Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

stroiki wielkanocne na cmentarz

Z jakich gatunków kwiatów zrobić stroiki wielkanocne na cmentarz?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią święta Wielkiejnocy. Z tej okazji większość z nas wybiera się na cmentarze, aby odwiedzić swoich bliskich zmarłych. Aby podkreślić naszą pamięć i oddanie, zanosimy tym, którzy odeszli, wiązanki i bukiety, które ozdobią nagrobki. Będą one jednak zupełnie inne niż te na Wszystkich Świętych czy Boże Narodzenie. Do takiej wiązanki czy innej kompozycji florystycznej należy dobrać takie gatunki kwiatów, które będą pasować do okoliczności oraz pory roku. Stroiki wielkanocne na cmentarz muszą być trwałe i odporne na wciąż kapryśne warunki pogodowe.

Kapryśne początki wiosny

Wiosna to zawsze czas przełomu. Pogoda diametralnie się zmienia, a przy tym każdego dnia jakaś część przyrody budzi się do życia z zimowego snu. To wyjątkowy czas w roku, który rządzi się swoimi prawami. Jednym z najważniejszych jest to, że w okresie marca i kwietnia opady śniegu, silny wiatr czy inne anomalie pogodowe są wciąż na porządku dziennym. Warto sobie to uświadomić, aby uniknąć rozczarowania.

O zmienności wczesnowiosennej pogody dobrze jest pamiętać również wtedy, gdy przygotowujemy stroiki wielkanocne na cmentarz. Pozostawione na nagrobku bliskiej osoby, będą nieustannie narażone na działanie kapryśnej pogody. Porywisty wiatr, opady deszczu, a nawet śniegu mogą spowodować, że zbyt delikatne rośliny nie przetrwają maratonu niesprzyjającej aury. Dlatego właśnie, aby wielkanocna wiązanka dobrze prezentowała się przez dłuższy czas, warto zadbać o to, aby użyte do niej były możliwie najbardziej wytrzymałe na panujące na zewnątrz warunki.

Dlaczego bukiety wielkanocne na cmentarz muszą być trwałe?

Stroiki, które wystawione są na działanie czynników zewnętrznych, muszą spełniać określone warunki, aby zachowały swoją pierwotną formę na dłużej. W codziennym pędzie rzadko mamy czas, aby odwiedzać cmentarze częściej niż raz na kilka tygodni, a nawet miesięcy. W związku z tym, kompozycje, które wybieramy, powinny wytrzymać odpowiednio długo. Są one narażone na działanie niskich temperatur, wiatru oraz opadów śniegu i deszczu. Kluczową kwestią pozostaje więc dobór takich gatunków kwiatów, które cechuje trwałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Stroiki i wiązanki wielkanocne na cmentarz muszą mieć odpowiednią, trwałą i wytrzymałą konstrukcję, która pozwoli im przetrwać nawet niesprzyjające warunki zewnętrzne. Takie kompozycje wystawione są na działanie różnych czynników pogodowych, takich jak wiatr czy opady. Często dochodzą do tego również niskie temperatury i przymrozki, które mogą poważnie uszkodzić . Dlatego kluczowy jest dobór takich gatunków, które należą do możliwie najbardziej odpornych. Co więcej, cała kompozycja musi być wykonana z odpowiednią starannością, dzięki której stroik wytrzyma na zewnątrz odpowiednio długo. W przeciwnym razie może się okazać, że kompozycja nie przetrwa na cmentarzu nawet kilku dni.

Stroik na cmentarz z żywych czy sztucznych kwiatów?

Oprócz bardzo istotnej trwałości wiązanki wielkanocnej na cmentarz ważną kwestią jest również ustalenie, czy do jej wykonania użyć kwiatów sztucznych, czy żywych. Jeśli wybierzemy rośliny z tworzyw sztucznych, wówczas problem ewentualnej wytrzymałości mamy rozwiązany. Tego typu materiał z pewnością przetrwa w nienaruszonej formie nawet przez długie miesiące. Doświadczony florysta jest w stanie wyczarować z niego doskonałej jakości, trwałą ozdobę wielkanocną na cmentarz. Będzie ona idealnym wyrazem naszej pamięci i oddania tym, których już z nami nie ma.

W przypadku wyboru stroika czy wiązanki z kwiatów żywych konieczne jest dopasowanie takiego rozwiązania, które zagwarantuje trwałość i wytrzymałość na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. W ten sposób nasz wielkanocny stroik na cmentarz będzie miał szansę zdobić grób kogoś bliskiego przez dłuższy czas.

Wybór kompozycji wielkanocnych na cmentarz

Dobra wiadomość jest taka, że w kwiaciarniach znajdziemy szeroki wybór kwiatów, które wytrzymają nawet bardzo niskie temperatury i będziemy mogli z ich pomocą ozdobić nagrobek kogoś bliskiego. Jest całkiem sporo wiosennych roślin, które sprostają trudnym warunkom i kapryśnej pogodzie.

Tulipany, , pierwiosnki i bratki to tylko niektóre z możliwości, które możemy wykorzystać do naszych kompozycji. Są to wczesnowiosenne kwiaty, które dobrze znoszą niepewną i często niesprzyjającą pogodę. Mają w sobie bardzo wiele uroku i z ich użyciem z pewnością stworzymy wyjątkowe stroiki czy . Rośliny te rozświetlą codzienną szarość i ponurą aurę. Co więcej, stwarzają one ogrom możliwości kompozycyjnych. W kwiaciarniach możemy kupić je zarówno w formie ciętej, jak i doniczkowej. Dzięki temu możemy uruchomić swoją kreatywność i stworzyć ciekawe i estetyczne aranżacje.

Stroiki wielkanocne z kwiatów doniczkowych

Wiosenne kwiaty dostępne są często również w formie doniczkowej. Z powodzeniem posłużą one do wykonania pełnych uroku ozdób, które wytrzymają niesprzyjające warunki, a przy tym będą się świetnie prezentować. Z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy możemy zanieść na groby swoich bliskich zmarłych estetyczne aranżacje, które dobrze wyglądają i zachowują swoją pierwotną formę na dłużej.

W naszej kwiaciarni znajdziecie Państwo szeroki wybór wiosennych kwiatów. Narcyzy, i to piękne rośliny, które oprócz swojego pełnego uroku wyglądu, niosą też nadzieję. Choć wizyty na cmentarzu to nieszczególnie wesołe wydarzenia, stworzone z sercem kompozycje rozświetlą odrobinę te smutne okoliczności. W naszej ofercie znajdują się zarówno gotowe stroiki jak i wiązanki oraz materiały, z których można zrobić je samodzielnie. Realizujemy także projekty na indywidualne zamówienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *