Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

stroiki wielkanocne na cmentarz z tulipanów

Stroiki wielkanocne na cmentarz z tulipanów

Mimo mocno zimowej aury wiosna jest już z pewnością w drodze. Wraz z nią zbliża się również Wielkanoc. To wyjątkowe święta, podczas których wspominamy także swoich bliskich zmarłych. Aby uczcić pamięć o nich, zanosimy na groby stroiki wielkanocne na cmentarz z tulipanów. To z jednej strony bardzo ładny wiosenny akcent, ale jednocześnie symbol tych ważnych Świąt.

Wiosenne kompozycje na cmentarz

Wizyta na cmentarzu to zwykle smutne i przykre doświadczenie. Kwiatowe kompozycje są w stanie choćby w minimalnym stopniu złagodzić nieprzyjemne uczucia związane z naszą tęsknotą za zmarłymi. Co więcej, dzięki nim będziemy mogli wyrazić naszą miłość i oddanie tym, którzy odeszli.

Stroiki na cmentarz warto dopasować do aktualnie panujących okoliczności przyrody. Pora roku w dużej mierze predestynuje bowiem wybór odpowiedniego rozwiązania. Jeśli zależy nam na trwałej kompozycji, powinniśmy zdecydować się na sezonowe, które są wytrzymałe na daną pogodę i dłużej postoją na nagrobku kogoś bliskiego.

Dlaczego to dobry pomysł na stroik wielkanocny na cmentarz?

Tulipany to piękne wiosenne . Są chętnie wybierane zarówno jako ozdoba domu, jak i jako element kompozycji na cmentarz. Dlaczego? Główną przyczyną jest z pewnością ich urok oraz to, że stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli nadchodzącej wiosny oraz świąt Wielkiej Nocy.

Od wielu już lat floryści na całym świecie, w okresie wczesnowiosennym tworzą niezwykłe kompozycje z tulipanów. To świetne rozwiązanie, które otwiera ogrom możliwości stworzenia stroików, bukietów czy innych kwiatowych cudów. Ich zalet nie stanowią wyłącznie nietuzinkowy wygląd i przyjemny zapach, dostępne są także w wielu odmianach kolorystycznych i rodzajach. Dzięki temu można wykonać z nich różne kompozycje o różnym przeznaczeniu. Stroiki wielkanocne na cmentarz z tulipanów będą nie tylko trwałe, ale również eleganckie i pasujące do okoliczności.

Tulipany nie tak delikatne, jak się wydają!

Tulipany z powodzeniem można wykorzystać jako element stroika na cmentarz. Szczególnie z okazji Wielkanocy, ponieważ to bardzo świeże i wiosenne kwiaty, które doskonale się prezentują. Co więcej, do wyboru mamy bardzo wiele opcji kolorystycznych, dzięki czemu możemy dopasować konkretne rozwiązanie do potrzeb i okoliczności.

Pozornie może się wydawać, że to kwiaty delikatne. Oczywiście jako gatunek wczesnowiosenny, są dość kruche i należy się z nimi obchodzić we właściwy sposób. Jeśli jednak zadbamy o odpowiednią pielęgnację, wówczas stroik z tulipanów na cmentarz zachowa swoją formę i świetny wygląd przez dłuższy czas.

stroiki wielkanocne na cmentarz z tulipanów

Jak wykonać trwały stroik wielkanocny na cmentarz z tulipanów?

Bardzo ważna jest podstawa. Najlepszym i najbardziej ekologicznym materiałem będzie wieniec z wikliny lub mchu. To naturalne rozwiązanie, które daje trwały i stabilny spód dla naszego stroika. Można użyć także gąbki florystycznej, ale obecnie coraz mniej florystów korzysta z tego wariantu. Wszystkie półprodukty można kupić w kwiaciarni lub w sklepie z akcesoriami do rękodzieła. Wykonanie takich ozdób ręcznie przyniesie nam z pewnością dużo radości. Ale równie dobrze, jeśli nie dysponujemy czasem, możemy wybrać gotową kompozycję florystyczną.

Wybór poszczególnych elementów jest oczywiście kwestią indywidualną. W kompozycji można wykorzystać same tulipany w różnych kolorach, ale można je również zestawić z innymi kwiatami czy dodatkami. Ładnie będą prezentować się na przykład lub . To także wiosenne kwiaty, które będą doskonale wyglądać w wielkanocnym stroiku na cmentarz. Dla uzupełnienia całości warto także dodać ozdobną wstążkę, dekoracyjne jajko lub zajączka, które również są ważnymi symbolami świąt Wielkanocy.

Kompozycje wielkanocne na cmentarz dają nam szerokie pole manewru dla naszej kreatywności. Zanim jednak przystąpimy do tworzenia, warto postarać się o oraz najlepszej jakości materiały. Dzięki temu nasze stroiki i bukiety będą odpowiednio trwałe i wytrzymają przez długi czas w swojej pierwotnej formie. Przed umieszczeniem gałązek w kompozycji, należy jednak odpowiednio przyciąć łodyżki, a także zadbać o to, żeby w trakcie układania nie uszkodzić ich.

Pomysły aranżacyjne na stroiki wielkanocne na cmentarz

W przypadku wielkanocnych stroików, mamy ogrom możliwości aranżacyjnych. Już niedługo w kwiaciarniach pojawią się świeże wiosenne kwiaty, takie jak tulipany, czy . Występują one w wielu wersjach kolorystycznych – delikatnych odcieniach różu, żółtego czy fioletu. To prawdziwie wiosenne barwy, które nadadzą kompozycji wyjątkowego charakteru. Można je niemal dowolnie aranżować, dodając elementy dekoracyjne oraz inne ozdoby.

Bardzo popularnym rozwiązaniem w tym okresie są . Mogą one stanowić samodzielną kompozycję, ale jednocześnie element większej całości. Doniczkę z hiacyntem lub innym wiosennym kwiatem możemy otoczyć wiankiem wiklinowym, lub pierścieniem z mchu, lub kory. Materiały te same w sobie mają wiele naturalnego uroku, ale z okazji Wielkiej Nocy możemy wzbogacić je o świąteczne symbole, takie jak jajeczka, króliczki czy kurczaczki.

Cebulki tulipanów można także zasadzić w ozdobnym koszyczku, a nawet, co jest bardzo oryginalnym pomysłem, w platonce po jajkach. Będzie to rozwiązanie nie tylko nietuzinkowe i ekologiczne, ale również bardzo świąteczne. Taki stroik wytrzyma na cmentarzu przez dłuższy czas w swojej estetycznej formie.

Stroiki wielkanocne na cmentarz z tulipanów w kwiaciarni Dzika Orchidea

Warto uruchomić swoją kreatywność, tworząc świąteczne kompozycje na cmentarz. Dzięki nim rozświetlimy nieco te smutne okoliczności, a także podkreślimy naszą miłość dla bliskich zmarłych. W naszej kwiaciarni znajdziecie Państwo zarówno gotowe stroiki jak i ozdoby, a także materiały do ich samodzielnego wykonania. Korzystamy tylko z najlepszej jakości produktów oraz świeżych, sezonowych kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *