Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Dobra ziemia do kwiatów doniczkowych, czyli jaka

Dobra ziemia do kwiatów doniczkowych, czyli jaka?

Kwiaty doniczkowe urozmaicają wnętrza, zdobią balkony, a także zamieniają tarasy w piękne alejki, w których można wypoczywać i odetchnąć od stresów dnia codziennego. Jednakże uprawa takich roślin jest dość wymagająca. Bardzo duże znaczenie ma rodzaj podłoża, ponieważ ziemia w dużej mierze wpływa na rozwój tych darów Matki Natury. Sprawdź zatem, jakie warunki powinna spełnić dobra ziemia do kwiatów doniczkowych.

Czym powinna charakteryzować się odpowiednia ziemia do kwiatów doniczkowych?

Ziemia przeznaczona do uprawy kwiatów doniczkowych powinna mieć wiele cennych właściwości. Wśród nich muszą znaleźć się między innymi takie ważne cechy jak: przewiewność, lekkość i przepuszczalność. Co więcej, dzięki temu użyta gleba zagwarantuje dla systemu korzeniowego najlepsze warunki, które wpłyną na wzrost i dobry rozwój rośliny. W rezultacie korzenie będą miały także swobodny dostęp do powietrza. Ponadto, nie może w niej zabraknąć również torfu, a także warstwy próchniczej. W efekcie ziemia będzie miała duże możliwości, jeśli chodzi o zdolność do zatrzymywania wody. Przymierzając się do zakupu dobrej ziemi do kwiatów doniczkowych, sprawdź także, czy takie dodatki jak włókno kokosowe, perlit, glinka czy piasek kwarcowy. Natomiast cennych składników odżywczych dostarczą nawozy. Producenci oferują mieszanki, które zostały specjalnie przygotowane do konkretnych grup kwiatów doniczkowych.

Dobra ziemia do kwiatów doniczkowych, czyli jaka1

Jakie wyróżnia się najważniejsze rodzaje ziemi do uprawy kwiatów doniczkowych?

Inwestując w ziemię do kwiatów doniczkowych, zweryfikuj, jaki ma ona skład i jakimi właściwościami się wyróżnia. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu będziesz dysponować wiedzą, czy konkretna gleba nadaje się do kwiatów, które pragniesz uprawiać. Podłoże przeznaczone do roślin domowych charakteryzuje się odczynem na poziomie od 5,5 do 6,5 pH. Zawiera ona torf, glinę, a także nawozy wieloskładnikowe. Zatem gwarantuje ona doskonałe warunki dla następujących kwiatów: dracena, palma doniczkowa, fikus czy też skrzydłokwiat. Nie oznacza to, że inne dary Matki Natury nie mogą być uprawiane w takiej glebie. Sprawdź po prostu, czego potrzebuje roślina, którą pragniesz ozdobić swoje mieszkanie lub balkon.

Dużą popularnością wśród miłośników kwiatów cieszą się . Gleba do tych roślin ma pH na poziomie od 5,5 do 6,5. Co więcej, w składzie gleby znajdziesz również korę sosnową, łupiny orzecha włoskiego, węgiel drzewny i keramzyt. Kolejnym ważnym typem podłoża jest ziemia do uprawy ziół ekologicznych. Przeznaczona jest ona dla osób, które preferują zdrowy tryb życia, a takich jest coraz więcej. W tym przypadku odczyn kształtuje się na poziomie od 6 do 7,2 pH.

Ludzie kochają również kaktusy i wiele innych sukulentów. Wyglądają one naprawdę egzotycznie i nie wymagają wiele, jeśli chodzi o ich uprawę. Dlatego zapewnisz tym roślinom dobre warunki, gdy zdecydujesz się na glebę zawierającą kompozycję wzbogaconą w torf, piasek kwarcowy i keramzyt. W domu pięknie prezentują się także dorodne paprocie, które potrzebują podłoża o delikatnie kwaśnym odczynie i takiego, które ma w swoim składzie torf i keramzyt. Ostatnim rodzajem ziemi, o którym wspomnimy, jest podłoże przystosowane do uprawy palm doniczkowych. W tym przypadku producenci komponują mieszanki, które mają odrobinę perlitu. Dzięki temu roślina ma zapewnioną przepuszczalność, a także dobrą przewiewność.

Dobra ziemia do kwiatów doniczkowych, czyli jaka2

Gdzie kupować najlepszą ziemię do kwiatów doniczkowych?

Jaka ziemia do kwiatów doniczkowych? Nie tylko taka, która jest dostosowana do konkretnej uprawy, ale również podłoże wyróżniające się odpowiednią jakością. Dlatego decydując się na taką inwestycję, skieruj swoje kroki do sprawdzonych dostawców, którzy mają dobre opinie swoich klientów. Zapomnij o zakupach ze źródeł niewiadomego pochodzenia, ponieważ wtedy możesz narazić się na różne nieprzyjemności i zepsuć swoje . Ziemia marnej jakości może mieć w swoim składzie różne zanieczyszczenia, a także mikroorganizmy, które zaszkodzą roślinie, która w niej rośnie. Nieodpowiednia gleba może także wywołać trudne do zwalczenia choroby.

Jaka najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych, czyli z jakim wydatkiem należy się liczyć przy tej inwestycji?

Tak, jak to zostało wspomniane wcześniej, najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych powinna wyróżniać się doskonałą jakością. Dlatego nie należy tutaj oszczędzać, ponieważ można łatwo narazić się na wadliwy zakup. Jednakże warto zdawać sobie sprawę z tego, na jakim poziomie kształtują się ceny za podłoże do tych roślin. Wszystko zależy od rodzaju gleby, a także wielkości opakowania, w którym się ona znajduje. Gdy zdecydujesz się na zakup 5 litrów podłoża do paproci, kaktusów, czy roślin domowych zapłacisz około 4 do 5 zł. Z kolei osoby, które potrzebują więcej ziemi, ponieważ uprawiają wiele kwiatów, powinny kupić podłoże w większym opakowaniu, ponieważ będzie to bardziej opłacalne rozwiązanie. Za taką samą glebę, ale w większym 50-litrowym opakowaniu należy ponieść koszt w wysokości 15 zł. Dużo więcej kosztuje podłoże do storczyków, gdyż w tym przypadku za 5-litrowy worek trzeba wydać z budżetu domowego około 15 zł.