Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiet ślubny goździki

Bukiet ślubny goździki – symbolika, wygląd, z czym łączyć

Goździki to , które można lubić lub nie, jedno jest jednak pewne – to legendarne rośliny, które zajmują niezwykle ważne miejsce w naszym życiu. W PRL-u nie mogła się bez nich odbyć żadna uroczystość. Później zniknęły one na pewien czas, aby powrócić na salony w wielkim stylu. Obecnie znów święcą triumfy i wykorzystuje się je nie tylko do domowych kompozycji dekoracyjnych, ale również jako oprawę florystyczną dla ważnych uroczystości. Popularnym rozwiązaniem jest . Jak można wykorzystać te piękne , aby zachować ich wyjątkowy charakter, dopasowując jednocześnie do najważniejszego dnia w życiu?

Goździki – znane kwiaty w nowej odsłonie

Wiadomo nie od dziś, że trendy się zmieniają. Dotyczy to niemal każdej sfery naszego życia. Podobnie jak w świecie mody i dodatków, historia lubi się powtarzać także w sferze ważnych uroczystości takich jak ślub.

Dzień zaślubin, a także wszystkie związane z nim przygotowania i elementy, podlegają zmieniającym się trendom. Bywa, że co sezon zmieniają się inspiracje i pomysły na stylową organizację tego wyjątkowego dnia. Dotyczy to wszystkich składników, w tym oczywiście również stylizacji Młodej Pary. Dobór stroju oraz poszczególnych dodatków stanowi często podstawę do ustalenia pozostałych części tego wydarzenia. Jedną z kluczowych jest oczywiście oprawa florystyczna, czyli dekoracje, ale także dodatki do stylizacji Młodych.

Kwiatowe trendy również podlegają zmieniającej się modzie. W ostatnich latach obserwuje się jednak powrót do klasyki. Popularnością cieszą się tradycyjne polskie kwiaty polne, a także zapomniane na pewien czas czy . W nowych aranżacjach zyskują one zupełnie nowy charakter. Co więcej, można je z powodzeniem wykorzystać do wykonania ślubnego bukietu dla Panny Młodej.

bukiet ślubny goździki

Bukiet ślubny goździki – klasyczna elegancja na nowo

Był taki okres w ślubnych trendach, kiedy goździki Panny Młode omijały szerokim łukiem. Wynikało to być może z ich przeszłości, która nie u wszystkich budziła pozytywne skojarzenia. Co więcej, były to kwiaty „powszednie” i tak popularne, że można je było kupić na każdym straganie przez cały rok! Na szczęście dziś na nowo odkrywamy ich urok i naturalne piękno, tworząc zupełnie nowe i wyjątkowe kompozycje z ich udziałem.

Warto przypomnieć sobie, że goździki to kwiaty jedyne w swoim rodzaju. Mają one bowiem bardzo wiele zalet. Idealnie wpisują się także w ślubną stylistykę i charakter tej wyjątkowej uroczystości.

Zalety wykorzystania goździków w bukiecie ślubnym

O tym, że ślub i wesele to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Osoby, które decydują się na ten poważny krok, chcą, aby każdy element tego wydarzenia był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, a wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dlatego ważnymi cechami stylizacji, dekoracji oraz wszystkich składników tego dnia jest nie tylko wyjątkowa estetyka, ale także trwałość.

Wybór goździków do ślubnego bukietu Panny Młodej jest świetny zarówno z uwagi na swoje naturalne piękno, jak i na jego wytrzymałość. Kompozycja dla przyszłej mężatki musi być trwała, aby bez szwanku zniosła najsilniejsze emocje oraz wszystkie wydarzenia, które towarzyszą ceremonii zaślubin. Ma to tym większe znaczenie, że nie zawsze wszystkie elementy jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować. Jednym z nich jest aura. I choć mówi się, że deszcz w dniu ślubu to gwarancja pomyślności, może on narobić sporo szkód. Dlatego często nadrzędnym kryterium wyboru jest właśnie wytrzymałość wybranych elementów dekoracyjnych.

Goździki, mimo swojej pozornej delikatności, są bardzo trwałe i z powodzeniem mogą stanowić składnik ślubnego bukietu. Warto także wiedzieć, że są w stanie wytrzymać nawet jakiś czas bez wody. Co więcej, są odporne nie tylko na niesprzyjające warunki pogodowe, ale również na upływający czas. Jeśli planujemy poprawiny lub sesję ślubną w późniejszym terminie, kwiaty te będą doskonałym wyborem. Na tym jednak nie kończy się lista zalet goździków. To także świetny materiał do wykonania wyjątkowej ślubnej aranżacji.

Bukiet ślubny goździki – pomysły na z ich wykorzystaniem

Możliwości kompozycyjnych z wykorzystaniem goździków może być naprawdę wiele. Bukiet ślubny można wykonać na różne sposoby, na przykład wyłącznie z ich udziałem. Aranżacja może być zarówno monochromatyczna, jak i bardziej zróżnicowana kolorystycznie. Różnorodność barw jest kolejną zaletą goździków. Dostępne są one w wielu odmiennych wariantach odcieni, od pastelowych, po wyrazistą fuksję, a nawet wersje dwukolorowe. Chcąc wykorzystać tę paletę możliwości, można zestawić ze sobą kontrastowe kolory, na przykład intensywny róż z bielą lub z pudrowym różem.

Warto przy tym wiedzieć, że goździki prezentują się dobrze również w zestawieniu z innymi gatunkami kwiatów, na przykład z gipsówką, eustomą czy z różami. Dodatkowy atut stanowi fakt, że każda z odmian dostępna jest w wielu odcieniach, dzięki czemu można bez przeszkód dopasować kompozycję do wymarzonej stylizacji.

Goździki to piękne kwiaty o ponadczasowym charakterze. Dzięki swojemu urokowi oraz wyjątkowej wytrzymałości będą wspaniałą ozdobą ślubnych uroczystości. Zapraszamy Państwa do naszej kwiaciarni po ciekawe pomysły na florystyczne aranżacje dnia zaślubin. Korzystamy wyłącznie z najświeższych kwiatów oraz materiałów najwyższej jakości. Dobierzemy idealne rozwiązanie do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *