Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

Nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu na cmentarz

Nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu na cmentarz

Kwiaty i dekoracje, które zanosimy na cmentarz, muszą mieć odpowiednią formę. Dzięki temu są one trwalsze i mogą wytrzymać na nagrobku przez dłuższy czas. Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ na ogół nie mamy możliwości odwiedzać miejsca wiecznego spoczynku kogoś bliskiego zbyt często. Dlatego coraz chętniej sięgamy po takie rozwiązania jak nowoczesne do wazonu na cmentarz. Jest to niezwykle wygodna opcja, a przy tym również bardzo estetyczna. Współczesne rośliny wykonane z tworzyw sztucznych nie tylko są odporne na warunki zewnętrzne, ale również doskonale się prezentują. Z ich pomocą można wykonać piękne kompozycje florystyczne.

Kwiaty na cmentarz – przewaga sztucznych roślin

Warto wiedzieć, że w tej kwestii znajdziemy zarówno przeciwników, jak i zwolenników tego rozwiązania. Są bowiem takie osoby, które zdecydowanie preferują żywe rośliny, które mają bezapelacyjnie więcej uroku niż ich sztuczne odpowiedniki. Niestety, w tym pięknie jest również ulotność i delikatność. W praktyce oznacza to więc, że, nawet jeśli zdecydujemy się na bardziej odporne gatunki, one i tak, prędzej czy później, zwiędną i przekwitną. Dotyczy to przede wszystkim bukietów i kompozycji z kwiatów ciętych. Ich żywotność jest bowiem znacznie niższa.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, sztuczne rośliny wypadają na tym tle znacznie korzystniej. W takich warunkach będą one praktyczniejsze i trwalsze, co ma niebagatelne znaczenie. Co więcej, nowoczesne tego rodzaju powstają z wysokiej jakości surowców i materiałów, które dobrze się prezentują. Mogą być więc elegancką i stosowną dekoracją nagrobka bliskiej osoby.

Sztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz

Dlaczego warto wybrać sztuczne ?

Pierwsza odpowiedź nasuwa się sama. To trwałość jest tym czynnikiem, który ma największe znaczenie. Sztuczne rośliny są dużo odporniejsze i niezaprzeczalnie wytrzymalsze niż ich naturalne pierwowzory. Właśnie dlatego coraz więcej konsumentów wybiera takie rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu może przygotować elegancką i estetyczną kompozycję nagrobną.

Trwałość sztucznych kwiatów to jednak tylko jeden aspekt całości. Warto wiedzieć, że przeciwnicy wyboru tego wariantu wskazują, że są one jednocześnie niezbyt estetyczne. Tak być może było kiedyś. Obecnie producenci syntetycznych odpowiedników roślin prześcigają się w tworzeniu wyjątkowych projektów. Wykonywane przez nich produkty, zarówno , jak i doniczkowe stanowią wierną kopię świeżych. Są one nie tylko realistyczne, ale także pięknie wykonane, dzięki czemu mogą być doskonałą dekoracją miejsca wiecznego spoczynku kogoś bliskiego. Co więcej, obecnie do wyboru mamy niemal wszystkie gatunki występujące naturalnie. Pojawiają się one w różnych stylistykach i kolorystykach, aby każdy mógł wybrać opcję odpowiednią dla siebie. Ta różnorodność sprawia, że mogą być świetną alternatywą na przykład dla bukietów ze świeżych kwiatów ciętych.

Nowoczesne sztuczne do wazonu na cmentarz – kompozycje i możliwości

Bukiety to wciąż niezwykle popularne kompozycje florystyczne. Możemy je spotkać nawet na cmentarzach, ponieważ z ich pomocą  można wykreować wyjątkową atmosferę podniosłości. Co więcej, różnorodność gatunków i stylistyk umożliwia tworzenie niemal nieskończonej palety stylistycznej. Warto przy tym także wiedzieć, że współczesne nagrobki mają dodatkowo możliwość umieszczenia na powierzchni wazonu, do którego można włożyć wybrane kwiaty. Nawet jeśli zdecydujemy się na sztuczną odmianę, z powodzeniem sprawdzi się ona także w takiej roli.

Jakie rodzaje sztucznych kwiatów możemy wykorzystać jako kompozycję do wazonu? Możliwości mamy niemal nieograniczone, ponieważ obecnie na rynku florystycznym znajdziemy szeroki wachlarz ciekawych opcji. Kwiaty i rośliny z tworzyw sztucznych to dziś prężnie rozwijająca się dziedzina produktów. Dzięki temu możemy dopasować odpowiednie rozwiązanie. W ofertach sklepów internetowych, a obecnie również na targach kwiatowych, dostępne są syntetyczne odpowiedniki róż, storczyków, a nawet tulipanów czy forsycji. Jeśli mamy takie życzenie, możemy je więc potraktować jako warianty sezonowe. W praktyce możemy mieć inną kompozycję na każdą porę roku. Jeśli dodamy do tego wyjątkową trwałość tego rozwiązania, będzie to z pewnością opcja warta rozważenia.

Wiązanki na cmentarz sztuczne kwiaty 3

Nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu na cmentarz – prawie jak żywe

Współcześnie produkowane sztuczne kwiaty coraz trudniej odróżnić od ich naturalnych pierwowzorów. Wykorzystywane do ich produkcji materiały i surowce są bowiem starannie wyselekcjonowane i dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej oddawać ich naturalny urok. Co więcej, poszczególne elementy dopasowano tak, aby wykazywały one wysoką trwałość. Dzięki temu nagrobna kompozycja będzie się doskonale prezentować przez długi czas. Jest to szczególnie ważne w przypadku cmentarzy, ponieważ w codziennym biegu nie mamy aż tylu możliwości, aby odwiedzać bliskich zmarłych częściej niż kilka razy do roku. Wykorzystanie sztucznych roślin pozwala nam na większą oszczędność czasu, jak również środków finansowych. Raz kupiony bukiet wystarcza bowiem na wiele lat. Dobrej jakości, przemyślana konstrukcja to gwarancja trwałości i niezawodności.

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej kwiaciarni. Znajdziecie tu nie tylko piękne kwiaty, zarówno świeże, jak i sztuczne, ale również wyjątkowe inspiracje. Służymy ponadto fachową poradą w zakresie tworzenia i doboru różnego rodzaju florystycznych kompozycji.