Kwiaciarnia "Dzika orchidea" Monika Szubert

Rynek Nowosolna 12, 92-703 Łódź

Kontakt

(42) 648 48 06
506-067-422

Godziny otwarcia

Pon.- Pt. 9:00-18:00
Sob.- 9:00-15:00 Ndz. - 10:00-14:00

żółty stroik wielkanocny na cmentarz

Żółty stroik wielkanocny na cmentarz

Wielkanoc to nie tylko czas nowego początku i zwycięstwa życia nad śmiercią. To również okres, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Na takie okoliczności warto wybrać odpowiednią oprawę florystyczną – estetyczną i stosowną do okoliczności. Dobrym rozwiązaniem może być żółty stroik wielkanocny na cmentarz. Będzie on stanowił miły gest oraz elegancką ozdobę wielkanocną.

Żółte idealne do stroika na cmentarz

Wielkanoc to niezwykły czas w roku. To nie tylko moment, w którym przyroda budzi się do życia po długim zimowym śnie. To także narodziny nadziei i nowego początku. Nie dziwi więc fakt, że tradycją jest, że w tym okresie odwiedzamy cmentarze, aby uczcić pamięć bliskich, których już z nami nie ma. Aby zrobić to w odpowiedni sposób, warto wybrać estetyczną kompozycję florystyczną, która będzie pasowała do okoliczności. Choć do niedawna wybierano raczej w ciemnych kolorach, coraz częściej z okazji Wielkanocy zanosimy na groby weselsze, bardziej wiosenne gatunki.

Żółty to jeden z kluczowych kolorów nadchodzącej wiosny. Kojarzy nam się ze słońcem i ciepłem, których tak nam brakuje po długiej i często bardzo ponurej zimie. Barwa ta wnosi do naszego życia i otoczenia powiew świeżości i pozytywnego nastroju. Duża część wielkanocnych kwiatów ma swój żółty odpowiednik. Tulipany, czy pierwiosnki to tylko niektóre z możliwości. Niosą one nową nadzieję, poprawiają humor, a nawet pozwalają poczuć w sobie siłę i energię do działania. Można je także z powodzeniem wykorzystać jako element świątecznych stroików.

Żółty stroik wielkanocny na cmentarz to właściwa ozdoba, stosowna do okoliczności. Z pomocą kwiatów w tym kolorze możemy go wykonać samodzielnie lub kupić gotowe kompozycje, które następnie zaniesiemy na groby bliskich zmarłych. Będzie to estetyczna i odpowiednio elegancka dekoracja, która jednocześnie dobrze oddaje ducha świąt Wielkanocy.

żółty stroik wielkanocny na cmentarz

Jakie żółte kwiaty wybrać do stroika na cmentarz?

Możliwości do wykorzystania mamy bardzo wiele. W naszym klimacie rośnie bardzo wiele kwiatów, które występują między innymi w kolorze żółtym. Do wyboru mamy na przykład , pierwiosnki, czy forsycje. Dobrze sprawdzą się także nagietki, lub . To piękne przedstawicielki wiosennej pory. Nie tylko doskonale się prezentują, ale również wpisują się idealnie w różnego rodzaju kompozycje wielkanocne, które możemy także zanieść na cmentarz, gdzie ukwiecą groby naszych bliskich.

Florystyczne kompozycje z żółtych kwiatów mogą mieć wiele zastosowań. Można wykonać z nich stroik do domu, na świąteczny stół, ale również podkreślić z ich pomocą pamięć i oddanie tym, których już z nami nie ma. Roślinność tego koloru wnosi nieco światła i optymizmu do raczej smutnych okoliczności wizyty na cmentarzu. Będą ładną i estetyczną ozdobą nagrobka z okazji świąt Wielkiejnocy. Dzięki nim poczujemy się choć trochę lepiej, odwiedzając najbliższych zmarłych.

Inspiracje na żółty stroik wielkanocny na cmentarz

W jaki sposób można wykorzystać żółte kwiaty w wielkanocnych kompozycjach na cmentarz? Możliwości mamy naprawdę wiele, ponieważ tego typu stroik możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie. W kwiaciarniach znajdziemy oczywiście szeroki wybór gotowych rozwiązań, jednak w takich okolicznościach warto rozważyć przygotowanie własnego stroika.

Samodzielne wykonanie kompozycji wielkanocnej na cmentarz jest prostym zadaniem. Wystarczy zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy i przygotować odpowiednie materiały do ich uzyskania.

Żółty stroik wielkanocny na cmentarz – wieniec jako baza

Najprostszym wariantem jest stroik wykonany przy użyciu wiklinowego wieńca czy obręczy plecionej z trawy lub innych naturalnych materiałów. Jest to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i ekologiczne. Obecnie coraz częściej odchodzi się od korzystania z gąbki florystycznej, która dość mocno zanieczyszcza środowisko. Stabilna baza posłuży nam jako podstawa do dalszej pracy.

Jeśli chodzi o stroiki wielkanocne, warto postawić na sezonowe kwiaty oraz dodatki. Znacznie lepiej będą pasować do okoliczności niż popularne czy świerka. W okresie wiosennym dobrze zastąpić je liśćmi eukaliptusa lub bukszpanem. Do takich kompozycji można użyć również mchu, bardzo ładnego i świeżego rozwiązania. Żółte kwiaty można z kolei wzbogacić o dodatkowe ozdoby, takie jak dekoracyjne jajeczka czy kolorowe piórka. Co więcej, ze względu na przeznaczenie takiego wielkanocnego stroika, można dodać także świecę lub znicz, który zapalimy na grobie bliskiej osoby.

Żółty stroik wielkanocny na cmentarz – na plastrze drewna

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także kompozycje wykonane na podstawie z plastra drewna. Gwarantują one stabilność całości, a także możliwość wklejenia dodatkowych ozdób, na przykład figurki zajączka czy wielkanocnego kurczaczka. Co więcej, dobrze oszlifowany, nie ubrudzi nagrobka, co również może mieć znaczenie podczas tworzenia tego rodzaju stroika.

Stroiki wielkanocne na cmentarz – stonowana i elegancka dekoracja

Zważywszy na okoliczności, stroiki wielkanocne na cmentarz muszą być odpowiednio wyważone i przemyślane. Choć wiosna rozkwita feerią barw, a każdy element przyrody rwie się do życia, kompozycje na cmentarz powinny być nieco bardziej stonowane. Można do nich wykorzystać żółte, wielkanocne kwiaty, ale lepiej zachować umiar jeśli chodzi o dodatkowe ozdoby.

W naszej kwiaciarni znajdziecie Państwo szeroki wybór stroików wielkanocnych, które można także zanieść na cmentarz. W ofercie posiadamy również materiały do samodzielnego wykonania świątecznych kompozycji. Dbamy o każdy detal, dlatego są to produkty starannie wybrane i tylko najwyższej jakości. Tworzymy zarówno gotowe rozwiązania, jak i również te na podstawie indywidualnych życzeń klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *