapomnieć o podarowaniu rodzicielce bukietu przepięknych kwiatów. Kolorowa wiązanka perfekcyjnie uzupełnia wszelkie podarunki. Doskonale sprawdza się również w sytuacji, gdy brakuje nam pomysłu na prezent na Dzień Matki.

Jakie na Dzień Matki wybrać? Najlepszy jest zakup ulubionych roślin rodzicielki. Jeśli jednak nie znamy jej gustu, warto postawić na uniwersalne rozwiązania, które sprawdzają się podczas różnorodnych świąt okolicznościowych. Do popularnych kwiatów należą między innymi czerwone , które oznaczają oddanie i miłość. W bukiecie nie może również zabraknąć symbolizujących wdzięk tulipanów. Częstym wyborem są także wiązanki stwarzane z goździków i niezapominajek. Takie na Dzień Matki oznaczają szacunek i pamięć, przez co doskonale wpisują się w charakterystykę święta. Perfekcyjnie komponują się też z innymi roślinami, co pozwala na stworzenie przepięknych kolorowych bukietów.

Prezenty na Dzień Matki - oryginalne i z serca

Samodzielnie upieczony tort

Smakowite ciasto to doskonały prezent na Dzień Matki dla rodzicielki, która uwielbia słodycze. Tort warto przygotować według jej ulubionego przepisu, aby mieć pewność, że stworzony wypiek będzie jej smakował. W przypadku braku umiejętności kucharskich, ciasto można odpowiednio wcześniej zamówić i zakupić w cukierni. Tort warto również uzupełnić kolorową kartką z własnoręcznie napisanymi życzeniami.

Wspólne spędzenie dnia

Wśród upominków z okazji Dnia Matki prym wiedzie jednak spędzenie razem czasu. Podczas święta warto zorganizować piknik w parku lub wyprawę na miasto w ulubione miejsca mamy. Po powrocie do domu można zaś wyręczyć rodzicielkę w obowiązkach i przygotować jej posiłek. Drobne gesty tego typu to najlepszy sposób na wyrażenie miłości i szacunku. Pomagają również w zacieśnianiu rodzinnych relacji.

Prezenty na Dzień Matki: podsumowanie

Przygotowywany na Dzień Matki prezent wymaga chwili zastanowienia i ostrożnej selekcji. Warto jednak pamiętać, że nie trzeba wydawać wielu pieniędzy, aby ucieszyć swoją mamę. Najlepszymi upominkami są bowiem czas i szczere słowa miłości. Podarunki tego typu tworzą bowiem najszczęśliwsze wspomnienia i na długo pozostają w pamięci rodzicielki.