Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Zimowy bukiet ślubny – z jakich kwiatów

Zimowy bukiet ślubny – z jakich kwiatów?

Dla wielu z nas zima to okres swoistego zawieszenia, wytracania prędkości. Mamy wówczas mniej aktywności. Nie angażujemy się w również w nowe przedsięwzięcia, a nawet nie podejmujemy ważnych życiowych decyzji. Tymczasem niektórzy właśnie tę porę roku upodobali sobie najbardziej i to ona wywołuje w nich silnie pozytywne emocje. Co więcej, zwolennicy chłodniejszych miesięcy wybierają je jako tło dla ważnych życiowych wydarzeń, na przykład ślubu i wesela. Choć wydawać by się mogło, że zima to mało sprzyjający moment na zamążpójście, wbrew pozorom uroczystość ta może być pełna uroku i naturalnego piękna, charakterystycznego dla tej pory roku. Jak dobrać szczegóły tej ważnej imprezy? Jak powinien wyglądać idealny zimowy ?

Zimowe — nieoczywiste piękno?

W okresie jesienno-zimowym przyroda zamiera. Większość dziko żyjących zwierząt zapada w sen, a te, które są aktywne, ograniczają swoje działania do minimum. Podobnie sprawa wygląda z roślinami, one również wegetują w oczekiwaniu na bardziej sprzyjającą aurę. Istnieją jednak gatunki, które przez całą zimę pozostają zielone i nie tracą nic ze swojej pierwotnej formy. Dzięki temu nawet w tym raczej chłodnym i mało przyjemnym okresie roku możemy cieszyć nasze oczy naturą i kwiatami. Zimowe są bowiem pełne wyjątkowego piękna, nieco surowego, ale za to jedynego w swoim rodzaju.

To doskonała wiadomość dla osób, które planują wstąpić w związek małżeński zimą. Choć jest to zupełnie inna pora roku niż wiosna czy lato i rządzi się innymi prawami, warto wiedzieć, że i ona ma w sobie wiele uroku. Należy jednak pamiętać o tym, że ma ona jednocześnie swoje ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę, planując całe przedsięwzięcie.

Ślub zimą? Zimowy może być oryginalny!

Jeszcze do niedawna zima jako czas na zaślubiny była bardzo niepopularna. Wynikało to z oczywistych trudności, jakie ze sobą niosła. Kiepska i nieprzewidywalna pogoda, niskie temperatury i niewielki wybór kwiatów do stworzenia oprawy florystycznej. Na szczęście dziś na rynku ślubnym funkcjonuje wiele firm, które zajmują się kompleksową organizacją zimowych ślubów i wesel. Dzięki temu fani tej pory roku mogą spać spokojnie.

Oczywistym jest fakt, że zimowy ślub będzie zupełnie inną uroczystością niż ceremonie organizowane wiosną i latem. Trudno tu liczyć na bezchmurne niebo i spacery na świeżym powietrzu po szalonych tańcach. Okres ten ma jednak inne zalety. Są osoby, które właśnie taką aurę wybrały sobie na czas zaślubin. Nie da się bowiem ukryć, że zima ma swój urok. Szczególnie jeśli jest śnieżna, jej motywy można bez przeszkód wpleść w oprawę całej uroczystości. Dobra wiadomość jest również taka, że w kwiaciarniach znajdziemy szeroki wybór kwiatów do stworzenia wyjątkowego zimowego bukietu ślubnego. Są to zarówno klasyczne rozwiązania, dostępne cały rok, jak i sezonowe rośliny, z których można wyczarować wspaniałe kompozycje.

Zimowy bukiet ślubny – z jakich kwiatów

Jakie zimowe kwiaty wybrać do bukietu ślubnego?

Zimą repertuar dostępnych kwiatów jest znacznie bardziej okrojony, ale nie oznacza to wcale, że kwiaciarniane półki świecą pustkami. Planując wesele w tym okresie, możemy wziąć pod uwagę klasyczny kanon, dostępny w stałej ofercie, na przykład , czy . Co więcej, występują one w kolorze białym, który idealnie wpisuje się w aurę za oknem.

W sezonie zimowym można dostać również bardziej egzotyczne dla tej pory gatunki. Wynika to z faktu, że hodowcy często uprawiają swoje kwiaty w szklarniach, aby były dostępne przez cały rok. Niestety, wiąże się z tym również wysoka cena. Za bukiet wykonany z piwonii czy hortensji zapłacimy z pewnością znacznie więcej niż we właściwym dla nich okresie kwitnienia. Na szczęście, mimo wszystkich ograniczeń pogodowych, także zimą możemy wykreować wyjątkowy bukiet ślubny.

Zimą należy postawić przede wszystkim na rośliny, które zachowują zielony kolor przez cały czas. Ciekawym rozwiązaniem mogą być więc sukulenty. W tej kategorii znajdziemy wiele gatunków, z których można wykonać stylowy bukiet dla Panny Młodej. Popularną opcją jest również brudnia, roślina o białych kwiatach przypominających małe kulki. Ich wygląd idealnie wpisuje się w zimową stylistykę.

Myśląc o zimowych roślinach, nie można zapomnieć także o ostrokrzewie. Jego wyraziste, zielone liście idealnie wpiszą się w stylistykę zimowego bukietu. Dodatkowy atut stanowią jego owoce — drobne, czerwone kuleczki, które mogą ozdobić każdą kompozycję florystyczną.

Pomysł na zimowy bukiet ślubny Panny Młodej

Zima to jedyna w swoim rodzaju pora roku, taki więc powinien być również bukiet Panny Młodej. Choć duża część gatunków dostępna jest w kwiaciarniach przez cały rok, warto postawić jednak na mniej oczywiste rozwiązania.

W pierwszej kolejności należy dopasować jego kolorystykę. Z oczywistych względów jako pierwsza na myśl przychodzi biel. Białe kwiaty będą przedłużeniem śnieżnej aury za oknem (o ile będziemy mieli trochę szczęścia i faktycznie się on pojawi). Odcień ten można uzupełnić o rośliny takie jak starzec srebrzysty, bardzo subtelne i urokliwe rozwiązanie. Nieskazitelną biel można także przełamać gałązkami eukaliptusa albo świerku czy sosny. Efekt będzie jedyny w swoim rodzaju, a wszystkie dodatki łatwo dostępne.

Zimowe wesele — świąteczne wesele?

Zimowe wesele otwiera przed nami morze możliwości aranżacyjnych. Do przygotowania ślubnego bukietu Panny Młodej warto wykorzystać to, co w tym okresie najpiękniejsze i najłatwiej dostępne. Gałązki drzew iglastych, czy pomalowane na złoto i srebro to tylko niektóre możliwości, aby wykreować niezwykłą magię tej uroczystości.

Pary, które planują pobrać się w grudniu, mogą połączyć oprawę tego wyjątkowego dnia z niezwykłą atmosferą świąt Bożego Narodzenia. Bukiet ślubny powinien być wówczas utrzymany w kolorystyce czerwieni i zieleni lub bieli i złota. Dekoracje kościoła i sali weselnej można również połączyć ze świątecznymi motywami. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej kwiaciarni. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu pomożemy Państwu stworzyć jedyne w swoim rodzaju zimowe wesele.