Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiety komunijne

Z jakich kwiatów powstają najpopularniejsze bukiety komunijne?

Kwiaty na Komunię Świętą to integralna część całej uroczystości. Stanowią one ważne tło i oprawę dla tych wyjątkowych chwil. Należy jednak pamiętać o tym, że każda okazja wymaga doboru odpowiednich gatunków oraz adekwatnej formy. Nie wszystkie nadają się bowiem jako dodatek do tego dnia. Z czego więc najlepiej wykonać , aby dobrze się prezentowały i pasowały do okoliczności?

Symbolika kwiatów na Pierwszą Komunię Świętą

Uroczystość przyjęcia Sakramentu Komunii to w życiu większości katolików bardzo ważny moment. Wiążą się z nim bardzo silne emocje oraz podniosła atmosfera. Co więcej, fakt, że przystępują do niego dzieci, czyni to wydarzenie szczególnie istotnym i wyjątkowym. Między innymi dlatego każdy szczegół ma tu kluczowe znaczenie, również dobór odpowiedniej oprawy florystycznej – przede wszystkim gatunków kwiatów oraz właściwej dla nich formy.

Kompozycja bukietów komunijnych musi być starannie przemyślana. Należy pamiętać, że nie wszystkie gatunki kwiatów nadają się do tego celu. Kluczowe jest tu takie dobranie elementów, aby tworzyły spójną całość i pasowały do okoliczności. Inne będą przecież aranżacje przeznaczone na ślub, a zupełnie inne na Komunię Świętą. Aby nie popełnić błędu, warto poznać symbolikę kwiatów, dopasowując konkretne rozwiązanie do danej uroczystości. Które z nich najlepiej wykorzystać na dzień Pierwszej Komunii? Które będą się dobrze ze sobą komponować?

Pierwsza Komunia Święta – święto niewinności i czystości

Pierwsza Komunia Święta to ważna uroczystość, ściśle związana z wiarą i kościołem katolickim. Ma ona jednak również swoją, utartą przez lata, symbolikę. Białe, eleganckie sukienki u dziewczynek, garnitury u chłopców albo uniwersalne alby to nieodłączne elementy tego dnia. Nie bez znaczenia jest tu także kolorystyka. Biel kojarzy się bowiem z dziecięcą niewinnością i czystością. Oto młodzi katolicy po raz pierwszy w życiu przyjmują bardzo ważny Sakrament. Jest to więc swego rodzaju moment inicjacji, który wymaga odpowiedniej oprawy.

Kwiaty towarzyszą wszystkim ważnym wydarzeniom w życiu, dlatego nie może ich również zabraknąć podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Ważne jest jednak to, że nie mogą to być przypadkowe gatunki. Muszą one pasować do okoliczności oraz ogólnej symboliki całego wydarzenia. Istotny jest więc nie tylko rodzaj, ale także kolorystyka wybranych opcji. Wszystko musi tu bowiem właściwie się ze sobą komponować.

bukiety komunijne

Bukiety komunijne – popularne

W kwestii wyboru kwiatów do bukietu komunijnego dobra wiadomość jest taka, że mamy mnóstwo możliwości. Najczęściej wykorzystuje się białe odmiany lub te w jasnych, pastelowych kolorach. Jeśli chodzi o konkretne gatunki to ogólna zasada mówi, że im prościej, tym lepiej. Przy tej okazji unikanie nadmiernej strojności jest bardzo wskazane. W przeciwnym bowiem razie możemy wywołać efekt przesytu i przesady, a zupełnie nie o to tu chodzi. Stąd też floryści sięgają po bardziej tradycyjne i klasyczne rozwiązania.

Do bukietów komunijnych dobrze jest wykorzystać , w neutralnym kolorze lub czy . Coraz częściej jednak do wykonania kompozycji na Pierwszą Komunię Świętą używa się prostych, polnych kwiatów, które mają wiele uroku i idealnie pasują do okoliczności.

Bukiety komunijne z polnych kwiatów – prostota i urok w jednym!

W wielu sferach życia coraz częściej obserwujemy powrót do natury i do prostoty. W trendach komunijnych przez pewien okres dominowały dziecięce odpowiedniki i nawiązania do uroczystości ślubnych. Dla wielu osób było to jednak dyskusyjną przesadą, ponieważ są to przecież zupełnie inne Sakramenty, wymagające zupełnie innej oprawy i doboru materiałów. Być może właśnie dlatego powoli odchodzi się od tego trendu, a zwraca się w kierunku prostoty i minimalizmu.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się polne kwiaty do bukietów i wianków komunijnych. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo urokliwe, ale również ekologiczne i praktyczne. Gatunki kwiatów, takie jak , czy i delikatna , świetnie pasują do komunijnych kompozycji. Warto uświadomić sobie, że są to głównie odmiany sezonowe, dostępne jedynie o tej porze roku. Są dzięki temu tańsze, a przez to również łatwo dostępne. Wybór polnych kwiatów ma także tę zaletę, że idealnie pasuje do okoliczności. To delikatne rośliny, które swoją symboliką i wyglądem wpisują się w wymowę i stylistykę uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Polne kwiaty mogą być doskonałym pomysłem na stworzenie z nich bukietu lub wianka komunijnego. Mają w sobie bardzo wiele uroku, są delikatne i mogą stanowić świetne uzupełnienie dziecięcej stylizacji na tę ważną uroczystość. Wiążą się również z niewinnością i czystością. Będą świetnym tłem dla tego ważnego dnia.

W naszej kwiaciarni oferujemy kompleksową oprawę florystyczną na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tworzymy własne kompozycje oraz te oparte na wytycznych i życzeniach naszych Klientów. Doradzamy i podpowiadamy, jakie rozwiązanie wybrać, aby dzień ten był wyjątkowy. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie elementy – wianki, bukiety i – były trwałe i eleganckie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to wydarzenie i służymy radą i pomocą w doborze odpowiednich dodatków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych bukietów komunijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *