Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

bukiet ślubny glamour

Bukiet ślubny glamour – z jakich kwiatów?

Niemal co roku w branży ślubnej pojawiają się zupełnie nowe trendy. Dotyczy to każdego aspektu organizacji tego ważnego dnia, od dodatków, aż po kreacje przyszłych małżonków. Bardzo ważne miejsce zajmuje również dobór motywu przewodniego czy też ogólnej stylistyki uroczystości. W ostatnich latach prawdziwe triumfy święci boho, ale starsze rozwiązania także pozostają w trendach. Bukiet ślubny glamour to jeden z ciągle modnych motywów tego jedynego w swoim rodzaju dnia. Co należy wiedzieć o tej kompozycji? Z jakich kwiatów najlepiej ją wykonać, aby pięknie się prezentowała?

Wesele w stylu glamour – uroczystość z klasą

Styl glamour od dawna towarzyszy nam w codziennym życiu. Urządzamy w nim domy i mieszkania, wybieramy dodatki, a prawdziwi fani organizują nawet śluby utrzymane w tym klimacie. Choć ma on zarówno zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników, nie da się ukryć, że jest to wyjątkowy trend, który nikogo nie pozostawia obojętnym.

Wesele w stylu glamour jest pełne klasycznej elegancji, która nigdy nie wychodzi z mody. Wszystkie elementy tej uroczystości podporządkowuje się tej stylistyce, od dekoracji kościoła zaczynając, a na dodatkach oraz stroju kończąc. Bardzo ważny jest oczywiście bukiet Panny Młodej. To jedyna w swoim rodzaju ozdoba, dlatego jej wybór należy dokładnie przemyśleć. Jaka powinna być jednak kompozycja w stylu glamour? W jaki sposób uczynić ją jeszcze bardziej wyjątkową?

bukiet ślubny glamour

Bukiet ślubny glamour – co warto o nim wiedzieć?

Kompozycja florystyczna dla Panny Młodej to najważniejszy element stylizacji przyszłej mężatki. Tutaj każdy detal ma znaczenie. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na motywy w klimacie glamour.

Stylistyka ta bowiem charakteryzuje się dbałością o każdy szczegół. Dodatki muszą być spójne z całą koncepcją oraz odpowiednio przemyślane. Bardzo ważnym wyznacznikiem jest ponadto klimat przepychu i wyrazistych dekoracji. Te same cechy powinien posiadać glamour. Powinien być mocny w wyrazie, ale nie przesadzony. Dobrze sprawdzą się tu monochromatyczne rozwiązania, które przykują wzrok, ale nie zdominują całej stylizacji. Ważny jest także dobór odpowiednich gatunków kwiatów, aby wszystkie elementy idealnie pasowały do stylistyki glamour.

Bukiet ślubny glamour – jakie gatunki powinny znaleźć się w tego rodzaju bukiecie?

Najpopularniejszym gatunkiem stylistyki glamour jest z pewnością . To od zawsze kwiat kojarzony z elegancją i szykiem. Oprócz tego idealnie wpisuje się on w charakter tej wyjątkowej uroczystości, jaką jest ślub i wesele. Nawiązuje również do czystości i niewinności Panny Młodej, a przy tym oznacza jednocześnie głębokie przywiązanie i miłość do drugiej osoby.

Oprócz ścisłego kanonu, do wyboru mamy również mniej oczywiste opcje. Jedną z nich są , które zyskały zupełnie nową rolę. Z ogródków działkowych przeniosły się one na salony i coraz częściej goszczą na ważnych i podniosłych uroczystościach. Warto wiedzieć, że pasują także do stylistyki glamour. Innym ciekawym wariantem mogą być ponadto anemony czy .

Oprócz doboru poszczególnych gatunków kwiatów, ważne jest również stworzenie z nich wyjątkowej kompozycji. Stylistyka glamour wymaga idealnego bukietu, który jednak stosuje zasadę umiaru. Najbardziej popularna kompozycja florystyczna dla Panny Młodej to biedermeier. Wpisuje się on doskonale w klimat szyku i elegancji. Należy jednak pamiętać, że w tego rodzaju aranżacji kluczowe jest zachowanie odpowiednich proporcji oraz użycie subtelnych dodatków. W praktyce oznacza to więc, że to same w sobie są wystarczającą ozdobą. Jako uzupełnienie możemy zastosować satynowe wstążki i koraliki w kolorze srebra, złota oraz drobne kryształki.

Kolorystyka bukietu w stylu glamour

Stylistyka glamour oznacza przede wszystkim subtelne połączenie elegancji i dodatków, dopasowanych ze smakiem i umiarem. Aranżacja powinna być więc stylowa, ale nie przesadzona. Jeśli chodzi o kolorystykę kwiatów, do wyboru mamy przede wszystkim biel oraz różne pastelowe odcienie. Dobrze komponuje się tu również pudrowy, delikatny róż, a także złoto i srebro.

Białe kwiaty można z powodzeniem uzupełnić dodatkami w kolorze srebra i złota. W tym celu dobrze sprawdzą się gałązki eukaliptusa, które można pozostawić w ich naturalnym kolorze lub pomalować sprayem, aby były bardziej błyszczące i mieniące się srebrem i złotem. Ważnym elementem są również kryształki, które będą pięknie odbijać światło. Bukiet można ponadto uzupełnić koronkową wstążką.

Nie da się ukryć, że stylistyka glamour rządzi się swoimi prawami. Musi być elegancko i stylowo, ale jednocześnie z głową i rozsądkiem. Najlepiej prezentują się tu pastelowe barwy uzupełnione domieszką złota i srebra. Doskonale sprawdzą się również połyskujące dodatki. Bukiet ślubny powinien realizować te założenia. W Internecie znajdziemy szereg pomysłów oraz inspiracji. Zapraszamy również do naszej kwiaciarni. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, chętnie podpowiemy Państwu, jakie rozwiązanie będzie dla Państwa najlepsze. Wysłuchamy wszystkich Państwa sugestii i wspólnie wykreujemy jedyny w swoim rodzaju oraz pozostałe dodatki florystyczne. Zależy nam, aby dzień Waszych zaślubin był wspaniały i piękny.