Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Czy ilość kwiatów w bukiecie ma znaczenie2

Czy ilość kwiatów w bukiecie ma znaczenie?

Bukiet pięknych kwiatów sprawdza się podczas wielu okazji. Zawsze, gdy nie mamy pojęcia, co podarować drugiej osobie, wspaniałą receptą na ten problem są po prostu . Wręczamy je na urodziny, imieniny, komunię, z okazji Dnia Kobiet, rocznicy czy też na randce. Jednakże okazuje się, że przy dawaniu kwiatów należy zapoznać się z pewnymi zasadami. Istotny jest nie tylko ich dobór, ale także ilość. Dowiedz się jaka powinna być ilość kwiatów w bukiecie, aby uznać się za znawcę florystycznej etykiety.

Jaka powinna być ilość kwiatów w bukiecie i czy kwestia ta ma znaczenie?

W powszechnej opinii krąży pogląd, że w bukiecie nie może znajdować się parzysta liczba kwiatów, ponieważ taka konfiguracja przyniesie osobie obdarowanej nieszczęście. Dlatego ludzie, mimo że nie wierzą w takie pogłoski, na wszelki wypadek starają się wręczać ukochanej osobie kompozycje złożone z trzech, pięciu czy siedmiu kwiatów i większej zgodnie z przedstawioną sekwencją. Jednakże nie należy przykładać dużej wagi do tej opinii, ponieważ jest to zwyczajny mit, który nie ma w sobie ziarna prawdy. Pamiętaj o tym, że bukiet ułożone z dziesięciu, trzydziestu czy pięćdziesięciu kwiatów wyglądają pięknie i niezwykle elegancko. Robią ogromne wrażenie i prezentują się efektownie. Ludzie sięgają do takich rozwiązań przede wszystkim w przypadku wielkich rocznic. Ilość kwiatów w kompozycji nie ma znaczenia i zależy od wyboru osoby, która zdecyduje się na wręczenie bliskiej osobie takiego właśnie prezentu.

Czy ilość kwiatów w bukiecie ma znaczenie

Ilość kwiatów w bukiecie w zależności od konkretnej okazji

Tak, jak to wspomnieliśmy w powyższym akapicie, liczba kwiatów zależy od indywidualnego wyboru, ale wyjątek stanowią wielkie jubileusze. Wówczas warto wybrać tyle roślin, ile lat pragniemy uczcić podczas konkretnej okazji. Dzięki temu w należyty sposób uhonorujemy rocznicę i zrobimy ogromną przyjemność jubilatowi lub jubilatom. Poza ilością kwiatów w bukiecie pamiętaj również o właściwym sposobie wręczania kompozycji, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej gafy. Po pierwsze przekazuje się łodygami skierowanymi do dołu i płatkami do góry. Istotne jest również to, aby bukiet był bez opakowania. Wyjątek stanowi sytuacja, w której daje się na świeżym powietrzu podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Jaka powinna być ilość kwiatów w bukiecie ofiarowanym kobiecie?

Ilość kwiatów w bukiecie dla wybranki serca nie ma znaczenia i zależy od indywidualnego wyboru partnera. Co więcej, wszystko uzależnione jest również od okazji. Piękny bukiet kwiatów można podarować na urodziny, imieniny, ale równie dobrze przeprosiny. Liczba roślin w kompozycji może być również związana z pewnym zdarzeniem, a więc pełnić rolę konkretnej symboliki. W przypadku, gdy pragniesz powiedzieć kobiecie coś ważnego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w bukiecie znalazło się aż 100 róż. Takie rozwiązanie z pewnością zrobi na niej ogromne wrażenie.

Czy ilość kwiatów w bukiecie ma znaczenie1

Ile róż powinno znaleźć się w bukiecie?

Róże to piękne kwiaty, które są bardzo często wybierane do kompozycji. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ te dary Matki Natury są naprawdę wyjątkowe. Pachną niesamowicie i są symbolem wielkiego uczucia. Tak jak to powiedzieliśmy wcześniej, ilość róż w bukiecie nie ma znaczenia i wyborze należy uwzględnić ogólnie przyjęte zasady. Pojedynczą różę wręcza się, gdy pragnie się uświęcić mniej uroczyste zdarzenie. Natomiast bukiety z tych kwiatów wybiera się wtedy, gdy zasadniczym celem staje się podkreślenie znaczenia konkretnej okazji.

W przypadku tych roślin warto więcej uwagi poświęcić barwie płatków, ponieważ ma ona w sobie ukrytą symbolikę. Czerwona oznacza pożądanie, a także gorące i romantyczne uczucie miłości rodzące się pomiędzy kobietą i mężczyzną. Z kolei białe wybiera się wtedy, gdy pragnie się wyrazić czystą i niewinną pierwszą miłość. Informują one także o szacunku i lojalności wobec osoby obdarowanej. Warto wspomnieć też o żółtych różach, które mówią o gościnności i uznaniu. Są one również symbolem uczuć platonicznych.

Skąd pogląd, że do bukietów nie należy wybierać parzystej liczby kwiatów?

Przekonanie mówiące o tym, że do kompozycji kwiatowych nie należy wybierać parzystej liczby roślin, wynika z tego, że taka zasada obowiązuje przede wszystkim w przypadku wiązanek pogrzebowych. Dlatego wiele osób uważa, że gdy osoba zdecyduje się na podobne rozwiązanie w przypadku innej okazji, przyniesie obdarowanemu pecha. Co więcej, wynika to także z samych względów natury estetycznej. Gdy kwiatów jest niewiele, parzysta liczba stworzy figurę w kształcie kwadratu czy sześciokątna i przyczyni się do tego, że środek będzie pusty. Z pewnością nie będzie to wyglądało dobrze, chociaż jest to kwestia gustu. Natomiast nieparzysta liczba kwiatów niezależnie od ich ilości sprawi, że centrum będzie wypełnione i dzięki temu uzyskasz efektywną konfigurację.

W wyborze kwiatów najważniejsze jest to, aby bukiet wyglądał pięknie i sprawił przyjemność osobie, która go otrzyma. Każdy może uwzględnić swoje własne zasady, jeśli tylko uważa je za słuszne. W tym przypadku ograniczeniem jest wyłącznie Twoja wyobraźnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *